Skocz do zawartości

Spodnie Kruszewski?


PawelR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się spadło z konia to trzeba na niego szybko wsiąść. Po przygodach z moim ostanim zamówieniem, pojawiła się chęć porzucenia, bespoke a nawet chwilowe zwątpienie w sens poświęcania się tyle energii, czasu i pieniędzy na ubranie.

Ale zakupiłem już u Zakiego kupon, frontier

Dołączona grafika

czekam na zapowiedziany artykuł jak obstalować spodnie na szarmant.pl

Jestem zdecydowany nawet jakby miało trwać trochę dłużej na dojazd nawet i do Warszawy niż powtórzyć błąd z wyborem krawca więc pewnie wybiorę się do p. Kruszewskiego. Nawet jeśli spodnie będę miał dopiero na następne lato trudno.

Przeczytałem wątek Miszy o spodniach i wygląda barzo zachęcajo. Na co powinienem zwrócić uwagę. Już wiem że guziki muszę kupić sam, może jakieś rady gdzie. Spodnie z jedną zakładką z przodu (tzn. po jednej z lewej i prawej). Gdzie zamówić kieszeniówkę (bo na chwilę obecną to chyba wszystko będę kupował sam, tak się ostatnio sparzyłem - ech ... trochę się żale, wiem).

Czym jest zabezpieczenie kolan przed wypychaniem (spotkałem się gdzieś z takim określeniem, ale teraz nie mogę znaleźć)?

Dla porządku:

spodnie na pasek

wzrost 168 cm, spodnie zwykle długie na 100cm, stopa 25,5 cm (38-40), pas 82cm, najszersze miejsce (nie jestem pewien czy tam się mierzy biodra) 89cm

bez manszetów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie są zabezpieczone przed wypychaniem kolan materiałem podszewkowym. Krawiec używa też dość solidnego materiału na kieszonkówkę. Nie są to materiały szlachetne, ale w moim odczuciu bardzo trwałe, a w spodniach od JK chodzę 5 razy w tygodniu, w zimę i lato. Guziki możesz kupić też od zakiego, kieszonkówkę chyba też będzie miał na składzie, ale tutaj moim zdaniem jakoś specjalnie nie trzeba szaleć.

Zakładki JK robi naprawdę bardzo fajnie, w ogóle potrafi dobrze doradzić w tej kwestii do figury, więc tutaj się nie zawiedziesz. Jedynie przemyśl kwestię szerokości nogawek na dole i samej długości spodni. Po Twoich wymiarach widzę, że jak chciałbym lekko łamiące się z przodu to powinno być coś około 21-22 cm.

Jak byś się przygotował merytorycznie pod względem stylistyki, to radzę zastanowić się nad możliwością uszycia marynarki u JK. Naprawdę potrafi on uszyć je super dopasowane, jak mu się tylko zaznaczy że takie mają być. Natknąłem się kiedyś na innego klienta u niego, któremu zależało na bardzo dokładnym przyleganiu całości, mówił, że on wszystko w teczce nosi i rzeczywiście, pióra nie włożyłbyś do marynarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór krawca :).

Frontier, świetny materiał na lato, ale jest mocno przeźroczysty, co sprawia, że powinieneś pamiętać o dwóch kieszeniach z tyłu lub jeśli będzie jedna poproś o nałożenie podszewki na cały tył (miejsca kieszeni), żeby nie było zbędnych niekonsekwencji w prześwitach.

Guziki z rogu kupiłem na ebay, a gratis dostałem trzy komplety plastikowych (po 12 szt). Polecam. :)

Kieszeniówka u Kruszewskiego jest bardzo dobra. Ostatnio kupowałem u Zakiego, ale Kruszewski ma dobry materiał.

Koniecznie zabezpieczenie kolan przed wypychaniem. Szerokość nogawki 25,5 ? No nie żartuj. :) Poproś, żeby K. zrobił nogawki 22 cm, a sam dojdziesz do wniosku, żeby zwęził do 21 cm, a jeśli nie, to poproś o korektę do 23 cm. Na pewno będzie ok.

Zastanów się nad manszetami. Zawsze można je skasować, także podczas jednej z przymiarek. Zrobisz, a jak Ci się nie spodoba, to poprosisz o usunięcie. manszety 3-4 cm

Jeżeli bez manszetów, to poproś o to, żeby z przodu na dole spodnie były krótsze, a z tyły dłuższe.

Kruszewski robi dodatkową kieszonkę z przodu po prawej stronie. Rozważ patkę. Moim zdaniem wygląda to świetnie (Żaki ma taką w spodniach od beżowego garnituru). Jak nie znajdziesz na www, daj znać - podeślę link.

Sam w przyszłym tygodniu robię spodnie u K. Myślę, że w tym sezonie jeszcze swoje nie raz wykorzystasz. Myślę, że 2 tyg. i będziesz miał gotowy produkt. POWODZENIA! i się nie zrażaj :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.