Jump to content

Regulamin Testów


damiance
 Share

Recommended Posts

Regulamin Testów

 

 

 

1. Testy forumowe koordynowane są przez Stowarzyszenie BwB, co oznacza, że każde przedsięwzięcie w tym dziale podlega zatwierdzeniu przez Stowarzyszenie / Koordynatora wyznaczonego przez Stowarzyszenie.Testy forumowe są alternatywą dla konkursów forumowych sponsorowanych przez firmy zainteresowane zaprezentowaniem się na forum w dziale "ogłoszenia rzemieślników i firm" [więcej informacji na ten temat znajduje się w ogólnym Regulaminie Forum]

 

2. Testerów wybiera się spośród użytkowników forum, poprzez złożenie oferty udziału w teście.

 

3. W przypadku rzeczy RTW, Tester przed przyjęciem oferty udziału w teście powinien rzetelnie ocenić, czy proponowana rzecz będzie na niego pasowała. Jeżeli nie, wówczas powinien poinformować koordynatora. Koordynator przeniesie testera na listę oczekujących na kolejne testy [zasada "nic na siłę"].

 

4. dopuszczalne są przeróbki rzecz RTW - w rozsądnych granicach - typu skrócenie / zwężenie, ale wówczas Tester musi podać na forum fakt ich wystąpienia i zakres.

 

5. Rzeczy szyte na miarę / MTM prezentowane są w takim stanie w jakim zostały Testerowi wydane przez krawca / rzemieślnika / firmę MTM.

 

6. przedmiotem testowania / oceny danej rzeczy są, co najmniej:

a. jakość obsługi podczas zamawiania / nabywania danej rzeczy; komunikacja z krawcem / firmą, realizacja zamówienia / dostawy

b. zgodność otrzymanej rzeczy ze złożonym zamówieniem / towarem prezentowanym na zdjęciach (w przypadku zakupów on-line)

c. jakość rzeczy (użytych materiałów, dopasowanie (dla rzeczy szytych na miarę / MTM) biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości tej rzeczy; w tym dopuszczalne jest odniesienie do porównywalnej oferty rynkowej (czyli nie porównujemy Fiata z Mercedesem).

 

7. Test rzeczy - w sensie komunikacji na Forum - obejmuje co najmniej:

a. zaprezentowanie testowanej rzeczy na Forum (zdjęcie / zdjęcia; jeżeli jest to ubranie to na sobie), z omówieniem planowanych przeróbek - w przypadku rzeczy RTW). W przypadku rzeczy szytych na miarę / MTM cenne będą zdjęcia z realizacji zamówienia. Komentarz, w tym zawierający odniesienie do pkt. 6.a-6.b oraz 6.c (wstępnie - pierwsze wrażenie, ocena przed właściwym użytkowaniem)

b. w przypadku przerabianych rzeczy RTW - zaprezentowanie zdjęcia tej rzeczy (jeżeli jest to ubranie to zdjęcie prezentujące ubranie na testerze) po przeróbce [tutaj lista wyłączeń: dla koszul z wyłączeniem przypadków: zwężenia mankietów (przeszycie guzika), skrócenia koszuli]. Komentarz Testera.

c. zaprezentowanie rzeczy na forum po 3 miesięcznym użytkowaniu; z komentarzem odnoszącym się do pkt. 6.c. oraz pkt. 8 poniżej.

 

8. Test rzeczy - testy właściwe / użytkowanie - należy skomentować okoliczności w jakich dana rzecz jest / była używana; częstotliwość użytkowania itp. Np. jeżeli testowanie rzecz przebiegało w warunkach nietypowych dla nich (np. ktoś przemierza w butach codziennie X kilometrów) obowiązkowo należy taką informacje podać.

 

9. Istotne przekroczenie Regulaminu Testów - podlegające ocenie koordynatora - może skutkować co najmniej wykluczeniem z listy testerów.

 

10. Jakość komunikacji Testera z forumowiczami / zakres testów (przekazywanych informacji) podlega ocenie poprzez system forumowych "lajków"

 

 

Regulamin wchodzi w życie 20 kwietnia 2016

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.