Jump to content

Futra - aspekty praktyczne


Velahrn
 Share

Recommended Posts

Cześć

Zachęcony dotychczasowymi pozytywnymi doświadczeniami z naturalnymi futrami (mam parkę z kapturem z futra kojota oraz czapkę z rysia - obie są świetne) postanowiłem dalej ilość w tym kierunku.

Myślałem tak naprawdę nad dwoma rzeczami.

1. Płaszcz z kołnierzem wykończonym futrem, podobno do tego od Tomka Milera - https://tomaszmiler.com/plaszcz-z-kolnierzem-z-wydry.html

2. Płaszcz ocieplany od wewnątrz naturalnym futrem, pomysł znalazłem tutaj https://www.permanentstyle.com/2019/01/yves-salomon-re-using-remodelling-fur.html

I tu zaczynają się pytania, na które nie znam odpowiedzi.

Przede wszystkim - czy czyszczenie takiego płaszcza z chociażby kołnierzem futrzanym jest inne niż czyszczenie zwykłego wełnianego? Dotychczas co roku na wiosnę  oddawałem swoją Canada Goose do zwykłej pralni i kołnierz wydaje się nienaruszony. Czytałem jednak, że każde pranie, w tym chemiczne, źle wpływa na naturalną skórę, bo wypłukuje ją z tłuszczy - tu jednak skóry mamy tylko skrawek, a cała reszta to włosie, które, zgodnie z logiką, powinno dawać się pielęgnować tak jak wełna (też będąca białkiem), a więc m.in. prać chemicznie.

Co do futrzanego ocieplenia, robi się jeszcze ciekawiej. Futro Simona https://www.permanentstyle.com/2019/12/removable-fur-lining-from-yves-salomon.html jest tak naprawdę wyjmowanym ociepleniem, i nie stanowi integralnej części kurtki. Jednakże, jest tylko ociepleniem korpusu, a ja jestem zmarźlakiem i zawsze potrzebuje też ocieplenia rąk. Nie mam pojęcia, czy technicznie byłoby możliwe zrobienie ocieplenia całej kurtki/płaszcza, aby to było wyjmowane.

W związku z tym moje pytania

1. Czy ktoś z was miał doświadczenia w ocieplaniu wełnianego płaszcza naturalnym futrem?

2. Oddawaliście kiedyś do czyszczenia futrzane rzeczy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.