Jump to content

[WARSZAWA], Rękawiczki Anna Serafińska-Szweryn (od 1893)


Mario
 Share

Recommended Posts

Witam,

Będąc w okolicy zakładu pana Jamrozińskiego natrafiłem na pracownię pani Anny Serafińskiej-Szweryn. W chwili obecnej przygotowuje się do remontu zakładu (lokal chcą w tym roku wykupić). Aktualnie jest promocja na rękawiczki do -20%. Pani szykuje się już do pracy nad rękawiczkami na przyszły sezon zimowy. Ja za swoje zapłaciłem 120 zł. niestety nie mam dobrego aparatu, aby zrobić zdjęcia. W najbliższym czasie postaram się zrobić komórką. Jak dla mnie te rękawiczki są lepiej dopasowane do mojej dłoni, niż pana Jamrozińskiego. Dla zobrazowania zakładu przestawiam dwa artykuły:

http://madein.waw.pl/zaklady/index.php?option=com_content&view=article&id=118&Itemid=231

http://www.tvnwarszawa.pl/archiwum/11661,program.html

Link to comment
Share on other sites

Mam rękawiczki zarówno od pana Jamrozińskiego i pani Serafińskiej-Szweryn. Ceny i asortyment podobne w obu zakładach, natomiast jeżeli chodzi o jakość wykonania zdecydowanie polecam pana Jamrozińskiego.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

czy możliwe jest podanie namiarów na oba zakłady? jakiś czas temu próbowałem dodzwonić się do p. Jamrozińskiego, ale nikt nie odbierał:/

Mario te 120zł to gotowy wyrób czy robione z dopasowaniem do dłoni? Marzy mi się coś z delikatnej elastycznej skóry.

Pozdrawiam,

dsc.

Link to comment
Share on other sites

Telefon do zakładu pani Anny: 22 621-73-10 - zakład jest czynny do 18 (nie pamiętam od której)

Telefon do zakładu pana Czesława: 22 628-16-13, 500 197 020 - zakład jest czynny pn-pt 9-18 sob 9-14

W jednym i drugim zakładzie kupiłem gotowe rękawiczki. Myślę, że nie ma potrzeby, aby je robić na miarę (chyba, że się ma bardzo nietypową dłoń). Są na tyle dopasowane, że spokojnie wystarczą. Należy kupić je trochę ściślejsze, skóra z czasem się rozciągnie. Tak jak pisałem rękawiczki od pani Anny lepiej mi się nosi. Zakłady są na tyle blisko, że można najpierw przymierzyć, a później kupić. W obu przypadkach skóra jest bardzo delikatna. Wydaje mi się, że jest taka sama w obu produktach. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia (przy sztucznym świetle słabe wyszły).

Link to comment
Share on other sites

Witam,

dziękuje pięknie za dane kontaktowe i informacje na temat samych rękawiczek. Zgadzam się, że jeśli rozmiarówek jest sporo to można coś dobrać bez konieczności robienia na miarę.

Czekamy na zdjęcia.

Pozdrawiam,

dsc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Też bym wskazał na Jamrozińskiego. U pani Szweryn nie szyją na wymiar, tylko wg swojej sztancy. Skóra (między parami) jest nierównej jakości. Gdy się na jakąś parę już zdecydowałem, okazało się, że jest nierówno zszyta i jeden palec "wirował" (do ponownego zszycia - wg słów właścicielki). W końcu z pary, którą zakupiłem przed rozpoczęciem aktualnego sezonu, wylazła nić, a skóra zaczyna się łuszczyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.