Jump to content

Tłusta plama na zamszu


tomekkasperek
 Share

Recommended Posts

Podczas nakładania oleju do podeszw Saphir butelka przerwóciła się i zaplamiła but, który leżał obok. Jest to dość świeża sprawa, a niestety nie wiem jak mam się za to zabrać. Użyłem szamponu do zamszu, ale to jak widać nie przyniosło skutków (załączone zdjęcie wykonane po wykorzystaniu szamponu). Czy jest szansa na usunięcie takiej plamy, jeśli tak to jakim środkiem mogę to zrobić?

IMG_0456.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja plamę z oleju silnikowego usunąłem, gumką, szczotką  i universal clenerem tarrago. Została taka ledwo widoczna mgiełka. Operację powtórzę jak nie zniknie w 100% to w wolnej chwili potraktuje omnidianem, tylko potem trzeba odświeżyć kolor.  

Link to comment
Share on other sites

Mąka ziemniaczana + odrobina wody i robisz z tego pseudo ciasto - nakładasz je na zaplamione miejsca i wciskasz w skórę (ubijasz na skórze np. palcem). Czekasz, aż wyschnie i wyczesujesz szczoteczką. Po jednym zabiegu nie będzie oszałamiającego efektu, ale parę razy powtórzone może przynieść niezły skutek. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.