Skocz do zawartości

leonid

Użytkownik
  • Postów

    329
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez leonid

  1. Przez ostatni miesiąc już 3. koszula rozerwała (pękła) mi się na łokciu. Dwie na prawym, jedna na lewym. Myślałem, że może robię zbyt duże naprężenia podczas zginania ręki, ale ostatnia z pękniętych ma szerokie rękawy i o naprężeniach nie było mowy. Myślałem, że może mam szorstkie łokcie, ale nie. Nie opieram się w pracy o biurko łokciami. O co chodzi? Jak tak dalej pójdzie, zbankrutuję!
  2. leonid

    Co to za model butów?

    Dobrze powiedziane!
  3. leonid

    Co to za model butów?

    Andershep, jesteś jeszcze większym maniakiem niż ja Witaj w klubie! W skrócie napiszę, dlacego tak bardzo mi się podobają te brogsy. Oceniając na podstawie tego zdjęcia mam silne wrażenie, że kopyto jest dość szerokie z mocno zaogroąglonym noskiem. Podeszwa jest stosunkowo gruba i ciemniejsza niż cholewka. Wymieniaone czynniki wraz z takim wyprofilowaniem cholewki oraz ażurowaniem pozostawiającym naprawdę małe powierzchnie "gładkie" (w tym mocno wyjeżdżające do tylu ażurowanie noska) sprawia, iż but ten jest w pełni nieformalny, casualowy. Bardzo mi odpowiada taki typ butów do jeansów. Kupiłem ostatnio patynowane brogsy, ale mają w sobie sporą dawkę elegancji, której te nie mają. Te bowiem nawet jak się pobrudza i porysują, nie będzie to w nich razić. Dlatego tak bardzo mi się te buty podobają i na takie poluję. Dokładnie takie. Te mi http://www.gordonbros.de/schuhe/levet-2506.html się podobają, ale cholewka jest jakby wyższa niż w tych poszukiwanych.
  4. leonid

    Co to za model butów?

    Nie, na 100% nie. Mają inne ażurowanie
  5. leonid

    Co to za model butów?

