Skocz do zawartości

[FINLANDIA], The Left Shoe Company - Skaner 3D


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Było już o skanerze 3d przy okazji omawiania oferty firmy Van Thorn, więc chciałbym analogicznie przedstawić Wam firmę kryjącą się pod tajemniczą nazwą The Left Shoe Company, która to na podobnej zasadzie produkuje buty. Podobno skóry są dostarczane przez tego samego pośrednika, który jest głównym dostawcą skór dla obuwniczych firm wchodzących w skład Prada Group.

http://www.leftshoecompany.com

Poniżej kilka zdjęć:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety na razie ich placówki są rozsiane jedynie po całej Finlandii, a ich obecność w innych krajach ogranicza się do sklepów flagowych w Niemczech (Grosswallstadt), Anglii (Londyn) i Japonii (Kobe). We wszystkich tych lokalizacjach możemy zeskanować swoją/e stopę/y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanowanie 3d to nic skomplikowanego, do odwzorowania modelu 3D stopy wystarczy aparat cyfrowy i odpowiedni software - oczywiście będzie to domowe rozwiązanie, pochłaniające więcej czasu i wysiłku, ale w rezultacie otrzymamy model 3D.

Ja wiem, że taki skan można otrzymać domowymi metodami tylko niestety potem możesz go sobie jedynie powiesić na ścianie, bo z tego co się orientuję każda firma posługująca się skanerem korzysta z innych algorytmów mierzących poszczególne odległości między wybranymi punktami na stopie. Dlatego dostarczenie własnego obrysu/skanu 3d niewiele tutaj wniesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

http://www.leftshoecompany.com/home

Co sądzą nasi forumowi eksperci na temat tych butów?

Pisze o nich Jeroen van Rooijen, czyli ekspert ds. fashion Neue Zuercher Zeitung i zastanawiam się nad takim zakupem. Stąd moje pytanie czy warto?

:?

Wyszukiwarka naprawdę istnieje, to nie mit:

viewtopic.php?f=2&t=867&p=21283&hilit=left+shoe#p21283

Moim zdaniem w tej cenie nie warto, widziałem te buty na żywo będąc w Niemczech. Jest dużo lepszych jakościowych i tańszych firm w tym biznesie (3-d).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune, a z tych lepszych jakościowo i tańszych (3-d) to które polecasz?

Dla mnie skaner TLSC w Bernie byłby najbliższą opcją, więc się zainteresowałem tematem.

Z tego co pisze van Rooijen firm nie chce zdradzic, kto dla nich buty produkuje.

(wyszukiwanie: działa tylko po zalogowaniu się, więc może opcję "szukaj" można "zdeaktywowac" dla niezalogowanych? lub chociaż info typu: zaloguj się stp. dlatego też założyłem pomyłkowo nowy post.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mnie o wiele bardziej interesują buty gdzie nacisk na podłoże jest korygowany odpowiednim kształtem podeszwy, tak żeby ciężar był 50/50 %. Korzystał ktoś z usług takiej firmy.

Nie mogę znaleźć teraz linku, ale wiem że w Warszawie jest przynajmniej jedna taka firma. Z tego co pamiętam gdzieś w centrum (okolice Novotelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.