Skocz do zawartości

Made to Measure z Włoch


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba powinienem obstawiac zaklady bukmacherskie,cena butow wynosi 300euro.Zeby bylo zabawniej nie mozna ich kupic w zadnym sklepie we Wloszech. :lol: Jedynym krajem gdzie sa te buty w sprzedazy detalicznej to Niemcy.

A powiedzieli Ci dlaczego zdecydowali się na taki krok? Jeszcze pod koniec 2009 roku można było od nich kupić buty bezpośrednio. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze moze to wygladac podobnie jak z Italigente Milano.Za ta marka stoi Magnus Ericson ze Szwecji,ktory zleca produkcje butow wedlug wlasnego projektu firmie DI COLLETTI by Vega.

Z Di Colletti by Vega i Italigente to nie jest taka prosta sprawa. Nie wszystkie buty są produkowane przez DC, ale wszystkie w Montegranaro (dla niezorientowanych w temacie - taki włoski odpowiednik angielskiego Northampton).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać jedynie, że osoby, które mają notoryczne problemy z obcieraniem pięty w większości butów, powinny poprosić o powiększoną kulę pięty lub tzw. heel counter, czyli dodatkowy pas skóry zastępujący standardowy szew.

No to ja mam odwrotnie -> dla mnie wypada piętę zmniejszyć i 'spłaszczyć'.

'ładna kula' generuje obtarcia górnym brzegiem. Zobaczymy, może się w końcu dowiem co należy zrobić, dwie ostatnie pary wyleczyłem jedną zapiętkami, a drugą _i_ zapiętkami, _i_ podpiętkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# jabberwocky

Przez powiększoną kulę pięty rozumiem niższe wycięcie, a nie bardziej obszerne. Jest zrozumiałym, że przy większej przestrzeni zwiększa się tęgość kopyta i stopa "lata" na wszystkie strony powodując obtarcia w najbardziej delikatnych miejscach. Niższe wycięcie powoduje, że stopa bardziej "siada" w bucie i jest mniej narażona na przemieszczenia w ruchu.

Druga kwestia to odpowiedni dobór szwu (co nie zawsze jest możliwe). Należy przede wszystkim unikać prostych podwójnych szwów pionowych oraz tzw. mostkowych, które powodują, że podszewka z tyłu buta jest nieco uwypuklona, co może z kolei obcierać piętę, zwłaszcza u osób z wystającą kością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.