Skocz do zawartości

Haka Shoes


freefeynman123

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze,

Szukałem informacji na temat butów marki Haka Shoes, jednak nic konkretnego nie znalazłem, poza informacjami marketingowymi o szyciu przez rzemieślników itd. Chciałem zapytać się czy może ktoś miał szansę kupić te buty? Generalnie jestem w trakcie poszukiwania butów na ślub, byłoby świetnie jakby były od polskiego producenta, na razie trafiłem na dwie marki - Haka oraz Meka, jeżeli ktoś ma coś jeszcze do polecenia to bardzo chętnie bym się dowiedział. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, freefeynman123 napisał:

Szanowni forumowicze,

Szukałem informacji na temat butów marki Haka Shoes, jednak nic konkretnego nie znalazłem, poza informacjami marketingowymi o szyciu przez rzemieślników itd. Chciałem zapytać się czy może ktoś miał szansę kupić te buty? Generalnie jestem w trakcie poszukiwania butów na ślub, byłoby świetnie jakby były od polskiego producenta, na razie trafiłem na dwie marki - Haka oraz Meka, jeżeli ktoś ma coś jeszcze do polecenia to bardzo chętnie bym się dowiedział. Pozdrawiam.

Haka to jakaś wyższa linia marki Arkado, tzn masówki. Marka praktycznie no name,  buty szyte Blakiem za ponad 1200 zł - trochę sporo. Poza tym już za same marketingowe wypociny na stronie należy im się ban 😂 Meka- mam kilka par, fajne buty, ale kupione okazyjnie, pełnej ceny bym za nie nie dał, bo jest mocno przesadzona vs Yanko, Loake 1880, czy też Patine Trzeba też uważać bo obok ładnych modeli mają mnóstwo stylistycznych potworków. Innych firm szyjących w Polsce raczej nie ma. Radzę odpuścić obuwniczy patriotyzm i spojrzeć w stronę Patine. Firma polska, ale buty szyte za granicą. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2024 o 00:32, freefeynman123 napisał:

Dzięki za odpowiedź, przeglądam te buty Patine i cenowo są podobne, a czasem nawet droższe (bez przeceny) do Meka/Haka. Czy możesz powiedzieć dlaczego Twoim zdaniem to dużo lepszy stosunek jakość/cena?

Meka to ok 1500 zł za oksfordy (biorę pod uwagę tylko najwyższą linie), Patine 1300 zł (a dodatkowo często mają przeceny). Jakość obu możesz ocenić na podstawie wątków na forum, jak poradził Pablocito. Ja miałem do czynienia z obiema markami i wg mnie jest porównywalna (subiektywne odczucia z noszenia i użytkowania), ale raczej większość głosów użytkowników będzie za Patine.
Haka bym sobie odpuścił, skoro to przypudrowane Arkado. Poza tym są szyte Blakiem, który z reguły jest tańszy (choć dobry Blake jest lepszy i droższy niż słaby Goodyear, ale zakładam, że to nie ten przypadek).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2024 o 19:50, freefeynman123 napisał:

Generalnie jestem w trakcie poszukiwania butów na ślub

Jeśli nigdy nie miałeś butów szytych metodą GoodYear, to polecał bym Ci szyte metodą Blake. Przed ślubem możesz nie mieć czasu na ich (GoodYear) rozchodzenie, albo będzie Ci ich szkoda, założenie specjalnie na ślub może być ciężkim przeżyciem.

W dniu 9.05.2024 o 19:50, freefeynman123 napisał:

byłoby świetnie jakby były od polskiego producenta, na razie trafiłem na dwie marki - Haka oraz Meka, jeżeli ktoś ma coś jeszcze do polecenia to bardzo chętnie bym się dowiedział. 

Jest jeszcze np. Królewski Herb czy Domeno. Chociaż ta ostatnia firma nie podaje technologii to chyba droższe modele to Blake:

image.thumb.png.d9962e3a84c21cfd9f74f9c45030f278.png

 

Z tego co pamiętam to współpracują też z Vistulą i Bytomiem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.