Jump to content

40 lat od uruchomienia zegara na wieży Zamku Królewskiego w Warszawie - wykład


damiance
 Share

Recommended Posts

Koleżanki i Koledzy,

 

po znajomości z Klubem Miłośników Zegarów i Zegarków, zapraszam na wykład dot. uruchomienia zegara na wieży Zamku Królewskiego w Warszawie - w tym roku mija 40-sta rocznica.

 

 

Jeżeli są zainteresowane osoby, jakieś 2 miejsca dla ludzi z naszego forum się znajdą. Proszę o informację do końca jutrzejszego dnia.

 

poniżej link do tematu na forum zegarkowym:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/60530-warsztaty-zegarmistrzowskie/page-14#entry1148636

 

 

i jeszcze cytuję podstawowe info autorstwa Eugeniusza Szweda, członka zarządu KMZiZ:

 

(...) chciałbym prosić o zgłoszenia chętnych na wyjątkowe spotkanie z prof Zdzisławem Mrugalskim. W bieżącym roku upływa 40 lat od uruchomienia zegara na wieży Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczynił to własnoręcznie 19 lipca 1974r o godz 11:15 właśnie prof Zdzisław Mrugalski. Profesor zapewnił mnie, że bardzo chętnie podzieli się z nami swoją wiedzą i zaprezentuje podczas wykładu dużo ciekawych faktów zwiazanych z zegarem na wieży Zamku Królewskiego.

Miejsce wykładu - sala w siedzibie Cechu na Starym Mieście /tam gdzie ostatnio odbyły się warsztaty/, termin - wstępnie 22 marca, początek godz 11, a zakończenie około 14. Tak jak poprzednio najpierw wizyta w sali muzeum Cechu i później wykład. Przewidziana jest też niespodzianka.
Sala pomieści około 15 osób. Koszt uczestnictwa to 10 zł od osoby wpłacone na rachunek Stowarzyszenia KMZiZ. Będą to środki na częsciowe pokrycie kosztów sali.
Na razie proszę nic nie wpłacać ! Wszystko w odpowiednim czasie. Proszę tylko o zgłaszanie się chętnych. Zachęcam i czekam

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.