Skocz do zawartości

[RZESZÓW], Przewodnik Miejski


Gość remass

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.03.2017 o 13:29, Dapi napisał:

Nie wiem co rozumiesz pod słowem jakość. Jakość tkanin włoskich jest wysoka, jakość VBC jest znana. Brak klejenia marynarek to bardzo dużą wartość. Wykroje mają "nowoczesne" - pacha nie jest na pępku jak u niektórych krawców bespoke. Odszywalem tam niedawno garnitur i marynarkę. Czy jestem zadowolony odpowiem za jakiś czas emoji4.png.

@Dapi, podzieliłbyś się info po czasie czy jesteś zadowolony z garnituru z Resconfex? Zastanawiam się właśnie nad uszyciem u nich. Może udałoby się wrzucić jakieś fotki?

W dniu 5.01.2012 o 00:42, walek napisał:

Nie zaglądałem tutaj dawno, ale może jeszcze nie jest za późno na odpowiedź :)

Kupiłem litewską wełnę w hurtowni*, która zaopatruje Resconfex, adresu niestety nie pamiętam (koło dawnego Zelmeru) :

- granat na garnitur +2gie spodnie – zdecydowanie odradzam, dlaczego poniżej

- jasny brąz “tropik” na spodnie – materiał “akceptowalny”, szyłem u A. Zająca na Okulickiego (odpowiednie dopasowanie, kiepskie wykończenie spodni wewnątrz, ale tanio ;)

Z granatowym materiałem udałem się do Resconfexu, jak się okazało na szczęście było to przed renowacją zakładu i mogli mi wpierw uszyć tylko spodnie, a resztę po remoncie (jakieś 4 tygodnie później). Po przymierzeniu spodni już wiedziałem, że ta wełna na nic dobrego się nie nada (wełna 100) materiał bardzo się gniecie i spodnie pod koniec dnia wyglądają jakby u mnie robiły za piżamę, zdecydowanie odradzam. Zadzwoniłem od razu do nich, aby nie szyli z reszty, bo przyjadę i wybiorę sobie coś z próbników włoskich wełen, które mają na miejscu (poza polskimi i litewskimi wełnami posiadali tylko wełny włoskie, nie mają próbników wełen angielskich). Próbniki są 2 firm, jedna z której wybrałem to Milano (ale nic więcej nie wiem o tej firmie), drugiej nie pamiętam niestety. Większość wełen 120-130s, informacji o gramaturze chyba nie było, ale zdecydowanie duży wybór kolorów, wzorów i grubości materiałów, powinieneś dla siebie coś znaleźć, nie wiem czy sprzedają sam materiał. Jeśli chodzi o noszenie to miałem na sobie ten garnitur tylko kilka razy, to zbyt mało żeby ocenić jego trwałość (dla laika jak ja), dopasowanie tam gdzie pilnowałem jest tak jak chciałem, tam gdzie brakło mi doświadczenia będzie potrzebna ingerencja krawca (zbyt szerokie rękawy).

@walek, jesteś coś w stanie powiedzieć o swoich odczuciach odnośnie, po pierwsze, Resconfexu (garnitur), po drugie - zakłądu A. Zająca? Szyłeś tam tylko spodnie czy coś więcej też? Wrzuciłbyś fotki garnituru od Resconfex?

W dniu 6.04.2017 o 20:16, Vojtonus napisał:

Jak widać było na załączonych zdjęciach SuSu mi nie leży więc chyba skorzystam z Resconfex. Mam nadzieję, że poradzą sobie z moją sylwetką. 

A korzystał ktoś z Was może  z VIPO w Łańcucie? Byłem troche w szoku jak mi powiedzieli, że z uszyciem do pierwszej przymiarki schodzi im 4-5 dni. Ktoś ma jakąś wiedzę ma ich temat poza tym, że właściciel jest ten sam co Cafardini?

@Vojtonus, I skorzystałeś z Resconfex? Podzielisz się wrażeniami (ew. zdjęciami)?

 

Z góry dzięki, Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=11653]Vojtonus[/mention], I skorzystałeś z Resconfex? Podzielisz się wrażeniami (ew. zdjęciami)?   Z góry dzięki, Panowie!

