Jump to content

[UK / Szkocja / Edynburg ] miejscówki


Recommended Posts

Ktoś coś poleci ciekawego w stolicy Szkocji?

Generalnie wiem że sporo miejscówek jest na George Street a taki Loake na przykład  jest na rogu tej ulicy 

Loake Edinburgh18a Frederick StreetEdinburgh https://www.loake.com/shop/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw0MexBhD3ARIsAEI3WHJpRY1UBU3WFxIW5x3NRfmkiRN1z1YHiWesj9EIxDArojESgTiLYzIaAlHtEALw_wcB

Charls Tyrrwitt  jest  na 52 George Street, Edinburgh, EH2 2LE   https://www.charlestyrwhitt.com/uk/stores

 

Ktoś wspomoże swoim doświadczeniem? Szczególnie interesuje mnie sklep z butami Aldena. Wg. info ze strony najbliższy autoryzowany sklep jest w Aberdeen :(

 


 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 22.11.2018 o 10:10, lubo69 napisał:

Jadę pociągiem ze Szkocji do Anglii; trochę to potrwa, więc mam czas by rozpocząć swój travelogue.
AN IDIOT ABROAD, czyli jak pojechałem do Szkocji i nie popróbowałem rudej wódy na myszach, bo wszystko wydałem na rudą kurtkę.
Edynburg polecam każdemu miłośnikowi podróży (fajne miasto) i KME (łatwiej tu kupić kaszmir niż w Warszawie poliester). Infrastruktura sklepowa wygląda mniej więcej tak:
cd7031c082a467863607bc7bc59b154a.jpg
Sami więc rozumiecie, że musiałem stąd uciekać przed Czarnym Piątkiem:-)
To zaopatrzenie zresztą nie dziwi, jeśli weźmie się pod uwagę mocno męską i surową aurę. Od zatoki podwiewa i jeśli ktoś nosi kilt, to musi pod nim mieć majty z merynosa. Teorie o noszeniu kiltu bez bielizny można chyba między bajki włożyć...
Cała mapa okolicy jest nam dobrze znana z nazw modeli butów itp.: Berwick, Stow, Bedale... Jest i Blackadder, ale to zupełnie inna historia.
Galashiels, gdzie mieści się siedziba Aero, znajduje się w sercu Scottish Borders. Można tu dojechać pociągiem z Edynburga w 50 minut za 10 funtów w obie strony. Siedziba nie jest imponująca jak na firmę o światowej sławie, ale też nie spodziewałem się widoku jak Apple w Cupertino.
Kilka zdjęć showroomu:
e3faa2aa32eb0160fbc7078418aab730.jpg21650bcde59982d695da443975c61af8.jpgcab205ada3202610f5d4e1ee93f1ac38.jpg1025b1c0c4bb9f0d047e7ebf04afcaf7.jpg
To be continued...

Polecam mój travelogue i wycieczkę do Galashiels. Pierwsze zdjęcie jest właśnie z Edynburga i jak widać, nie trzeba polecać, tylko wejść gdziekolwiek:)

Link to comment
Share on other sites

Wchodzić „gdziekolwiek” w Edynburgu już miałem okazję więc posiadam już swoją własną listę „to do” jednak nadal szukam konkretnych poleceń odnośnie tego miasta. 

Niestety kolejny raz jadę tam ogarnąć swoje tematy na kilka dni i nie będę miał czasu wybrać się poza centrum  - czego bardzo żałuję. Twoją relacja jest bardzo ciekawa więc zdecydowanie trzeba tam kiedyś wybrać się na dłużej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.