Jump to content

Zakładanie firmy w Anglii


michal.
 Share

Recommended Posts

Drogie Koleżanki i Koledzy,

 

ponieważ na formum zaglądają osoby o różnych profesjach może ktoś ma doświadczenie ze "zdalnym" zakładaniem firmy w Anglii? Jeśli tak, to czy kożystaliście z usług firm które się tym zajmują, czy robiliście to samodzielnie? Rozważam możliwość założenia działalności na wyspach, i chciałbym zebrać jak najwięcej informacji na ten temat.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

michal.

 

EDIT

Zapomniałem dodać jednej niezwykle ważnej informacji- chodzi o założenie firmy "zdalnie" z Polski, bez konieczności zakładania biura w Anglii.

Link to comment
Share on other sites

Osobiście nie zakładałem spółki ltd pod prawem brytyjskim, ale mam pewną wiedzę na ten temat. Samo założenie spółki nie jest problemem. Problemem jest prowadzenie księgowości spółki oraz czasami założenie konta w banku. Z "plotek i tego co czasami wpadło mi w ucho" wiem, że część biur księgowych prowadzonych przez polaków w UK mocno konkuruje ceną co przekłada się na jakość świadczonych usług. Przestrzegam również przed prawnikami-czarodziejami, którzy twierdzą, że ltd jest dla każdego i jest to świetny pomysł na optymalizacje ZUSu czy podatku dochodowego dla mikroprzedsiębiorców. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.