Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Rękawiczki Anna Serafińska-Szweryn (od 1893)


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będąc w okolicy zakładu pana Jamrozińskiego natrafiłem na pracownię pani Anny Serafińskiej-Szweryn. W chwili obecnej przygotowuje się do remontu zakładu (lokal chcą w tym roku wykupić). Aktualnie jest promocja na rękawiczki do -20%. Pani szykuje się już do pracy nad rękawiczkami na przyszły sezon zimowy. Ja za swoje zapłaciłem 120 zł. niestety nie mam dobrego aparatu, aby zrobić zdjęcia. W najbliższym czasie postaram się zrobić komórką. Jak dla mnie te rękawiczki są lepiej dopasowane do mojej dłoni, niż pana Jamrozińskiego. Dla zobrazowania zakładu przestawiam dwa artykuły:

http://madein.waw.pl/zaklady/index.php?option=com_content&view=article&id=118&Itemid=231

http://www.tvnwarszawa.pl/archiwum/11661,program.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy możliwe jest podanie namiarów na oba zakłady? jakiś czas temu próbowałem dodzwonić się do p. Jamrozińskiego, ale nikt nie odbierał:/

Mario te 120zł to gotowy wyrób czy robione z dopasowaniem do dłoni? Marzy mi się coś z delikatnej elastycznej skóry.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon do zakładu pani Anny: 22 621-73-10 - zakład jest czynny do 18 (nie pamiętam od której)

Telefon do zakładu pana Czesława: 22 628-16-13, 500 197 020 - zakład jest czynny pn-pt 9-18 sob 9-14

W jednym i drugim zakładzie kupiłem gotowe rękawiczki. Myślę, że nie ma potrzeby, aby je robić na miarę (chyba, że się ma bardzo nietypową dłoń). Są na tyle dopasowane, że spokojnie wystarczą. Należy kupić je trochę ściślejsze, skóra z czasem się rozciągnie. Tak jak pisałem rękawiczki od pani Anny lepiej mi się nosi. Zakłady są na tyle blisko, że można najpierw przymierzyć, a później kupić. W obu przypadkach skóra jest bardzo delikatna. Wydaje mi się, że jest taka sama w obu produktach. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia (przy sztucznym świetle słabe wyszły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też bym wskazał na Jamrozińskiego. U pani Szweryn nie szyją na wymiar, tylko wg swojej sztancy. Skóra (między parami) jest nierównej jakości. Gdy się na jakąś parę już zdecydowałem, okazało się, że jest nierówno zszyta i jeden palec "wirował" (do ponownego zszycia - wg słów właścicielki). W końcu z pary, którą zakupiłem przed rozpoczęciem aktualnego sezonu, wylazła nić, a skóra zaczyna się łuszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.