Jump to content

Bata Shoemarker


proki1971
 Share

Recommended Posts

Witajcie. Zakładam temat bo nigdzie nie znalazłem ale jeżeli gdzieś było to już poruszane to proszę o wyrozumiałość.

Kupiłem dzisiaj takie Oxfordy Baty z linii Shoemarker

 

http://www.bata.pl/web/katalog/web-katalog-2-mezczyzni-polbuty-eleganckie/104981-shoemaker-the-shoemaker-skorzane-sznurowane-oxfordy

 

Ponieważ wiedza a raczej niewiedza pracujących tam Pań przeraża chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was miał lub ma takie buty i może potwierdzić, czy są one szyte i ogolnie jak je ocenia, jak się sprawują. Na zdjęciu podeszwy w internecie tego nie widać ale przy kupnie spotkała mnie, mam nadzieję, że niespodzianka, albowiem w rzeczywistości cała podeszwa jest przeszywana, co wskazywałoby na to, iż rzeczywiście są one szyte a nie klejone.  Niestety sprzedawczynie tego nie wiedziały stąd moje ptanie.

Do tego kupiłem je z 50% rabatem czyli za 200 zł i zastanawiam się czy to trafiony zakup

Pozdr.

post-4722-0-26558300-1420317722_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Miałem kilka lat temu buty z tej linii, też kupione za grosze. Wyglądały porządnie, były sztywne, potem pojechałem w nich do Genewy, gdzie złapała mnie ulewa. Bardzo mi obtarły stopy, a przy tym deszcz je praktycznie zrujnował - wyszła na nich masa zgrubień (chociaż zakonserwowałem wcześniej tłuszczem, jak z każdymi nowymi butami), rys, odbarwień - więc wyrzuciłem bez żalu.

 

Nie mówię, że znacznie droższe buty lepiej by taką ulewę zniosły, być może nie, być może też musiałbym je wyrzucić, chociaż z większym żalem.

 

Trudno mi powiedzieć, czy polecam, czy nie - wizualnie wyglądały OK przed ulewą, chociaż skóra była na nich cieńsza i mniej mięsista niż na porządnych butach. Biorąc pod uwagę cenę w granicach 200 zł, też myślałem, że to była super okazja...

Link to comment
Share on other sites

No właśnie mnie też wyglądają jak imitacja, za głęboko od krawędzi podeszwy, chyba, że to Blake. Jak są widoczne szwy od góry to szwy na spodzie podeszwy powinny być mniej więcej w tej samej odległości od krawędzi. Widziałem gdzieś, że robi się też przeszycia po skosie ale tego maszyna raczej nie zrobi a Bata raczej ręczenie butów nie szyje.

 

Wklej zdjęcie od góry. Ale na moje niewprawne oko to szew ozdobny. Zwłaszcza za tą cenę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.