Jump to content

Spotkanie w Berlinie 26.01.2018


wally
 Share

Recommended Posts

Cześć Koledzy!

Chciałbym ogłosić, że w piątek 26 stycznia 2018 r. organizuję całodzienne spotkanie towarzysko-zapoznawczo (również potencjalnie zakupowe) dla wszystkich chętnych z całej Polski, które będzie miało miejsce w Berlinie - mieście, które ostatnio dość intensywnie rozwija się pod względem satorialnym i oferuje wiele miejsc interesujących z punktu widzenia tematów forum. 

Spotkanie będzie z udziałem mojego holenderskiego kolegi Tima @TheFlyingDutchman , który będzie nam jednocześnie przewodnikiem. Możecie mu zadawać bezpośrednio pytania, niemniej jednak z oczywistych przyczyn w PW proszę pisać tylko po angielsku lub niemiecku.

Lista placówek do których będziemy się udawać zostanie ustalona w oparciu o te pozycje:

Purwin & Radzcun (http://purwin-radczun.com)

Campe & Ohff (http://www.campe-ohff.de)

Polsino (http://www.polsino.de) - tutaj otrzymałem informację, że właściciel może nam zaoferować  20% rabatu na pierwszą koszulę.

Gentlemen's Circle (http://gentlemens-circle.com) - Salon dla Gentlemanów. Dla chętnych możliwe jest umówienie wizyty na strzyżenie lub golenie.

Auerbach Krawatten (https://www.auerbach.berlin)

Askania (http://www.askania.berlin)

Egon Brandstetter (http://egonbrandstetter.de)

Hut Salon (http://www.hut-salon.de/der-salon/herrensalon/)

Monokel  (https://www.monokelberlin.de)

Opcjonalnie możliwe są również:

Suitsupply

Shoepassion

Tim będzie już na miejscu od czwartkowego wieczoru i w razie czego podejmie się ugoszczenia ludzi, którzy może mają w planach pojawić się już w czwartek, natomiast osoby ze Szczecina dojadą w piątek z samego rana, tak aby nie zmarnować cennego czasu ;) . Na razie nie jest planowany nocleg na sobotę, ale jeżeli znajdzie się więcej chętnych to jestem przekonany, że wszystko da się zaaranżować :). Pamiętajmy, że sklepy w sobotę są w Niemczech z reguły zamknięte lub krócej otwarte, dlatego też sama data jest ustalona właśnie na piątek. Uprzedzając pytania - data 26.01 nie ulega przesunięciu, ale jeżeli odzew z Waszej strony będzie duży to z chęcią podejmę się organizacji kolejnego spotkania na wiosnę. 

Oczywiście możecie uważać mnie za organizatora tego spotkania, niemniej jednak chciałbym otrzymać jak najwięcej feedbacku ze strony wszystkich chętnych - czyli na czym Wam najbardziej zależy. Dzień jest krótki, miejsc do odwiedzenia jest dużo i na pewno konieczna będzie pewna selekcja, której z Waszą pomocą chciałbym dokonać. 

Pozdrawiam,

Tomek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dla zainteresowanych podaję wstępny plan wycieczki:

1) Zaczynamy kawą z rana.

2) Ok. godz. 10.00 w Purwin & Radzcun [Garnitury/krawiectwo], gdzie będzie można zapoznać się z berlińską pracownią bespoke, porozmawiać z krawcem z Savile Row i zobaczyć ich linię RTW, która podobno wcale nie jest jakaś droga ;) 

3) Ok. 12.00 jesteśmy spodziewani w Polsino [Głównie Koszule/ ale też garnitury].

4) W zależności od długości przerwy pomiędzy pkt 2 a 3 można udać się do Auerbach Krawatten

5) Czas na jedzenie.

6) Suitsupply i Shoepassion - dla tych co chcą zrobić zakupy lub tylko przymierzyć. 

7) Piwo na koniec. 

Osoby, które jadą ze Szczecina - nie przychodzi mi to z łatwością, ale najprawdopodobniej jadąc pociągiem musimy wyruszyć tym o 6:05. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.