Jump to content

trzewiki casualowe, thursday boots?


regis
 Share

Recommended Posts

Witam. Szukam trzewików casualowych.

Zastanawiam się nad marką thursday boots. Jak wygląda u nich rozmiarówka np w porównaniu do Loake, który rodzaj oferowanych przez nich skór będzie najbardziej odporny na warunki zimowe? Czy w podobnej cenie znajdę coś bardziej godnego uwagi?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Generalnie Thursday Boot Co ma w ofercie dwie linie trzewików : główna robiona w Meksyku i limitowana Vanguard szyta w USA przez manufakturę w Arkansas., Różnica jest nie tylko w jakości wykonania ,ale także w użytych materiałach. Te z USA szyte są ze skór Horween CXL i taki rodzaj skóry będzie najtrwalszy i śmiało można go polecić.W tańszych wersjach zamiast oryginalnego Chromexcela z Chcago jest stosowany Thursday Chrome Leather z meksykańskiej garbarni Le Farc skóra ma podobne parametry do CXL ,ale szybciej nabiera charakteru i zmiany są nieodwracalne  .Nie warto kupować butów z Shell Cordovan ,gdyż firma nie ma dostępu do oryginalnego kordovanu Horween tylko sprowadza włoski pseudo-cordovan., Rozmiarówka  jest lepsza od Loake, ponieważ buty są dostępne w trzech tęgościach regularnej/średniej D , szerokiej E i ekstra szerokiej EE. Nie wiem w jakiej cenie te buty są dostępne w Polsce , ale w US były za ok $150 meksykańskie  do $ 250 za US Made i w takiej cenie trudno znaleźć bardziej sensowne trzewiki. Włoski Shell Cordovan widziałem za $ 350 i moim zdaniem jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto  

  • Like 8
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.