Skocz do zawartości

Spodnie - kilka informacji


punto

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Sam sobie nie poradzę, więc pomyślałem, że może ktoś pomoże :-) 

Chciałbym uszyć takie spodnie jak na załączonym obrazku (nie moje - znalezione w Internecie). Ze wszystkich przejrzanych te wyglądają w 100% tak jak sobie bym to wyobrażał, tj. zwężane, podwyższony stan, zaszewki, nie-wełniane (przy okazji - jakie grupy tkanin się do tego nadają? Chodzi mi o materiały, które są używane chyba częściej w chinosach, tj. są takie jakby bardziej sztywne od wełny. Czy do spodni z tego rodzaju materiału wypada nosić szelki?

Ostatnie pytanie - gdzie w Warszawie najlepiej byłoby się z tym udać? Biorąc pod uwagę, że jestem żółtodziobem i właściwie mogę jedynie pokazać zdjęcie licząc na podobny efekt. Nie szukam tanio, ale też nie chciałbym przekraczać 1200 zł - no chyba, że się nie da :-)

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.

Punto

 

IMG_8316.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Witaj na forum :)

Jeżeli wiesz co chcesz to w mojej opinii powinieneś spróbować Luxire. Jest na forum wątek o tej firmie, mają dość rozbudowanego instagrama, a w sieci znajdziesz miliony opinii o nich. Ostatnio zamówiłem od nich spodnie i ogólnie są właśnie w stylu takim jak Ty chcesz (przy czym to Ty opisujesz im co tak naprawdę chcesz, a oni robią). Nie mam zdjęcia, mogę zrobić jak chcesz, ale w Google możesz znaleźć podobne realizacje, jak np. ta:

image.thumb.png.51ce9533a1e2db38a61fc1f14c1d30ff.png

Pozostaje jedynie kwestia wyboru materiału oraz opisania swoich wymiarów i parametrów spodni. 
Ten materiał np. wygląda podobnie https://luxire.com/collections/pants/products/copper-chino#/. lub https://luxire.com/collections/pants/products/sr_227_dark-khaki-twill-chinos#/ Cena - 389zł + vat/cło na granicy, to i tak dużo taniej niż szukasz. 

Natomiast jeżeli chcesz mieć takie problemy z głowy to na forum  są wątki o zakładach w warszawie https://forum.butwbutonierce.pl/forum/4-przewodnik-miejski. Możesz napisać bezpośrednio do nich i spytać ile takie coś może kosztować.

Z innych miejsc - benevento ma posobne spodnie ale z innymi detalami. https://benevento.pl/chinosy-slap-up/836-2391-barnaba-ii-sartorial-chinos-taupe.html#/40-rozmiar-44. Mam je o niestety za bardzo je zwęziłem, ale efekt też jest podobny do tego co chcesz.
SuitSupply Custom Made też myślę, że by podołało, tylko nie możesz wybrać tylu detali co w Luxire. Za to masz możliwość zwrotu rzeczy custom made.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie spodni, które wkleił @punto ma wbrew pierwszemu odbiorowi wizualnemu inny wykrój stanu, głownie z tyłu, o czym świadczy fałda na boku uda. Czy Ty sobie @punto zdajesz sprawę, że w takim wykroju (zwężane, manszety, wysoki stan itd.) tyłek będzie wyglądał źle


EDIT Moderacja: nie tolerujemy niegrzecznych i wulgarnych aluzji. Proszę zachować kulturę wypowiedzi. Jeśli nie potrafisz się zachować nie jesteś mile widziany.

Edytowane przez Sir Well Endowed
Wulgarne aluzje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 22:31, JMes napisał:

Zdjęcie spodni, które wkleił @punto ma wbrew pierwszemu odbiorowi wizualnemu inny wykrój stanu, głownie z tyłu, o czym świadczy fałda na boku uda. Czy Ty sobie @punto zdajesz sprawę, że w takim wykroju (zwężane, manszety, wysoki stan itd.) tyłek będzie wyglądał źle

Haha no trudno, rzadko oglądam się od tyłu, a efekt od przodu rozumiem, że nie jest może czymś stricte klasycznym, natomiast chciałbym spróbować - najwyżej kolejne bym modyfikował. A właśnie miałem zapytać, czemu taki krój jest tak rzadko spotykany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.