-
Zawartość
743 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
7
Ostatnia wygrana el-biczel w dniu 27 Sierpień 2018
Użytkownicy przyznają el-biczel punkty reputacji!
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
el-biczel's Achievements
Aktywista (3/3)
938
Reputacja
-
Upały wróciły, więc kapcie na nogi też. Baudoin & Lange Sagans, jak prawdziwy faszonista SS2020 The Vence 🤣
-
Dzisiaj dostałem przesyłkę z butami TLB Artista. Zamsz wygląda na znakomity. Wykonanie, zwłaszcza glanek pomimo gumowej podeszwy, doskonałe. Dam znać po kilku założeniach.
- 347 odpowiedzi
-
- 12
-
- tlbmallorca
- patine.pl
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
To ja tak jeszcze zapytam - czy do linii Artista będą dedykowane prawidła?
- 347 odpowiedzi
-
- tlbmallorca
- patine.pl
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
-
Ależ to są piękne buty!
- 347 odpowiedzi
-
- 1
-
- tlbmallorca
- patine.pl
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Londyn, Nowy Jork, rzadziej Tokio i Mediolan. Bardzo mi pasuje, zwłaszcza jeśli pomyślę o kupowaniu czegoś lokalnie.
-
https://www.lucavitabile.it/events - ale nie zawsze aktualizowane. Najprościej napisać maila i się zapytać. SartorialTrips i Permanent Style TrunkShow Calendar zwykle mają informacje. Ceny od 250EUR za Thomas Masona, jeśli dobrze pamiętam 290 za Carlo Rivę. Czas dostawy trudno mi określić, bo zwykle potrzebujesz 3 spotkań: zamówienie, przymiarka, odbiór. Jeśli spotykasz się na Trunk Show to zwykle są to 3 kolejne wizyty w danym miejscu.
-
Tak w czasie Trunk Show. Podróżuję dosyć często i grafik mam elastyczny, więc nie mam dużego problemu się zsynchronizować. Wybór materiałów powiedziałbym dosyć standardowy, ale ciężki do dostanie w Polsce, w związku z tym co było pisane. Luca bazuje na próbnikach bespoke Thomasa Mason. Wybór jest dosyć szeroki, ale ciężko o ekstrawaganckie wzory. Do tego często ma wybór krótkich sezonowych serii Carlo Rivy - absolutnie wspaniałe materiały - niesamowicie przyjemnie się noszą, ale przez to wybór jest mniejszy. Planuję jeszcze sprawdzić jak wybór wygląda w Neapolu.
-
Materiał to faktycznie zupełnie oddzielna sprawa - pisałem post tylko z perspektywy szablonu i ostatecznego dopasowania. Jeśli wchodzimy w dostępne materiały to wtedy faktycznie przez wspomniane wcześniej czynniki wybór staje się bardzo wąski. Wtedy niestety czynnikiem zaporowym może być cena, bo nie wiem ilu klientów znajdzie się w Polsce na koszule z tych topowych materiałów. Finansowo ludzie do tego zdolni na pewno są, ale z moich obserwacji wynika, że raczej wybiorą coś z mocnym brandingiem niż bespoke - ale to obserwacja z boku, na szczęście nie działam w tym rynku
-
Cena i stopa zwrotu to na pewno też czynnik w tej dyskusji, ale warto dodać, że polskie MTMy są na bardzo wysokim poziomie i oferują bardzo dokładną personalizację - bazuje opinie na Szarmancie, E. Bergu i Macaronim. W większości innych krajów MTM to po prostu MTO, gdzie kołnierzyk z jednego rozmiaru jest doszywany do koszuli z innego sprawdzonego już kroju, stąd miejsce na bespoke na rynku. Ostatnio ze względu na dostępność przerzuciłem się na koszulę od Luci Avitabile i faktycznie oferują lepsze dopasowanie i personalizację, na przykład kołnierzyka, ale różnica nie jest duża.
