Skocz do zawartości

Co robić, jak żyć?   

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co robić, jak żyć?

    • nie nosić w zimę
      2
    • wypruć/zmienić/poprawić (da się?)
      1
    • nie kupować w Bytomiu
      8
    • chodzić bez płaszcza
      0
    • inne, napiszę poniżej
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam marynarkę od garnituru Bytomia, która, jak to w Bytomiu, ma dość mocno wypełnione ramiona. Nie przeszkadza mi to wizualnie, ale w zimę powoduje, że nie mieści się komfortowo pod płaszczem.

Marynarka się roluje, podwija, wyłogi układają pod dziwnym kątem... W zasadzie w ogóle się nie mieści.

Jest jakieś eleganckie wyjście w tej sytuacji? Może jakaś technika naciągania okrycia wierzchniego, taka łyżka na plecy?

Kombinuję, bo lubię ten garnitur. Nieźle wygląda, nie wyciera się za mocno nawet na nowych abrazyjnych tapicerkach foteli (skąd ta moda? winię wegetarian), a i spodnie można tanio dokupić, czyli idealny do pracy.

Opublikowano

Mam podobnie z jedną marynarką Vistuli i nie noszę jej pod płaszczem właśnie w obawie że coś się odkształci w ramionach, czy w klapach ? Wypruć wypełnienie z ramion marynarki można, ale sam tego nie robiłem, a na forum czytałem że rezultat tej przeróbki bardzo niepewna. Ja bym na Twoim miejscu odpuścił i przeczekał do wiosny.

edit: dodam, że mam tak w płaszczu dosyć ciasno dopasowanym w ramionach, pewnie to też jest przyczyna, bo dobrze pod nim leżą tylko marynarki ze znikomym wypełnieniem. W drugim płaszczu mam więcej luzu i po ponaciąganiu marynarki tak, żeby leżała dobrze jest okej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Opublikowano

Wypruwałem (rękami mojej krawcowej) poduszki w 3 marynarkach, efekt: te 2 Vistuli jak dla mnie bardzo dobry, wszystko się ładnie układa, w trzeciej z Bytomia średni, trochę  materiał się marszczy, powyżej barków. Ogólnie mam dobre odczucia, ale to pewnie zależy sporo od krawca.

  • Oceniam pozytywnie 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.