    Broguesy te idealnie trafiają w mój gust jeśli chodzi o buty codziennego użytku. Jaki dokładnie to model? Nie chodzi mi o podobne buty, tylko dokładnie te - idealnie podoba mi się ukształtowanie ażurowania, grubość podeszwy, wyprofilowanie cholewki i inne "parametry stylistyczne".
  6. Czy wszyscy zatem pokazują nowe buty, skoro mają to 'V"?
  7. Zauważyłem na forum (głównie za sprawą wątku "jakie buty masz dziś na sobie"), iż notoryczne jest, że przyszwy po związaniu nie łączą się. Rzadko się zdarza, że ktoś z forum prezentuje na sobie oxfordy bez tego nieestetycznego "V". Sam, niestety, też ubolewam nad tym problemem przy swoich butach. Powiem więcej - nie zdarzyło mi się jeszcze mierzyć wiedenek, gdzie przyszwy łączyłyby się w jedną linię. Rzecz w tym, że mam dość szczupłą stopę. Jest to duży problem, bo wielokrotnie już musiałem zrezygnować ze świetnych butów, w świetnej cenie, ze względu na zbyt małą tęgość (cały czas mowa o oxfordach). Zastanawiam się zatem, czy to problem butów (producenci z niewiadomych przyczyn robią buty zbyt mało "tęgie"), czy to problem nas, forumowiczów (choć po sobie widzę, że nie, bo mam szczupłą stopę i też, jak niemal wszyscy, mam ten problem), czy po prostu... tak ma być...? Może to chore, ale ostatnio, szukając butów doszedłem już do wniosku, że być może producenci zakładają, że to "V" ma być widoczne po związaniu...
  8. Wszystkie są ok, jednak ostatnie, IMO, bez skarpet, do mokasynów albo boat shoes.
  9. Jaka jest definicja pojęcia "zestaw koordynowany"?
  10. Przepraszam za jakość, robione na szybko tabletem, z którego piszę.
  11. Rozumiem, że kojarzysz model. Część między śródstopiem a obcasem faktycznie nie powinna być narażona, ale obcas już tak. Impregnacji zatem dokonam
  12. Ma. Co prawda tylko kilka modeli (głównie klasycznych), ale ma.
  13. Buty zakupione. Kupiłem Oxfordy marki Bata za 300zł. 100% skóra, częściowo podzelowana gumą podeszwa. I teraz się zastanawiam - czym zakonserwować skórę podeszwy (część niepodzelowaną gumą)?
  14. Budżet - to zależy. Za buty rynsztokowej jakości nie dam więcej niż 150zł, ale za w miarę dobre do 450zł jestem w stanie wydać. Oczywiście to jest umowne, bo gdybym mógł kupić np. C&J w niewiele wyższej cenie, budżet się podniesie Czas? Najlepiej jak najszybciej (mam w lipcu już 2 okazje do założenia) jednak jeśli kupno czegoś lepszego będzie wymagało czasu to się wstrzymam. Problem też taki, że większość sklepowych oxfordów (tych pseudo- , itp.) ma jak na moją stopę za małą tęgość - przyszwy na sznurówki nie łączą się, rozchodzą się i wygląda to nieestetycznie. Mierzyłem ostatnio takie: http://wojas.pl/produkt/3058 Za ciasne (tęgość) i miały brzydki kształt kopyta. W otateczności, jeżeli będzie ok z tęgością, kupię te... http://www.zara.com/pl/pl/man/buty/specjalne-rozmiary/eleganckie-buty-oxford-c358065p1048094.html
  15. Mam duży problem. Chcę kupić klasyczne, czarne oxfordy, bez żadnych udziwnień. Zważywszy na fakt, iż musze być dobrze dopasowane, nie biorę pod uwagę zakupu przez Internet bez uprzedniego mierzenia danego modelu. I jest problem - bo stacjonarnie nie mogę znaleźć. Gdzie we Wrocławiu i okolicach mógłbym dostać klasyczne czarne oxfordy??
  16. Leonidzie, a ograniczasz sie tylko do takiej casualowej stylistyki, czy też pasują Ci buty ciut bardziej zgrabne? Takie zgrabniejsze trzewiki już mam, jednak korzystam z nich na 15-25% wyjść. Na co dzień, na zimę, potrzebuję właśnie pełnego casuala.
  17. Witajcie! Nie znalazłem działu powitalnego, a że jest to mój pierwszy post, może kilka słów o mnie, "w punktach". Jestem już od dość dawna czytelnikiem tego forum. Cieszy mnie, że jest w sieci takie miejsce, gdzie można spotkać grono osób, które wiedzą co i jak, gdy idzie o konfekcję i obuwie. Przywiązuję dużą wagę do łączenia tkanin, wzorów, kolorów i przede wszystkim rodzaju ubrania i butów. Jestem przerażony poziomem wyczucia stylu i gustu wśród Polaków. Choć, niestety, moim zdaniem, w dużej mierze jest to powodowane totalnym barachłem, które zapełnia półki sklepowe. Zauważam, że w ostatnich 3-4 latach zaczyna się to bardzo powoli zmieniać. Tyle słowem wstępu. Teraz opiszę mój problem. Mam bardzo sprecyzowane wymagania co do podstawowych butów na zimę. Kiedyś udało mi się trafić w 100% w styl, którego szukałem. Zakupiłem buty marki Kazar, jednak okazały się fatalnej jakości* i tej zimy ich żywot dobiegł końca. * - sama skóra jest naprawdę niezła, wszystko pozostałe to nieporozumienie Nie opisując zbyt wiele, buty te (...w obecnym stanie) prezentują poniższe zdjęcia (wybaczcie jakość, w rzeczywistości lepiej to wygląda): Jeśli chodzi o ich krój, każdy widzi, o co chodzi. Skóra natomiast jest matowa, nawet po napastowaniu i glancowaniu. Po natłuszczeniu również jest matowa. I to chodzi. Ma być matowa i ciemnobrązowa. Szukając kolejnych tego typu butów znalazłem w Internecie: Ecco, wyprodukowane dla Levi's: Niestety niedostępne. Nigdzie ich nie ma. NIK Niestety niedostępne. Nigdzie ich nie ma. Lesta Największy rozmiar 45 okazał się realnym 44 i był za mały. I mam problem. Nigdzie nie mogę znaleźć takich butów. Zależy mi nie tylko na stylu, ale i jakości. Mają być naprawdę solidne i wygodne. Większość tego, co jest w sklepach to straszna tandeta i widać to już po wzięciu do ręki. Wiem, czym są dobre buty. Mam jedne półbuty z Lesty, w których chodzę już 10 lat i nic im nie dolega. Są nieprawdopodobnie wygodne, nie parzy się w nich stopa i nie mają nawet przetarć w środku, co często mi się zdarza w butach (nie chodzi tu o przetarcia spowodowane zbyt luźnym butem). Pomimo wieku "ani myślą" się rozpadać. Po prostu konserwuję skórę regularnie. Są szyte, nie klejone. Nie przynudzając dłużej, proszę, pomóżcie, gdzie mam szukać takich butów, może jakieś konkretne propozycje? Nie powinny mieć zbyt grubego ocieplenia, ale wskazana jest dobrze izolująca, w miarę gruba podeszwa, z lekkim bieżnikiem, skóra ciemny, matowy brąz, a krój jak w modelach powyżej. Zjeździłem wszystkie sklepy, szukałem w Internecie i kicha. Za buty spełniające wszystkie wymagania jestem skłonny nawet 800zł zapłacić, choć wiem, że tutaj nie jest to wiele i dopiero od tej kwoty zaczynają się buty. Szukam po prostu jakości tych półbutów Lesty sprzed 10 lat i stylu ze zdjęć powyżej. Proszę o pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.