Jump to content

[WARSZAWA], Pracownia Krawiecka, Bartoszewicza 5


zaki
 Share

Recommended Posts

Mało znany zakład, bardzo blisko UW na Krakowskich Przedmieściach. Ceny przyjazne, poniżej średniej warszawskiej. Cena za garnitur za igłę ze wszystkimi naszymi ręcznymi fanaberiami, nie powinna przekroczyć 2 tys zł, a można też taniej. Spodnie ok 300 zł. Krawiec zachęca do wizyty, bo ceny podlegają negocjacji i zależą od sylwetki oraz wymagań klienta. Proszę powołać się na forum, jeśli ktoś się zdecyduje. Może jakaś zniżka będzie. Krawiec jest jeszcze przed emeryturą! Zakład prowadzi wraz z żoną. Sprawiał wrażenie obeznanego. Zachęcał mnie na dwurzędówkę (kolejny krawiec!), ale jeszcze się chwilę wstrzymam :)

Krawiec zajmuje się szyciem na miarę oraz wszelkimi przeróbkami krawieckimi. Nie klei, używa głównie kamelówki oraz płótna. Ma jeszcze zapas prawdziwej polskiej włosianki z lat 80-tych. Uczył się zawodu u p. Sawickiego (który miał zakład na Polnej). Z opowieści innych krawców pan Sawicki był jednym z lepszych krawców powojennej Warszawy.

Krawiec nie ma własnych materiałów, ale wkrótce pojawi się kilka próbników Harrisons of Edinburgh. Będzie można przyjść i obejrzeć.

Ul. Bartoszewicza 5 przy ul. Kopernika, Warszawa tel: 828 57 52

Czy ktoś korzystał z usług tej pracowni?

Link to comment
Share on other sites

Była tylko damska. Miała ręcznie pikowane klapy. Jakaś pani z Kanady się u niego obszywa. Generalnie zastój w interesie. Potrzeba nam odważnego. Ja mam kilku na oku i nie mogę się zdecydować u kogo zaryzykować.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.