Skocz do zawartości

Kamizelka


Harth

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,
Z tego co widzę, w dziale męska elegancja nie ma jeszcze tematu o kamizelkach. W dziale Bespoke jest założony temat o wzorach kamizelek, ale chyba nie jest zbyt popularny i dotyczy szycia na miarę. 

Dlaczego chciałbym poruszyć temat tej, wydaje się trochę zapomnianej, części garderoby? Skłonił mnie do tego 'problem' noszenia krawata latem. W marynarce za ciepło, spinki, zdaje się nosić nie wypada, a czasami krawat jest wręcz niezbędny. Pomyślałem więc, że alternatywą do marynarki może być kamizelka. Czy będzie w niej chłodniej niż w marynarce, to już sprawa dyskusyjna, ale może przynajmniej będzie dobrą odmianą. Dodatkową zaletą jest to że, chyba (przepraszam za to ciągłe używanie 'chyba', ale nie znam się zbytni na modzie) można do niej założyć krawat i podwinąć rękawy koszuli. Ale mam kilka pytań:

- czy do chinosów lepiej założyć kamizelkę z klapami czy bez?
- czy kamizelka noszona bez marynarki powinna być z tego samego materiału z przodu i z tyłu?
- jak dobrać kolor kamizelki do garnituru? np. granatowy + niebieski, czy raczej granatowy + szary?
- na jakie okazje można włożyć kamizelkę bez marynarki (np. czy będzie dobrze widziana na spotkaniu biznesowym)?
- czy nosicie kamizelki? w temacie 'co mam dziś na sobie ciężko znaleźć jakieś zdjęcie z kamizelką
- czy jakieś tajemne zasady noszenia kamizelki?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MH_fan napisał:

A rozważałeś, żeby kupić na lato lnianą marynarkę? :D

Właśnie rozważałem, ale wydaje mi się że kamizelka wygląda lżej. Nie mam problemu ze zbytnim poceniem się, a nawet w lato spokojnie chodzę w wełnianym garniturze. Chodzi mi o lekki, letni strój z krawatem. Po za tym mam wrażenie, że na lnianej marynarce bardziej widać zagniecenia niż na kamizelce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Harth napisał:

- czy do chinosów lepiej założyć kamizelkę z klapami czy bez?

- czy kamizelka noszona bez marynarki powinna być z tego samego materiału z przodu i z tyłu?
- jak dobrać kolor kamizelki do garnituru? np. granatowy + niebieski, czy raczej granatowy + szary?
- na jakie okazje można włożyć kamizelkę bez marynarki (np. czy będzie dobrze widziana na spotkaniu biznesowym)?
- czy nosicie kamizelki? w temacie 'co mam dziś na sobie ciężko znaleźć jakieś zdjęcie z kamizelką
- czy jakieś tajemne zasady noszenia kamizelki?

 

- do chinosów niezależnie od tego czy kamizelka ma klapy czy nie ważniejszym jest materiał jego faktura  i wzór. Analogicznie jak z marynarkami.

- niekoniecznie. Gładki tył kamizelki przydaje się pod marynarkę. 

- szara gładka do granatowego garnituru z wełny czesankowej na pewno będzie pasować. Niebieski z granatowym trudno się dobiera. Kolory bazowe ogólnie powinny współgrać między sobą zależnie od reszty dodatków. Można wprowadzić trochę urozmaicenia wzorem na materiale i fakturą ale to trochę ciężki temat.

- z okazjami nie pomogę ale bardzo ważne wydarzenia tylko z garniturem. Ja noszę ot tak bo mi się bardzo podobają. Dziwią mnie zawsze komentarze "wygląda jak kelner" skąd u licha się to wzięło? 

Komfort  cieplny o ile polepszy będzie to miało zauważalne. Najlepsza na lato będzie lekka kamizelka lniana jeżeli lubisz być pod krawatem. Na gorące dni i tak najlepsza będzie przewiewna koszula i zimny cydr/frizzante/proseco czy co kto lubi :)

1 godzinę temu, MH_fan napisał:

A rozważałeś, żeby kupić na lato lnianą marynarkę? :D

Len ma swój urok. Ja uwielbiam. Ważne aby marynarka miała znikomą podszewkę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lniane kamizelki bardzo fajnie się sprawdzają latem :) 
W połączeniu z lnianą koszulą na prawdę jest ok.

Osobiście mam dwie lniane kamizelki i zarówno przód jak i tył są z tego samego materiału. Jedną nabyłem w massimodutti drugą uszyłem bespoke. jak będziesz chciał to wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.