Skocz do zawartości

[Michał Stenka] - spodnie


Szpila

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W związku z brakiem w ofercie RTW poszukiwanych spodni i moją dosyć "trudną" sylwetką wymagającą prawie zawsze sporej ilości poprawek postanowiłem uszyć spodnie u P. Stenki którego realizacje na tym forum już widzieliśmy oraz ogólnego zadowolenia z dotychczasowej współpracy (głównie przeróbki marynarek, spodni, koszul). Będzie to moje pierwsze zamówienie bespoke więc chciałbym prosić bardziej doświadczonych kolegów o rady.

 

Spodnie będą służyły głównie do stworzenia zestawu koordynowanego z szarą bawełnianą marynarką madison zakupioną w tegorocznym outlecie susu oraz marynarką od tego garnituru: http://eu.suitsupply.com/en/suits/havana-grey-check/P4711.html?vpid=P471108

 

Planowałem uszyć spodnie z średnim-wyższym stanem (ostatnio takie kupiłem z wieszaka i są najwygodniejszymi jakie mam). Chcę dodać manszet 5cm na dole i zaszewki. Szerokość nogawki to 19-20 cm. Myślałem też o guzikach do szelek ale czy takie dodatki w połączeniu ze szlufkami nie gryzą się? Ewentualnie rozważam też nie dodawanie szlufek a regulatora (coś jak w pierwszym zdjęciu tego wpisu mrvintage http://mrvintage.pl/2015/09/wracaja-dziadkowe-spodnie.html). Co do materiału to jestem na etapie poszukiwań. Kolorem będzie raczej na pewno średni granat. 

 

To tyle na wstępie projektu. Prosił bym o opinie i porady, w trakcie realizacji będę dzielił się tutaj postępami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam regulatory w dwoch parach spodni (takie jak w pierwszym punkcie w tym artykule) i nie zgodze sie - sa wygodne i nie zauwazylem zeby nie wywiazywaly sie ze swojego zadania. Ale zgodze sie, ze zakres jest ograniczony, w moim przypadku wspomniane spodnie sa dosc dobrze dopasowane w pasie. Nie ma co sie ludzic, ze przytrzymaja spodnie za duze o rozmiar albo wiecej, takie roznice zdecydowanie wymagaja interwencji krawca.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.