Skocz do zawartości

Berwick k.156 R.45 obcasy nie licują się z podeszwą w dwóch różnych parach


twiss900

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem przez internet sztyblety Berwick 303 na kopycie 156 w rozmiarze 45. Buty są na gumowo-skórzanej podeszwie. Obcas w przypadku obu butów nie trzyma jednego poziomu z podeszwą. Po dociśnięciu obcasa, podeszwa w okolicach śródstopia odstaje 7mm od podłoża.

Mam już od pewnego czasu Berwicki 3637, też na kopycie 156 i też w rozmiarze 45. Te półbuty są już z kolei na skórzanej podeszwie. Sytuacja jest jednak identyczna jak w przypadku sztybletów - po dociśnięciu obcasa, podeszwa odstaje 7mm od podłoża.

Kształt kopyta i rozmiar są idealne na moją stopę. Przeszkadza mi jednak brak poziomu pomiędzy obcasami, a podeszwą. Powoduje to efekt kołysania się.
Wiem że wyrównanie obcasów jest możliwe u szewca. Już kiedyś coś takiego robiłem w przypadku jeszcze innych butów.


Czy nierówność obcasa z podeszwą dotyczy wszystkich butów Berwicka na tym kopycie i w tym rozmiar?
Mam jeszcze kilka dni na ewentualny zwrot sztybletów.

bce7b54f-7554-4b83-8efb-65945acedf83.jpg

a5b783b4-31bf-4577-b056-3bd6791612e1.jpg

d62a6134-d602-48d7-aca9-ad42880bf11b.jpg

65970027-cd5e-4903-b626-7706aec3d9e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mosze napisał:

To chyba jest prawidłowe wyprofilowanie podeszwy, w krokietach miałem tak samo.

But podczas chodzenia jest elastyczny i pracuje "po okręgu" i wbrew pozorom w/w sytuacja nie musi oznaczać błędu konstrukcji.

Zgadzam się z tym zdaniem. Tak samo wyprofilowane są buty szyte GYW wielu innych marek.  Cała konstrukcja jest elastyczna i  co do zasady nie stanowi podstawy do reklamacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powtarzalność błędu nie czyni z niego normy.
Takie wyprofilowanie nie jest prawidłowe; pisał o tym wiele lat temu jeden z naszych Kolegów, którego na forum już nie ma, a który był niekwestionowanym autorytetem w kwestii butów.
Mnie taka kołyska przeszkadza i kilkakrotnie odesłałem buty z tego powodu. Pozytywnym efektem ubocznym jest mniejsze ścieranie się fleków.

Edit: do przedmówców: dowodem na to, że opisana sytuacja jest błędem konstrukcyjnym, jest moim zdaniem fakt, że (w moich przypadkach) często występowała ona w jednym bucie, w drugim nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.