Jump to content

[FINLANDIA], The Left Shoe Company - Skaner 3D


+Immune+
 Share

Recommended Posts

Panowie,

Było już o skanerze 3d przy okazji omawiania oferty firmy Van Thorn, więc chciałbym analogicznie przedstawić Wam firmę kryjącą się pod tajemniczą nazwą The Left Shoe Company, która to na podobnej zasadzie produkuje buty. Podobno skóry są dostarczane przez tego samego pośrednika, który jest głównym dostawcą skór dla obuwniczych firm wchodzących w skład Prada Group.

http://www.leftshoecompany.com

Poniżej kilka zdjęć:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety na razie ich placówki są rozsiane jedynie po całej Finlandii, a ich obecność w innych krajach ogranicza się do sklepów flagowych w Niemczech (Grosswallstadt), Anglii (Londyn) i Japonii (Kobe). We wszystkich tych lokalizacjach możemy zeskanować swoją/e stopę/y.

Link to comment
Share on other sites

Skanowanie 3d to nic skomplikowanego, do odwzorowania modelu 3D stopy wystarczy aparat cyfrowy i odpowiedni software - oczywiście będzie to domowe rozwiązanie, pochłaniające więcej czasu i wysiłku, ale w rezultacie otrzymamy model 3D.

Ja wiem, że taki skan można otrzymać domowymi metodami tylko niestety potem możesz go sobie jedynie powiesić na ścianie, bo z tego co się orientuję każda firma posługująca się skanerem korzysta z innych algorytmów mierzących poszczególne odległości między wybranymi punktami na stopie. Dlatego dostarczenie własnego obrysu/skanu 3d niewiele tutaj wniesie.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

http://www.leftshoecompany.com/home

Co sądzą nasi forumowi eksperci na temat tych butów?

Pisze o nich Jeroen van Rooijen, czyli ekspert ds. fashion Neue Zuercher Zeitung i zastanawiam się nad takim zakupem. Stąd moje pytanie czy warto?

:?

Wyszukiwarka naprawdę istnieje, to nie mit:

viewtopic.php?f=2&t=867&p=21283&hilit=left+shoe#p21283

Moim zdaniem w tej cenie nie warto, widziałem te buty na żywo będąc w Niemczech. Jest dużo lepszych jakościowych i tańszych firm w tym biznesie (3-d).

Link to comment
Share on other sites

Immune, a z tych lepszych jakościowo i tańszych (3-d) to które polecasz?

Dla mnie skaner TLSC w Bernie byłby najbliższą opcją, więc się zainteresowałem tematem.

Z tego co pisze van Rooijen firm nie chce zdradzic, kto dla nich buty produkuje.

(wyszukiwanie: działa tylko po zalogowaniu się, więc może opcję "szukaj" można "zdeaktywowac" dla niezalogowanych? lub chociaż info typu: zaloguj się stp. dlatego też założyłem pomyłkowo nowy post.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mnie o wiele bardziej interesują buty gdzie nacisk na podłoże jest korygowany odpowiednim kształtem podeszwy, tak żeby ciężar był 50/50 %. Korzystał ktoś z usług takiej firmy.

Nie mogę znaleźć teraz linku, ale wiem że w Warszawie jest przynajmniej jedna taka firma. Z tego co pamiętam gdzieś w centrum (okolice Novotelu).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.