Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Alexis - Sklep z Tkaninami, Warszawa-Targówek


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przypadkowo trafiłem do hurtowni, którą codziennie mijałem jadąc samochodem do pracy nie wiedząc o jej istnieniu. :) W zasadzie to polecił mi ją już jakiś czas temu mój krawiec, ale z czasem adres i nazwa wyleciały mi z głowy i ostatnio po raz kolejny zostałem zaskoczony informacją o działalności pobliskiego zakładu.

Wnętrze hurtowni ma wygląd raczej ascetyczny, ale na swój sposób zrównoważony i piękny. W każdym niemalże kącie możemy znaleźć liczne zabytkowe przedmioty podkreślające długoletnią tradycję przemysłu włókienniczego. Ładnie "zakonserwowana" maszyna MeisterSinger, manekin krawiecki, wiele ciekawych obrazów oraz inne antyki tworzą naprawdę ciepły i klimatyczny nastrój, który napotykamy zaraz po przejściu progu hurtowni. O obsłudze nie będę się wypowiadał, bo nie wypada ale chyba raczej była sceptycznie nastawiona do moich dosyć szczegółowych zapytań i nietypowych życzeń.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sama hurtownia działa na rynku polskim od przeszło 20 lat i zajmuje się przede wszystkim sprowadzaniem materiałów włoskich. Jak się dowiedziałem, większość jedwabi, aksamitów i tkanin satynowych jest importowana z regionu Como-Varese, a więc jednego z największych ośrodków włókienniczych w północnych Włoszech. Oprócz dosyć dużego wyboru zwiewnych i delikatnych materiałów, można trafić na prawdziwe perełki jak np. grube bawełny typu poplin i drill świetnie nadające się na grube płaszcze i kurtki. Niewiele jednak tego zostało.

Przechodzę do crème de la crème materiałów czyli tego co nas najbardziej interesuje - wełen. Jak w każdym tego typu sklepie przeważają oczywiście elanowełny i różne mieszanki materiałowe. Z tych bardziej szlachetnych jest kilkanaście gładkich i miękkich wełen kaszmirowych, wełno-jedwabi (95%/5% oraz 90%/10%). Widziałem również krupon jedwabnego materiału z domieszką wełny, w proporcji chyba 80 do 20 lub 85 do 15. Myślę, że można by z tego zrobić całkiem fajny krawat w stylu casual. Wzór to klasyczny tartan.

Jeżeli chodzi o wełny 100%, hurtownia dysponuje kilkoma bardzo znanymi wzorami tkanin od tzw. designerów. Jest Burberry, D&G, Armani (linia Giorgio) oraz Versace. Fajne, ale nie dla mnie. Polecam osobom, które chcą szalikiem z oryginalną kratą Burberry obdzielić np. całą rodzinę na Wielkanoc. ;) Wzory przeważnie są nudne, ale było też kilka ciekawych modeli.

Z lepszych tkanin włoskich widziałem chyba dwie Redy oraz kilka tkanin Loro Piany (między innym piękną krepę na smoking w kolorach czarnym i midnight blue). Nie ma tego jednak zbyt dużo - raptem kilka bel. Co jeszcze? Naliczyłem chyba 10 lub jedenaście tkanin z naszego rodzimego Bielska, w tym kilka tweedów i jedną bardzo grubą (440g) flanelę. Co kupiłem dla siebie? Sam nie wierzę, ale trafiłem na piękną, ultralekką flanelę z wełny czesankowej od Carlo Barbery. Kratka jest w rzeczywistości większa niż na zdjęciu (ok. 4,5 cm)- myślę że podobny rozstaw do tej na której ostatnio MT szył u Żukowskiego, a materiał to 320g. Zakupiłem ponad 2 metry, w sam raz na marynarkę. ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Hurtownia tkanin Alexis

ul. Bieżuńska 2A

tel. 22 679 31 23

http://alexis.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.