-
-
Bardzo dobra diagnoza i bardzo słuszne spostrzeżenie, żeby przetestować to wszystko z klasyką! Jak porównałem moje ulubione Harmonielehre to faktycznie całość nagrania nabiera dużo więcej przestrzeni i oddechu. Nie wiem czemu wcześniej nie przyszło mi do głowy, żeby testować na klasyce. Przy muzyce popularnej największe różnice słychać albo w elektronie, bo bas jest bardziej wyrównany, jak np w drugiej połowie James Blake - Limit To Your Love, albo w muzyce gitarowej gdzie każda zmiana średnich tonów drastycznie wpływa na brzmienie. Wykresy powyżej były przed korekcją. Symulowana krzywa po korekcji wygląda następująco: Ale jak wiadomo w symulacji każdy obieca, że będzie idealnie. Więc zmierzyłem pokój jeszcze raz przy użyciu Room EQ Wizard. Porównanie przed/po: Faktycznie wygląda jak coś, co powinno dać się osiągnąć parametrycznym korektorem. To czego się niestety sprzętowo nie da załatwić to odbicia. Tutaj mój mały (27m^2) pokój niestety jest dosyć paskudny. Niedługo się przenoszę do większego miejsca, wtedy na pewno popatrzę na tego LabGruppena - cena w porównaniu do sprzętu hi-fi bardzo przyzwoita. Jestem ciekawy czy obecne kolumny poradzą sobie w dużo większej przestrzeni. Jeśli nie to rozważę przesiadkę na ich starsze rodzeństwo, które firmowo ma bi-wiring, więc nawet wiercenie odpadnie. Jak kupowałem obecny sprzęt to bardzo rozsądnie najpierw założyłem budżet a potem wysłuchałem najlepiej brzmiący zestaw. Jakbym się wtedy bawił tak jak teraz, to na pewno bym się w założeniach nie zmieścił. 😅
-
A do mnie przyszła niedawno taka zabawka Mikrofon do pomiaru akustyki pomieszczenia zintegrowany z profesjonalną wtyczką VST Sonarworks Reference 4. Działa to tak: 1. Odpalamy program do pomiaru akustyki pomieszczenia. Podajemy nr seryjny mikrofonu, który ładuje dokładną charakterystykę mikrofonu. 2. Przy pomocy mikrofonu wymiarujemy pokój (odległość między głośnikami i odległość od miejsca odsłuchu). 3. Zbieramy 37 pomiarów charakterystyki częstotliwości pomieszczenia. Każdy pomiar w innym punkcie pokoju przez pełny zakres częstotliwości. 4. Dostajemy piękny obraz pomieszczenia: natężenie i opóźnienie fali dźwiękowej w zależności od częstotliwości. Obraz pomieszczenia możemy załadować do wtyczki Reference 4 albo do sterownika systemowego, który przetwarza dźwięk zanim wyjdzie on z naszej karty dźwiękowej. Tak wygląda mój pokój, w którym głównie słucham muzyki: Muszę przyznać, że po korekcji różnica jest słyszalna, ale nie gigantyczna. Główne różnice to: 1. Poprawione pole stereofoniczne. 2. Korekta w basie, wyrównanie tej górki od fali stojącej przy ~50 i ~100 Hz znacząco poprawia komfort słuchania muzyki. Co przy okazji skutkuje tym, że można jej słuchać dużo głośniej bez odczuwania zmęczenia. Ciekawi mnie jednak wyraźny spadek w natężeniu dźwięku powyżej 10kHz. Mam głośniki z wstęgowym wysokotonowcem, który powinien bardzo wiernie odtwarzać to pasmo. Jakieś pomysły co w pomieszczeniu może powodować taki efekt akustyczny? Na tym systemie różnice są kosmetyczne, jednak w innym pokoju mam prawdziwy dramat przez asymetrię (poniżej). Różnica jest niesamowicie wyraźnie słyszalna przez korektę górki przy 600 Hz i cięcia pomiędzy 1.6 a 7 kHz. Na razie testuję to na wersji próbnej programu i zastanawiam się czy kupić pełną wersję. Tanie to nie jest (250Eur) a licencja jest tylko na jeden komputer i nie ma jak zintegrować tego z płytami czy cyfrą, a jednak nie wiem czy zawsze będzie mi się chciało podłączać komputer pod wzmacniacz. Zna ktoś podobne rozwiązania sprzętowe do wpięcia między przedwzmacniacz a końcówkę mocy? Widzę, że ostatnio dyskusja była na temat słuchawek. Jest też tańsza wersja tego software'u (nawet na telefon), która ma wgrane profile popularnych modeli słuchawek (link) i to chyba będę musiał kupić. Zarówno moje BD DT880 Pro i AKG K240 brzmią jak zepsute jak wyłączam ich profil - tutaj nie ma powrotu.
-
Całkowicie to rozumiem. Mi też było ze wszystkimi pojedynczymi monkami na bakier, ale jak zobaczyłem ten model, to odrazu wiedziałem, że muszę go kiedyś mieć. But konstrukcyjnie jest z 2 kawałków skóry: front i język + pięta. Łączenie przykryte jest paskiem, co powoduje wrażenie jakby to był bardzo cażualowy lotnik.
- 6 odpowiedzi
-
- florencja
- stefano bemer
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Najnowszy dodatek do kolecji. MTO pojedyncze monki na kopycie J. Skóra to francuski cielak - tak miękkiej i elastycznej skóry jeszcze nie miałem w rękach. Nie pamietam, która to garbarnia, ale miałem do wyboru kilka różnych próbników - ta była z najnowszego, bo SB zmieniał dostawcę. Pasek z odrobiną egzotyki - rekin. Stefano Bemer to zdecydowanie mój ulubiony producent butów. Najbardziej sobię cenie doradztwo przy zakupie butów w warsztacie we Florencji, gdzie nawet w przy kupnie RTW, jest się obsługiwanym przez szewców pracujących nad butami bespoke, którzy dobierają kopyto i rozmiar. Świetne jest to, że gdy nie ma takiej potrzeby to nie namawiają do butów na zamówienie, ale z chęcią mówią co możnaby poprawić.
- 6 odpowiedzi
-
- 19
-
- florencja
- stefano bemer
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami: