Skocz do zawartości

Zamszowe Chukka / gdzie?


Mirror

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

prośba o polecenie gdzie szukać dobrych butów chukka, które robiłyby za bardzo casualowy wybór na cieplejsze dni? Chodzi mi o coś w tym stylu:

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Berwick-580-Kudu-Reverse-Snuff-Derby/8038

Brak podszewki, świetny zamsz kudu, niestety kopyto F/G nie jest dla mnie... podeszwa krepowa w sumie fajna, ale nie jest to dla mnie bardzo istotne.

Zasadniczo szukam czegoś casualowego, wygodnego, na szerokim kopycie (G to absolutne minimum, a lepiej H...)

Ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje buty pierwszego wyboru, zamszowe chukka. 

Jak casual, szersze, to zobacz klasykę - deserty Clarks'a, proste, bez podszewki. Na Zalando czy eobuwie masz aktualnie poprzeceniane, np.

https://www.zalando.pl/clarks-originals-desert-sznurowane-obuwie-sportowe-light-brown-cl612k00l-o12.html

A bardziej formalne, np. Patine na G:

https://patine.pl/patine-chukka-boots-77037v-g-suede-brown-brazowe-trzewiki-meskie.html

Jeszcze Vass, Shoepassion i Barker robią buty dla szerokostopych. Ale to Ci już kiedyś koledzy podpowiadali.

A może, jak masz takie niewymiarowe stopy, to zrób sobie na wymiar wygodne buty, np. tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za poradę, to BLKBRD mnie zainteresowało (resztę opcji znam, albo nie spełnia wymagań, albo za drogo) - pogadam tam. Zasadniczo z wątku wynika, że można ufać w jakość. *na Zalanado nie ma rozmiarów i nie wiem jak tam z jakością + na bank rozmiar znowu byłby zły.

@VelahrnWypowiesz się proszę jak z jakością tego BLKBRD po czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mirror napisał:

Dziękuję bardzo za poradę, to BLKBRD mnie zainteresowało (resztę opcji znam, albo nie spełnia wymagań, albo za drogo) - pogadam tam. Zasadniczo z wątku wynika, że można ufać w jakość. *na Zalanado nie ma rozmiarów i nie wiem jak tam z jakością + na bank rozmiar znowu byłby zły.

@VelahrnWypowiesz się proszę jak z jakością tego BLKBRD po czasie?

Bardzo spoko, jestem zadowolony.

Mam jeszcze drugą parę - z antylopy kudu od Cf Stead - jakość nie mogę się zebrać, by powrzucać zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mirror napisał:

@VelahrnNo właśnie to kudu by mnie interesowało najbardziej, bo zamierzam się akurat na chukke z kudu... tylko ja mam stopy jakbym z chernobyla na bosaka spierd.... więc nie wiem, czy ogarną temat. Zobaczymy.

 

Napisz do nich. Wiem, że na reddicie jakiś ziomek opisywał swoje zamówienie na szeroką stopę. O, znalazłem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Velahrn said:

Napisz do nich. Wiem, że na reddicie jakiś ziomek opisywał swoje zamówienie na szeroką stopę. O, znalazłem:

 

Gadam z nimi właśnie, bardzo dobry kontakt. Mógłbyś wrzucić na szybko albo zdjęcie albo opisać jak się ma to kudu po czasie, czy warto? W paru słowach, bardzo by mi to pomogło, nigdy nie kupowałem butów w ten sposób i trochę nerwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mirror napisał:

Gadam z nimi właśnie, bardzo dobry kontakt. Mógłbyś wrzucić na szybko albo zdjęcie albo opisać jak się ma to kudu po czasie, czy warto? W paru słowach, bardzo by mi to pomogło, nigdy nie kupowałem butów w ten sposób i trochę nerwy ;)

Skóra ma się bardzo dobrze, zdjęcie na szybko.

20240420_172225.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Velahrn said:

Skóra ma się bardzo dobrze, zdjęcie na szybko.

20240420_172225.jpg

Super, dziękuję. jeszcze pytanie: oprócz ich ceny + wysyłki, nie będzie jakichś podatków/cła/czegokolwiek? Nie mam o takich rzeczach pojęcia, mega rzadko kupuję spoza UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mirror napisał:

Super, dziękuję. jeszcze pytanie: oprócz ich ceny + wysyłki, nie będzie jakichś podatków/cła/czegokolwiek? Nie mam o takich rzeczach pojęcia, mega rzadko kupuję spoza UE

Przynajmniej na moim przykładzie, opłaty celne to było koło 20 % zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mirror napisał:

Jak je opłacić? przyjdzie zawiadomienie ile mam zapłacić po prostu od urzędu, czy mam coś robić sam?

Firma kurierska (chyba DHL czy DPD, ciągle mi się mylą) przysyła ci wzór oświadczenia celnego na mejla - co sprowadzasz. Odsyłasz im wypełnione oświadczenie, w którym wpisujesz - 1 para butów, i wpisujesz ile za nie zapłaciłeś. Oni odsyłają Ci nr konta i kwotę, jaką masz wpłacić opłat celnych. Jak opłacisz, przesyłka dostarczana jest normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.