Skocz do zawartości

Ubrania dla niewysokich mężczyzn


Bukary

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem stworzyć wątek, w którym mężczyźni o wzroście Napoleona będą mogli się dzielić "odzieżowymi" doświadczeniami i wskazywać sobie miejsca w internecie lub sklepy stacjonarne, gdzie można zakupić ubrania w odpowiednim rozmiarze.

Na forum istnieje już wątek "Gdzie można kupić", który poświęcony jest jednak zakupom konkretnych elementów garderoby. Jeśli tematyka wątków się pokrywa, proszę moderatora o odesłanie moich dywagacji do śmietnika. :)

Mój wzrost to 170 cm, mam przy tym chyba dosyć szczupłą sylwetkę (pas - ok. 84 cm, klatka piersiowa - ok. 91 cm) i muszę przyznać, że kupno odpowiedniego ubrania przypomina koszmar. Większość spodni jest po prostu za duża, wszystkie swetry i koszule są za długie. Trudno jest kupić nie tylko ubranie od razu dopasowane do sylwetki, ale też takie, które dałoby się odpowiednio przerobić.

Moje ostatnie doświadczenia dotyczą zakupu właśnie tych elementów garderoby: spodni, swetrów i koszul

Jakiekolwiek pasujące spodnie chino znalazłem jedynie w sklepie Peek & Cloppenburg. To dwa modele: beżowe Montego w rozmiarze 44 (w innych kolorach spodni tej firmy rozmiar 44 nie występuje) i jasnoniebieskie Review w rozmiarze S. Rzecz jasna, spodnie są za długie, ale pozostałe wymiary się zgadzają. Tutaj można te spodnie zobaczyć:

https://www.peek-cloppenburg.de/montego/herren-chino-mit-guertel-beige-9560261_10/
https://www.peek-cloppenburg.de/review/herren-chino-mit-guertel-rauchblau-9562113_10/?size=1002%2C0

Szczupłym mężczyznom polecam również znakomicie leżące i w miarę wąskie dżinsy C&A z serii The Slim (rozmiar 30/30, 32/30 lub 30/32).

Co do swetrów: to, co znalazłem w Peeku, było zbyt obszerne. Zamówiłem na próbę kilka swetrów bawełnianych z C&A. Rozmiar S jest BARDZO długi, z kolei XS - nieco (1-2 cm) za wąski. Długość XS jest do przyjęcia, chociaż rękawy trzeba podwinąć. Zostawiłem więc swetry XS z nadzieją, że czysta bawełna się rozciągnie. Miałem rację? Poza tym były bardzo tanie (40 zł), a wyglądają w miarę dobrze. Choć wątpie, żeby ich "dobry" stan długo się utrzymał. Oto wspomniane swetry:

http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/mezczyzni/swetry-i-kardigany/wszystkie-swetry-i-kardigany/sweter-bawelniany-175477-3.html
http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/mezczyzni/swetry-i-kardigany/wszystkie-swetry-i-kardigany/sweter-177936-5.html

Najmniejsze koszule, które wyglądają dobrze (klasyczne kołnierze, a nie jakieś wąskie nieporozumienie pod szyją), również znalazłem w Peeku. To seria Jake's Slim Fit. Niestety, wymagają one poważnych przeróbek, bo są za szerokie w klatce piersiowej i mają za długie rękawy. Do typowych sklepów z elegancką odzieżą (Bytom, Próchnik itp.) przestałem już nawet wchodzić, bo wszystkie koszule są w nich zbyt obszerne.

Nie chcę nawet myśleć, co będzie, kiedy zacznę na poważnie szukać marynarek. W Peeku nie było ANI JEDNEJ, która by się nadawała. Aż boję się np. zamawiać rozmiar 44 z SuSu ze względu na jego długość. Za jakiś czas pewnie jednak zamówię i zdam relację.

Może są tutaj na forum inni mężczyźni borykający się z podobnymi problemami? Jeśli tak, gdzie zazwyczaj kupujecie ubrania? Co konkretnie polecacie? Oddam konia z rzędem za niezbyt długi sweter V!

I na koniec związane z tematem pytanie: czy swetry można jakoś skrócić u zwykłej krawcowej?
 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo84 napisał:

https://shopmiler.com/pl/swetry/sweter-z-welny-merynosa-bezowy

Wysłać Ci na priv adres pod jaki masz przesłać konia?

No i choćby dla tej wypowiedzi warto było założyć wątek! :) Pytanie tylko, czy te swetry są dostępne: nie można na stronie wybrać rozmiaru... Chyba że coś przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisz maila i zapytaj. Jakiś czas temu mieli problemy ze sklepem internetowym, może jeszcze nie naprawili. 

Te swetry mają skrócony fason więc mogą Ci przypasować. Jakość jest bardzo dobra, brał bym drugi w innym kolorze, gdyby znów była promocja (kupowałem po 199zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pablo84 napisał:

Najlepiej napisz maila i zapytaj. Jakiś czas temu mieli problemy ze sklepem internetowym, może jeszcze nie naprawili. 

Tak właśnie zrobiłem. Zobaczę, czy do jutra doczekam się odpowiedzi. Tylko w dziale swetrów jest ten problem. Pojawia się informacja, że towar jest dostępny w dużej ilości, ale niczego nie można zamówić, bo okienko wyboru rozmiarów jest nieaktywne.

