Skocz do zawartości

Jak dbać o obuwie ze skóry anilinowej


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Mam pytanie: w jaki sposób powinno się konserwować buty ze skóry anilinowej?


Nabyłem ostatnio buty Carlos Santos (w Portugalii). Buty są w kolorze Anil Night, czyli – jak potwierdziłem u producenta – z cielęcej skóry anilinowej; nigdy wcześniej nie miałem butów z takiej skóry. Niestety nie udało mi się doprosić od CS informacji czy to jest zwykła anilinowa, czy semi-anilinowa, czy aniline-protected.


Pytałem CS mailowo, jak dbać o te buty. Po pierwsze – napisali – zalecają ostrożność ze środkami bezbarwnymi, bo te zawierają substancje czyszczące, które mogą pozbawiać koloru. Zalecają stosować pasty lub kremy (w oryg. cirage or cream – chyba dobrze rozumiem?) znanej firmy (i tu padła nazwa firmy). A na koniec – uwaga – że ważne jest, by nie używać zbyt dużej ilości pasty lub kremu, ponieważ wtedy zamknie się pory (close the grain) i po długim czasie skóra popęka.


Dla mnie to nie brzmiało najlepiej. Poszukałem w Internecie informacji poświęconych wyłącznie skórze anilinowej. Na bwb są wzmianki, ale nie znalazłem niczego konkretnego. Pytałem przy okazji TJ, ale zasępił się tylko i przyznał, że skóra anilinowa to jest problem w utrzymaniu, zwłaszcza przy deszczu, i że parokrotna ekspozycja na deszcz zostawia plamy na skórze na zawsze.
Znalazłem serię produktów COLOURLOCK dedykowanych skórze anilinowej. Jest COLOURLOCK Aniline Cream i jest COLOURLOCK Gloss Cream. Informacje zamieszczone przez firmę o tym, jakie są zagrożenia dla skóry anilinowej i jak o nią dbać wyglądają dosyć fachowo – i wprost jest mowa o tym, że należy je stosować do butów ( https://www.colourlock.com/colourlock-gloss-cream.html ). W Internecie znalazłem opinie, że efekt stosowania jest zadowalający, ale wygląda trochę plastikowo. 


Przedstawiłem te wątpliwości CS i zapytałem czy wiedzą coś o specjalistycznych środkach do aniliny w tym o COLOURLOCK – odpowiedzieli mi wklejając standardową informację o tym jak pastować buty woskiem (tak napisali, że tak doradzają klientom, przy czym była to informacja, którą kojarzę z pielęgnacją zwykłej skóry licowej). Na koniec osoba stwierdziła, że jest pewna, że sam już dobrze wiem, jak dbać o buty. 


Jakie macie podejście, jakie macie doświadczenia? Stosujecie jakieś specjalne produkty?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.