Jump to content

Zakupoholizm


Manul
 Share

Recommended Posts

Panowie, u mnie zakupoholizm stał się problemem. Myśle nawet nad jakąś terapią. Mam mnostwo różnych rzeczy z wielu segmentów , nie tylko ubraniowych, których nigdy nie użyłem, lub nie założyłem. Np 4 nieużywane pary Vassa od października leżą w szafie i nawet na nie nie patrzę. Kupiłem nowe gramofony thorensa i pro- ject i nawet nie otworzyłem pudełek  itp itp Próbuje z tym walczyć , ale ciagle przegrywam. Czy ktoś z Was próbował terapii? Oczywiście ewentualne porady na PW

Link to comment
Share on other sites

Sam ma naturę chomika-zbieracza, mam (zbyt) dużo par butów, kilka jeszcze nie użytych, zbieram marynarki i krawaty, ostatnio mam ciśnienie na koszule. Sporo tych rzeczy kupiłem jednak okazyjnie, czasami bardzo tanio w porównaniu do ceny sklepowej. Staje się to problemem, jeśli wydatki są zbyt duże albo czujemy, że wydajemy kasę niepotrzebnie i mamy dyskomfort psychiczny.

Jedyne, co mogę poradzić, i co działa - dzielenie pensji na część na bieżące wydatki i na oszczędności, ta pierwsza kasa jest do przepłukania (nawet na 50-tą parę butów), druga część jedynie na coś trwałego/inwestycje. U mnie to działa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.