Skocz do zawartości

pomocy! za dużo pasty na butach, jak usunąć?


domajnik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dziś trochę z innej beczki bo buty sportowe, ale do rzeczy:

 

kilka dni temu potraktowałem swoje buty skórzane najpierw tłuszczem, potem kremem i na końcu pastą.

wszystko bezbarwne z serii saphire medaille d'or.

wszystko bylo ok do momentu aż skóra zaczęłą pracować. wtedy z każdego zagięcia, szwów wypłynęła - na moje oko i przeczucie- pasta.

oczywiście mógłbyć to tłuszcz lub krem..

 

linki do zdjęć: 

https://c2.staticflickr.com/2/1491/24461563306_7e353875a6_h.jpg

https://c2.staticflickr.com/2/1714/24379482502_998913d7c1_b.jpg

 

wiem, że to wygląda fatalnie. jestem początkującym, więc proszę bez zbędnej krytyki.

 

 

przeszukałem internet i zauważyłem kilka rozwiązań:

-umyć szarym mydłem,

-umyc płynem do naczyń,

-rozgrzać suszarką i usunąć nadmiar rozpuszczonej pasty ściereczką

 

mam również tarrago gel - http://multirenowacja.pl/sport-super-gel-250ml-zel-do-prania-obuwia.html

i renowator także firmy saphire m. d'or

może potraktować je tymi specyfikami?

 

ewentualnie jakiś szewc czy ktoś w tym stylu poradziłby coś na ten problem? (Wrocław/Warszawa)

 

ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić? zależy mi na tym aby buty pozostały, w miarę możliwości, jak najbardziej matowe, dlatego dogłębna polerka odpada :/ porszę o szczegółowe i opisowe odpowiedzi, jestem początkującym. jeśli zły dział, proszę admina o przeniesienie tematu.

docenię każdą odpowiedź, bardzo mi zależy na tych butach  :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się specjalnie nie znam, ale mam wrażenie, że kosmetyki, których użyłeś, nie są przeznaczone do tego typu obuwia. Te Twoje buty są pewnie zasadniczo zrobione z jakiejś pianki i tylko obleczone w stosunkowo cienką skórkę. Nic dziwnego, że nie zdołała wszystkiego wchłonąć...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej usunąć całość preparatem do butów sportowych, np Markk, te, które masz, są do skóry "właściwej"

 

woda z preparatem poradzi sobie z tym? pasta się w nim rozpuści?

 

ten tarrago gel nie da rady? kupno jasona markka to dla mnie nie problem, tylko czy to nie jest po prostu to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był ciekawy, jak rozwinęła się sytuacja to:

Umyłem buty tarrago, jednak tak jak myślałem pasta NIE rozpuszcza się w wodzie. Trochę jej zostało na bucie, więc postanowiłem ją wetrzeć (kosztem świecenia się buta czego chciałem bardzo uniknąć). Następnie zdecydowałem się delikatnie nałożyć tłuszcz, aby uzyskać matowy efekt.

Dzięki temu buty wyglądają jak nowe i tak jakbym chciał, żeby wyglądały :)

 

Dzięki za porady, mimo tego że okazały się nietrafne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.