 

 

Jestem zadowolony. Tkaniny, tak jak napisałem Włochy chyba próbnik jakiegoś Anglika też widziałem. Scabala nie widziałem ale szycie garnituru w MTM że Scabala to się nie spina.Odszycie bardzo dobre, spodnie w ściegu łańcuszkowym, co ja preferuję. Marynarki na płótnie, guzików z materiałów naturalnych brak - zawsze samemu można dowieźć . Coś mi krawcowa mówiła że przy wypełnieniu ramion jest w jednym.miejscu podklejone. Za tą cenę nie dostaniesz nawet klejonki w W-wa w MTM. Wysokości guzika trzeba przypilnować aby zapięcie nie było zbyt wysoko.Ja mam opinie, że dopasowanie to jest wspólna praca krawca i klienta, co jest zdaniem odmiennym od ogółu i o to trzeba zadbać - jak się ma doświadczenie. Ja mam i nie jest to problem. Jeżeli jesteś mało doświadczony i masz jakieś odstępstwa od typowej sylwetki które nie dotyczą tylko szerokich ud czy też innych podstawowych wymiarow, to albo trzeba się pogodzić ze za pierwszym razem nie do końca będzie dobrze, albo szukać krawca bespoke za 8 tys oczywiście też bez gwarancji (oglądając niektóre prezentacje) ale przynajmniej z pełnym prawem to oburzenia, że sie samo nie zrobiło.

W cenie SuSu z tkanin SuSu masz garnitur zrobiony pod Ciebie - bez klejenia jak w SUSu

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie,

prośba o aktualizację tematu, jeżeli chodzi o krawców. Chodzi mi o poszerzenie w talii 1-2 cm marynarki Lazio z SuSu. Kolega w temacie o SuSu odpisał mi, że przerabiał ten temat i jest to możliwe w takim wymiarze.

Pytanie - do kogo się udać? U p. Gierlacha skracałem spodnie i ukrywałem karczek w marynarce - to drugie ok, spodni natomiast nie chciał skrócić tak jak chciałem, argumentując, że już krócej nie można (robiły się 3 fałdy na dole nadal, gdy zaniosłem tą prostą przeróbkę do krawcowej w Galerii Rzeszów, to panie spojrzały po sobie na zasadzie: "jak ktokolwiek mógł powiedzieć, że te spodnie są dobrej długości") - w związku z czym nie jestem jakoś BARDZO przekonany do niego, ale nie wykluczam.

U polecanego gdzieś tutaj p. Adama Kostki z rogu Czackiego i Hetmańskiej byłem, powiedział, że termin oczekiwania ze 3 tygodnie na cokolwiek + stwierdził (bez oglądania marynarki), że na pewno się nie da, bo to RTW, więc odpada + poradził mi chodzić w rozpiętej :) Także tutaj trochę odpada.

Ktoś gdzieś wspominał o p. Adolfie Zającu z Okulickiego - co z nim, ktoś jest w stanie potwierdzić polecenie pod kątem takiej (bardziej skomplikowanej niż skrócenie spodni) przeróbki?

Spodnie skracałem i marynarkę taliowałem też w Galerii Rzeszów, na parterze (tam przeróbki robi Lancerto z Galerii) - byłem zadowolony, ale nie wiem czy poszerzenie marynarki to nie za skomplikowana usługa do powierzenia tam? Z drugiej strony, może się znają :) ?

Z góry dzięki za opinie i polecenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 10.11.2017 o 16:01, MarianoItaliano napisał:

 

@Vojtonus, I skorzystałeś z Resconfex? Podzielisz się wrażeniami (ew. zdjęciami)?

Dopiero teraz przeczytałem. Jak nie Tobie to na pewno przyda się komuś innemu. 

Sam proces szycia przebiegał bardzo sprawnie i w mojej sytuacji z terminami i przymiarkami Pani krawcowa była bardzo wyrozumiała i pomocna. Wybór tkanin całkiem spory. 120's, 130's jak i 150's. Spory wybór VBC, ale i wełn angielskich. Garnitur szyłem z granatowej 130's z VBC, a kamizelkę ze 130's z Drago w kratę księcia Walii, na którą musiałem czekać 3 dni.

Mieli spory wybór podszewek z wiskozy i acetaty jak i syntetycznych. Sam poszedłem w wiskoze w marynarce i kamizelce. O spodniach i ich wykonaniu pisał już Dapi.

Żadnych problemów jeśli chodziło o szerokość klap, kieszenie, wysokość guzików i innych detali jak butonierka, wykończeń naroży (na prosto/łuk), guziki pod szelki. Jak już wspominał Dapi, wybór guzików był ograniczony, ale nie ma problemu z dostarczeniem własnych.