Zauważyłem również, że swetry SuSu nie są zbyt długie. Nie mam tylko pojęcia, czy są warte swojej ceny.

 

Otrzymałem odpowiedź w sprawie swetrów: już są niedostępne. Trzeba czekać do jesieni. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  mam 173 cm wzrostu i podobne wymiary co Ty. Marynarki w Massimo Dutti w rozmiarze 46 leżą na mnie całkiem nieźle, mierzyłem też z SuSu model Hudson w identycznym rozmiarze i leżał... no akceptowalnie, choć nie ukrywam, że chętnie sprawdziłbym 23. Jeśli chodzi o swetry, to faktycznie masakra. Noszę najczęściej S'ki z C&A, jakoś zaciągam je lekko za pasek i nie ma tragedii jeśli chodzi o długość. Mam też S'kę z Reserved i jest krótsza od tych z C&A - mogę polecić. Zapomnij o Peeku w kwestii dziainy - tam są rzeczy ogromne, robione chyba typowo pod Niemców. Dutti też ma fajne swetry, S'ki na mnie pasują w sam raz na długość choć niektóre modele są zbyt ciasne (mam lekki piwny mięsień, więc sam wiesz. Ale jeśli jesteś szczupły, a nie skinny fat, to będą leżeć dobrze). Z tym, że kupować w Massimo najlepiej opłaca się w okresie wyprzedaży - czerwiec i grudzień. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Victor Dzięki za rady!

Kupiłem właśnie na Allegro marynarkę MD w rozmiarze 46, a w SuSu havanę - 44. Jesteś jednak 3 cm wyższy, więc obawiam się o ich długość. 

Co do swetrów: S w C&A jest na mnie zdecydowanie za długie, z kolei XS - za wąskie.  S z Reserved sa z kolei zbyt obszerne. Będę musiał iść za twoją radą i wypróbować swetry z MD. Kupiłem też S z SuSu. Wkrótce przyjdzie i dam znać, czy rozmiar jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć w kwestii marynarek i garniturów - mając 167cm wzrostu (reszta wymiarów bardzo podobna), rozmiar 44 w SuSu pasuje na mnie całkiem dobrze, oczywiście po skróceniu rękawów. Polecam jeszcze CT, marynarki w rozmiarze 36S można nosić praktycznie bez poprawek.

Co do swetrów, mam kilka z H&M  - rozmiar S, o ile w klatce są ok, to muszę podwijać rękawy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus,

@Bukary przepraszam za zwłokę  ale jakoś tak wyszło, pomierzyłem koszulę z uniqlo, oto wymiary:

szerokość = 44 cm

długość rękawa = 63 cm

długość od wszycia kołnierzyka = 78 cm

 

sweter:

szerokość = 45 cm

długość rękawa = 68 cm

długość = 70 cm

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-Bay- Dziekuję! A mógłbyś jeszcze zmierzyć jakiś sweter?

@smolo Również dziękuję za cenne informacje! O ile musisz skracać rękawy w marynarkach 44 z SuSu? I co oznacza skrót CT (wybacz ignorancję)?

I jeszcze informacja, która może się komuś przydać... Przyszła do mnie marynarka MD w rozmiarze 46. W wątku "Poradnia stylistyczna" można zobaczyć zdjęcia. Chyba trzeba skracać. Dla troszkę wyższych osób (173-175 cm) byłaby idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, smolo napisał:

Polecam jeszcze CT, marynarki w rozmiarze 36S można nosić praktycznie bez poprawek.

Nigdy wcześniej nie słyszałem żadnych opinii o tych marynarkach. Wyglądają całkiem całkiem, a kosztują mniej niż marynarki SuSu. Jak jest z jakością?

Rozumiem, że rozmiar 36S to 36 Short? Jesteś troszkę niższy ode mnie. Myślisz, że "Short" pasowałyby również na 170 cm? Miałbyś może troszkę czasu, żeby zmierzyć długość takiej marynarki? I jeszcze jedno: jeśli chodzi o CT, to wybierasz krój Regular czy Slim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bukary napisał:

Nigdy wcześniej nie słyszałem żadnych opinii o tych marynarkach. Wyglądają całkiem całkiem, a kosztują mniej niż marynarki SuSu. Jak jest z jakością?

Wg mnie, jakościowo są ok, jeśli wybaczyć im dodatek poliestru w podszewce, poza tym mają ramiona są bardziej wypełnione niż w SuSu.

8 godzin temu, Bukary napisał:

Rozumiem, że rozmiar 36S to 36 Short? Jesteś troszkę niższy ode mnie. Myślisz, że "Short" pasowałyby również na 170 cm? Miałbyś może troszkę czasu, żeby zmierzyć długość takiej marynarki? I jeszcze jedno: jeśli chodzi o CT, to wybierasz krój Regular czy Slim?

Tak, 36S to 36 Short, myślę, że na 170cm też spokojnie będzie pasować. Długość marynarki 72,5cm, wymiary możesz sprawdzić na stronie. Osobiście wybieram krój Slim.

12 godzin temu, Bukary napisał:

O ile musisz skracać rękawy w marynarkach 44 z SuSu

W zależności od modelu 1-1,5cm, tak żeby docelowo mieć ok. 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.