Jump to content

zTailors - łaczenie krawców z klientami


Krolek
 Share

Recommended Posts

Cześć, 

 

od jakiegoś czasu w USA działa portal ztailors.com, który polega na łączeniu krawców z klientami przykład: Pan Kowalski wchodzi na ztailors i zamawia krawca pod wskazany adres (dom lub biuro) i wyznaczonym terminie, który ściąga wymiary z p. Kowalskiego, następnie szyje garnitur lub inną część garderoby i dostarcza mu gotowe ubranie. Podobno z ztailors w USA współpracuje już ok 600 krawców, którzy mają minimum 5lat doświadczenia i są przeszkoleni przez ztailors. Czy słyszeliście o takiej usłudze w Europie? Zastanawiam się czy w Polsce lub pozostałych krajach Europy jest zapotrzebowanie na takie coś. Jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Myślicie, że nasi rodzimi krawcowie współpracowaliby z taką firmą?

Link to comment
Share on other sites

1. Sądząc po cenniku usługi dotyczą poprawek krawieckich - nie szycia na miarę (co mogłyby sugerować zdjęcia),

2. Cennika nie należy pokazywać naszym rodzimym krawcom, bo jeszcze się zbuntują :)

3. Usługa wygodna, ale mam wątpliwość czy chcielibyśmy płacić więcej za "wizyty domowe". To dobra opcja dla krawców, bo nie muszą utrzymywać powierzchni do przyjmowania klientów, a szyć mogą chałupniczo. Inna sprawa, że jeżdżenie aby zebrać np. miarę do skrócenia spodni zabiera dużo czasu - dobry krawiec więcej zarobi nie ruszając się z zakładu. 

Link to comment
Share on other sites

Ad. 1. Tak, masz rację. Głównie zajmują się przeróbkami krawieckimi, ale jest możliwość zamówienia krawca, aby uszył cały garnitur. 

Ad. 2. Mam nadzieję, że nasi krawcy zdają sobie sprawę z różnic ekonomicznych między Polską a USA :)

Ad. 3. Owszem usługa wygodna, ale sam zastanawiam się czy skorzystałbym z tego. Taki krawiec mógłby mieć swojego pomocnika, który jeździłby po klientach i zbierałby miary klientów, a następnie mógłby dostarczyć klientowi gotowe ubrania. 

 

Pozostaje jeszcze kwestia tego, że ztailors pobiera 35% od każdej transakcji, więc jestem ciekaw czy nasi krawcy chcieliby dzielić się swoim zarobkiem w zamian za większą ilość klientów.

Link to comment
Share on other sites

Mam wrażenie, że w dużych miastach przeróbki krawieckie nie narzekają na brak klientów. Widząc co się dzieje u "mojej" krawcowej, która przyjmuje we własnym mieszkaniu i ponad pół roku temu zlikwidowała szyld reklamowy, to raczej wchodzenie w taki "układ" byłby mało zachęcający. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.