Jump to content

Wietrzenie garderoby = pomaganie innym


Misza
 Share

Recommended Posts

Panowie, w związku z sugestią +Immune+ zakładam temat.

Wielu z Was zapewne ma w domu zalegające, niepotrzebne ciuchy z czasów przed forum lub takie, z których wyrośliście. Ja większości się pozbyłem i jest mi z tym dobrze :D. Przy okazji obdarowałem jedną z organizacji działającej w mojej dzielnicy zrzeszającej ponad 1500 emerytów, rencistów i inwalidów. Wspaniali ludzie, z którymi uwielbiam spędzać czas. Na początku lutego zresztą wspolnie organizujemy taki dancing dla starszych osób w mojej dzielnicy. :) Jeśli będziecie mieli ochotę im pomóc, piszcie w PW. Jeśli macie ochotę pomóc innej organizacji, a nie wiecie, jak to ogarnąć, albo nie macie czasu - piszcie na PW. Zajmę się tematem.

I jeszcze jedno... jeśli wydaje się Wam, że dana rzecz prawie na pewno nikomu się nie przyda, to prawie na pewno nie macie racji. :D

Istnieje możliwość zwrotu kosztów wysyłki lub podjechanie na terenie Warszawy po "towar".

Link to comment
Share on other sites

ja robilem jedno wietrzenie z pol roku temu, ale znajdzie sie u mnie nadal sporo rzeczy, których moge sie pozbyc. na pewno troche krawatow, koszul, kilka garniturow.

Może zamiast oddawac to emerytom to może jakoś zorganizować "sprzedaż/rozdawania garażowe" dla młodszych kolegów forumowych i studentów, którzy są dopiero na dorobku ?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli można wyrazić zainteresowanie jako nabywca, to jako początkujący pasjonat z niezbyt wyszukanym budżetem chętnie przyjąłbym taką formę pomocy. Krawaty, poszetki są u mnie mile widziane bo szafa dopiero raczkuje i jeśli komuś naprawdę nie są potrzebne i chciałby oddać, chętnie przyjmę. Pokrywam oczywiście koszty przesyłki.

Z innych części garderoby mógłbym przyjąć koszule 38/182cm lub marynarki 46 bądź inne rzeczy w tych niezbyt niewielkich rozmiarach.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Trochę więcej o samej organizacji, o której pisałem. Są to wspaniałe nie najmłodsze już osoby działające w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział Targówek (http://pzeri.kei.pl/). Ich sytuacja jest niełatwa, radość im sprawia, jak dostaną kilka ryz papieru, albo jak im ktoś naprawi piętnastoletnią drukarkę bądź wydrukuje coś w kolorze (to nie jest przesada). Organizują się sami nie mając (prawie) grosza przy duszy, ale mają dużo zapału, organizują sobie czas, koła zainteresowań, koncerty, pokazy, spotkania. A do tego wśród najbiedniejszych spośród siebie organizują rozdawanie żywności i ubrań. Od jednej ze spółdzielni dostali lokal w piwnicy, gdzie zrobili miejsce zbiórki i rozdawania ubrań. A piszę o nich, bo po prostu miło jest pomagać tym, których się zna i ceni. Ostatnie pół roku bardzo zmieniło moje spojrzenie na ludzi starszych. Niesamowita ekipa.

A tu w gratisie link do strony seniora z Targówka, który filmuje wszystko, co się wokół nich dzieje i umieszcza w necie. :)http://seniorztargowka.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.