Jump to content

cord
 Share

Recommended Posts

Jakiś czas temu na blogu jakubroskosz.com pojawił się wpis o początkującej na naszym rynku marce Misura. Na razie w ofercie jest 12 modeli z czego 6 jest produkowanych standardową metodą, a pozostałe 6 GYW. Niektóre GYW mają podeszwy Rendebach. Ostatnio oglądałem buty w sklepie(dostępne tylko w Piazza di Moda, zapewne na ich zlecenie powstała marka), ale tak bardziej w locie. Dlatego nie za dużo zdążyłem sprawdzić. Widziałem tylko buty GYW. Są one produkowane przez Norda, o czym świadczy napis "Misura by Meka". Zdążyłem zobaczyć, że podeszwa(nie rendebach, rendebacha nie trzymałem w rękach) jest niezwykle miękka, ale to zasługa dużej ilości korka(chyba). Co do skór, to nie jestem znawcą, ale według mnie niektóre wyglądają jakoś dziwnie, trochę podobnie do wielu modeli Meka. Ponadto brogsy mają moim zdaniem za duże dziury:

misura9-1024x680.jpg

Czy mieliście już do czynienia z tą marką? Co o niej sądzicie?

http://misura-italy.pl/

 

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie buty Misura są produkowane specjalnie dla Piazza di Moda przez Norda. 6 modeli na gumowej podeszwie jest wykonywanych "biednym blakiem" jak ktoś to określił, pozostałe 6 jest wykonywanych metodą GYW, monki oraz lotniki są na podeszwach Rendenbacha. Buty powinny być wygodne dla osób z wyższym podbiciem i standardową szerokością stopy. Buty ze skóry licowej na gumowej podeszwie mają dość wąskie kopyto, nie każdemu może to odpowiadać. Sam korzystam od ponad miesiąca z granatowych zamszowych brogsów (faktycznie ażurowanie mogłoby być subtelniejsze) i jestem zadowolony. Buty są wygodne, przyzwoicie wykonane. Szału nie ma, ale to całkiem przyjemne buty.

Link to comment
Share on other sites

Co do określenia "biedny blake" się zgodzę. CO PRAWDA nie wiem w jakim sensie to ująłeś, czy jest tańszą metodą, czy gorszą, czy ująłeś to tak jak ja mam na myśli. Moim zdaniem blake jest "biedny", ponieważ jest niedoceniany. Jest to dobra metoda, buty przecież się nie rozkleją, ponadto  mogą być smuklejsze co w butach bardzo eleganckich jest ważne. Jeżeli chodzi o wymianę podeszew to jest to możliwe, tak tak, chociaż mało kto to realizuje, w Polsce chyba nikt. ALE i tak odnoszę wrażenie na tym forum, że dużo osób i tak po prostu zeluje zdarte skórzane podeszwy, nie wszyscy, ale sporo osób. Więc uważam, że nie ma co uważać wyższości jednej metody nad drugą całościowo, GYW jest solidniejszy, ale blake smuklejszy i też solidny (zakładam dobry GYW i dobry blake). Po prostu to zależy od potrzeb. Buty do ciężkich przepraw w zimie lepiej kupić z GYW, albo w ogóle bardziej solidniejszej ewaluacji tej metody, ale lakierki już tylko blak'iem będą spełniały swoją rolę.

 

A wracając do butów, to dzięki za odpowiedź. Czy mógłbyś w jakimś najbliższym czasie zrobić mini relacje wyglądu butów po jakimś czasie użytkowania?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

...Jeżeli chodzi o wymianę podeszew to jest to możliwe, tak tak, chociaż mało kto to realizuje, w Polsce chyba nikt....

 

Co najmniej jeden szewc w Polsce robi to na pewno! ;-)

 

Uprzedzając pytanie - jest to nasz forumowy kolega - @szewc24.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Myślę, że jakość identyczna jak w Nord (o czym sporo na forum), a ceny dla naiwnych. Nie wróżę sukcesu rynkowego, a wręcz jestem zdegustowany taką polityką brandu. 

 

EDIT: a ceny prawideł MISURA ? :) 250zł za parę? :)  Powinni zmienić nazwę na MISIURA, byłaby lepiej brzmiącym nawiązaniem do polskiej bazarowej tradycji. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W sumie to ciekawe jak z jakością butów tych za 649. A co do cen butów z wyższych poziomów to pojechali, bo próg powyżej yanko, które ma wg mnie lepszy design. A co do prawideł to cena jak prawidła yanko, tyle że yanko to dopasowane do kopyta prawidła, a nie zwykłe cedrowe.

A jeśli chodzi o sukces rynkowy to podobno się sprzedają, tyle, że ich targetem jest klient piazza di moda, czyli całkiem majętny i gotowy zapłacić wysoką markę. Aczkolwiek mam kurtkę puchową i jestem zadowolony, tylko że kupiłem ją za trzy stówy przecenioną z tysiaka! 

Link to comment
Share on other sites

mam monki i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony. podeszwa rendebach, przyjemnej jakości skóra, odpowiednie dla moich potrzeb kopyto, wygoda również jak najbardziej na plus chociaż pierwsze dwa wyjścia były dość bolesne, ale to chyba wynika z moich stóp bo zdecydowana większość obuwia powoduje u mnie przy pierwszych wyjściach problemy natury obdarć. generalnie największym plusem jest wygląd tych monków - są naprawdę urokliwe, z pełną świadomością mogę polecić, chociaż nie wiem, czy są warte swojej ceny. Kuba Roskosz je projektował, także trzeba pochwalić robotę chłopaka, bo moim zdaniem wyszło to bardzo dobrze. oby więcej takich inicjatyw, oby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.