Ceny są na prawdę niskie, ale i terminy wtedy były dość napięte i nie dałem rady uszyć drugiego garnituru w czasie mojego urlopu. Obsługa była bardzo miła i sam proces szycia przebiegał bezstresowo.

Wrzucam 2 zdjęcia z mojej sesju ślubnej, ale postaram się niedługo wykonać też jakieś wieszakowe i ukazać detale.

Plener (43).jpg

Plener (44).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Cześć! 

Przymierzam się do zakupu garnituru na własny ślub. Zamawiałem do przymiarki z sieciówek jak Vistula, niestety nie leżą na mnie idealnie, sporo im brakuje. W tej sytuacji wybieram się do Vipo w Łańcucie oraz Resconfex. Jakieś nowe opinie o powyższych punktach? Przy wyborze pierwszego w życiu MTM jakieś sugestie na co zwracać szczególna uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja VIPO i ich MTM polecam, mają u siebie m.in. materiały z Loro Piana i Huddersfield.

Na garnitur czeka się jakoś 2-4tygodnie. Jeżeli chodzi 2gą część pytania dot. na co zwracać uwagę, to poczytaj tutaj forum gdzie użytkownicy wrzucają swoje stroje i tam są oceniani tj. czy za duży, wąski, za szeroki itp., wiem że odpowiedź taka jak z forum elektrody, ale tutaj autentycznie im więcej sam poczytasz co i jak, to będziesz wiedzieć czego wymagać na miejscu.
Generalnie uważam że na miejscu pracownicy doradzają z głową, zawsze możesz popatrzeć u nich na media społecznościowe tj. realizacje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

byłem w Resconfex i trochę zaktualizuję temat. Wełny włoskie, dość duży i fajny wybór, te które mi się podobały większość VBC i jedna Guabello. Podszewki wiskoza. Guziki już mają z rogu bawolego. Wygląda to dobrze.

Chyba najbardziej mi się spodobała wełna VBC, super 150's, 280 g, piękna, delikatna, sprężysta. Zrobiłem na nią rezerwację bo zostało tylko na jeden garnitur. Jak myślicie będzie to dobry wybór przy tych parametrach na specjalną okazję w lipcu? Czy jednak lepiej wybrać 110's, 120's?

Jeżeli chodzi o ceny to będzie podwyżka spora, jeszcze jest szansa szyć w starym cenniku ale już mają końcówki tych ciekawszych materiałów. Po starych cenach z tego co mają w przypadku powyższej wełny koszt uszycia garnituru to 1800-1900 zł. Przy wełnach 110's, 120's można zejść poniżej 1500 zł. 

Wymagane dwa spotkania, zebranie miary oraz jedna przymiarka. Zaliczka przy pobieraniu miary. 

Podsumowując, cena wydaje się atrakcyjna jak za garnitur MTM z dobrych materiałów. Przykładowe modele wyglądały poprawnie. Co do dopasowania oraz współpracy będę mógł się wypowiedzieć jak się już zdecyduję. 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czasem w social mediach oraz jadąc Piłsudskiego atakują szyldy / reklamy niejakich Kamiński & Sons, https://kaminskisons.pl/, ale nie próbowałem nic u nich nigdy robić. Zresztą odkąd pisałem tutaj parę lat temu, nie zrobiłem tego garnituru w Resconfex, ostatecznie po prostu kupiłem SuSu, więc o jakości ciężko mi się wypowiedzieć, natomiast sygnalizuję, że jest jakieś względnie nowe miejsce na mapie Rzeszowa (j.w.). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
W dniu 21.05.2021 o 08:29, MarianoItaliano napisał:

Mnie czasem w social mediach oraz jadąc Piłsudskiego atakują szyldy / reklamy niejakich Kamiński & Sons, https://kaminskisons.pl/, ale nie próbowałem nic u nich nigdy robić. Zresztą odkąd pisałem tutaj parę lat temu, nie zrobiłem tego garnituru w Resconfex, ostatecznie po prostu kupiłem SuSu, więc o jakości ciężko mi się wypowiedzieć, natomiast sygnalizuję, że jest jakieś względnie nowe miejsce na mapie Rzeszowa (j.w.). 

Cennikowo wygląda to prawie dwa razy drożej od cennika Resconfex na ich stronie. 
Ma ktoś porównanie VIPO, Resconfex i 
Kamiński & Sons lub innych zakładów w tym terenie?
Jeśli chodzi o opinie z Google to wygrywa VIPO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.