Jump to content

Kanzashi / japońska sztuka i rękodzieło


Cineos
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie całe grono forumowiczów.

Zdaję sobie sprawę, że mamy już temat na forum dotyczący dekoracji, natomiast to co chcę pokazać oraz podnieść dyskusję odnosi się tylko do jednej dziedziny.

Otóż szukając czym tak właściwie jest kanzashi dowiemy się, że to tradycyjna japońska ozdoba do włosów noszona przez kobiety do kimono (głównie ozdoby do włosów). Więcej do znalezienia w sieci. Zmierzam jednak do tego, że chciałbym się z wami podzielić zafascynowaniem tego rękodzieła na podstawie prac mojej mamy. Nie ma to może za wiele wspólnego z męską elegancją, ale mamy dział "Sala klubowa" i postanowiłem, że podniosę temat.

Zaznaczam, że nie jest to żadna kryptoreklama, a po prostu pokazanie czegoś innego. Może komuś się spodoba i zainteresuje się bardziej.

Mamę od zawsze "ciągneło" do prac ręcznych. I właśnie w sztuce kanzashi odnalazła swoją pasję. Książki, internet, nawet same zdjęcia na forach, bez wytłumaczenia co i jak po kolei wykonywać, nie powstrzymało jej, aby znaleźć własne pomysły na wykorzystanie kwiatków kanzashi. Poniżej chciałbym przedstawić jej kilka prac. Wszystko co tutaj pokażę, zostało wykonane przez nią własnoręcznie. Jeżeli kogoś zainteresuje to zapraszam do dyskusji lub napisania prywatnej wiadomości. Może się komuś spodoba i będzie chciał sprawić komuś oryginalny prezent lub przyozdobić swoją choinkę, komodę lub stół.

W kolejnych postach będę sukcesywnie pokazywał inne możliwości wykorzystania techniki kanzashi.

Pozdrawiam

 

Na początek świece oraz świeczniki (zdjęcia wykonane przy sztucznym świetle).

 

 

 

P_20181205_193138_vHDR_Auto.jpg

P_20181205_193314_vHDR_Auto.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.