Skocz do zawartości

Gdzie się można napić i zabawić... knajpy, bary, milongi itd...


Wuj

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewną taką nieśmiałością... postanowiłem otworzyć taki oto temat:

Cel jest prosty - dzielimy się adresami lokali, gdzie można spędzić dobrze czas wieczorowo - nocną porą, w doborowym towarzystwie. Poprzez "dobre spędzenie czasu" rozumiem atmosferę bez zadęcia, ale i bez wstydu, gdzie można tupnąć w parkiet przy odpowiedniej muzyce lub wymienić się światopoglądem z ciekawymi personami, nie ryzykując dostaniem w mordę, wypić to, na co akurat ma się ochotę, a dla chętnych - błysnąć intelektem, anegdotami i barwną przeszłością przed zaskoczonymi szybko pojawiającą się chemią z przedstawicielkami płci pięknej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to jednemu Wujowi Wuj na imię?:) No przecież nic złego nie robię, szyb nie wybijam, białogłów na pokuszenie nie wodzę.

Mój typ na początek: SPATiF w Sopocie: rewelacyjna miejscówka:) Tłumy ludzi na małej powierzchni, gorąco, kolejka do baru i toalety, duszno, głośno, słowem - bajka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to trzeba było tak od razu, a nie o jakiś tańcach i parkietach 8-) W Zielonej mogę z czystym sumieniem polecić dwa puby:

1. Haust - minibrowar, świetne, robione na miejscu piwo. Zwykle mają w ofercie 4-5 gatunków, z czego połowa jest stała, a pozostałe zmieniają się. Cenowo zazwyczaj 8-10 zł za 0,5l. Do tego jest również część restauracyjna, ale jedzenie bez fajerwerków. 

http://haust.pl/

https://www.facebook.com/MinibrowarHAUST/

2. Szwejk - "czeski" pub. Ogromny (2 strony a4 drobnym maczkiem :-) ) wybór piw, również tych niszowych. Do tego trochę tradycyjnych czeskich potraw i krecik w tv. 

https://www.facebook.com/uszwejka.zg/

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, widzę, że temat bardzo popularny, aż szumi od wymiany przydatnych informacji! Fajnie!

Wczoraj udało mi się opuścić łono rodzinne i udać się do hali Koszyki. Po pierwsze i najważniejsze - jest to bardzo bardzo dobrze wykonana inwestycja. Jeśli ktoś się interesuje architekturą lub siedzi w branży budowlanej, to powinien zobaczyć i trochę ponarzekać;) 

Klimat cousine marketów z Lizbony i Madrytu, z większym naciskiem na restauracje (zauważyłem nawet księgarnię i jakiś sklep). Bardzo dobre miejsce na luźną kolację w tłumie ludzi lub kulturalną alkohohoholizację. Na razie działa efekt świeżości i ludzi było zatrzęsienie, co może być plusem lub minusem. Trochę obawiałem się, że będzie sama hipsteria lub palestra i będę musiał przed wejściem schować słomę głębiej w buty, ale nie było dramatu pod tym kątem - przekój wiekowo - klasowy dość szeroki. Knajpy - tapasy, sushi, śródziemnomorskie - tyle widziałem.

Przy barze klasyk - kilkanaście rodzajów piwa z beczek, kolorowe smakowe perfumy i ruda wódka na myszach pędzona - do wyboru do koloru, za to niestety mało wódki, przez co byłem niepocieszony. Ceny warszawskie, ale do przeżycia

Mój ogólny odbiór - bardzo dobry. Piękne miejsce, czysto, różne rodzaje jedzenia, fajne sikorki, niektórzy panowie w dobrych butach, więc jest na co popatrzeć;) Rachunek za 5 chłopa - tapasy, wino, wódka - lekko ponad 100 PLN na głowę. Tapasy smaczne, ale trudno, żeby coś było niesmaczne, jeśli jest tłuste, smażone i z sosem:) Otwarte do 1 w nocy.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak dla mnie, koszyki bardzo na minus, miałem już dwa podejścia, niestety na razie jest to zbiorowisko warszawskiej hipsteriady, blogerki w ogromnych kapeluszach, faceci w podartych rurkach i ciągłe pozowanie do selfie na snapchata. Mimo że miejsce wygląda świetnie to wyżej opisane dantejskie sceny skutecznie mnie odrzucają. Poczekam aż miejsce zrobi się mniej modne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.