Skocz do zawartości

Ocena materiałów- krawiectwo


SebastiiaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanownych :)

Mam na imię Sebastian. Jestem nowym użytkownikiem forum. Od jakiegoś czasu zaciekawiła mnie klasyczna moda męska i poszerzam swoją wiedzę jak to tylko możliwe. O forum dowiedziałem się od szewca w Łodzi :) wybaczcie że założyłem temat w tym dziale(proszę o przeniesienie w razie czego) ale sprzątając mieszkanie dziadka mojej małżonki natknęliśmy się na różne rodzaje materiałów i ich faktury. Kompletnie nie potrafię powiedzieć jaki to rodzaj materiału, nic cokolwiek. Z tego co wiem to dziadek kiedyś szył "jakieś" garnitury i wydaję mi się że stąd te materiały. Jeżeli jest ktoś z szanownych forumowiczów obeznany i zna się to prosiłbym o szerszą wypowiedź odnośnie tych tkanin, może powie coś więcej niż ja sam. Zrobiłem zdjęcia owych materiałów najlepiej jak mogłem aby ukazać fakturę danego. W razie jakichkolwiek wątpliwości, proszę pytajcie. Przedstawiłem się tak w "skrócie" zawsze mogę opowiedzieć coś więcej o sobie. Interesujące forum tak na marginesie. W załącznikach przesyłam zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie.

DSC_1136.JPG

DSC_1137.JPG

DSC_1138.JPG

DSC_1139.JPG

DSC_1140.JPG

DSC_1141.JPG

DSC_1142.JPG

DSC_1144.JPG

DSC_1152.JPG

DSC_1153.JPG

DSC_1154.JPG

DSC_1155.JPG

DSC_1156.JPG

DSC_1159.JPG

DSC_1160.JPG

DSC_1161.JPG

DSC_1162.JPG

DSC_1163.JPG

DSC_1164.JPG

DSC_1166.JPG

DSC_1167.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pomacania czy próby smaku czy płomienia ciężko powiedzieć, jaki to materiał - chociaż wskazówką jest kolor nici na krajce (krawędzi tkaniny). Niebieski oznacza wełnę, biały bawełnę, reszta to generalnie sztuczne włókna różnych rodzajów - ale nie jest to sztywna reguła, nie wszyscy producenci tkain się tego trzymali, a już tym bardziej nie trzymają współcześnie, i nie wszyscy oznaczali dobrze proporcje tych włókien. Więc mi by to wyglądało:

1. Po tych zdjęciach nie sposób powiedzieć.

2. Wełna z najpewniej poliestrem.

3. Wełna z najpewniej poliestrem.

4. Bawełna najpewniej z poliestrem.

5. Wełna z włókanmi pewnie celuluzowymi (albo po prostu z flagą Ukrainy ;) )

6. Poliester z włóknem celulozowym czyżby? Tutaj widać dysproporcje w liczbie nitek jednego, a drugiego koloru, by znaczyło że poliester dominuje.

7. Wełna z poliestrem chyba, ale nie wiem, czy nie z czymś jeszcze? Wydaje mi się, że widzę żółty, ale też barwa całej tkaniny może zakłamywać. 

8. Po tych zdjęciach nie sposób powiedzieć.

9. Po tych zdjęciach nie sposób powiedzieć.

10. vide 6.

11. vide 6.

12. Po tych zdjęciach nie sposób powiedzieć.

13. Po tych zdjęciach nie sposób powiedzieć.

Ale jeśli chodzi o same barwy i wzornictwo, to jest to kawał dobrej klasyki. Zwłaszcza pierwsze dwie tkaniny mi się podobają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.