Jump to content

[WARSZAWA], Szewc ,Witold Radzicki, ul. Targowa


zaki
 Share

Recommended Posts

Znalazłem bardzo ciekawy zakład szewski na targowej istniejący od 1901 roku. Szewc mówił że nie robi już butów miarowych bo nie ma dostępu do 'kamaszników' ale mam przeczucie że gdyby z nim dobrze pogadać i zachęcić to kto wie. Będę tam przechodził w przyszłym tygodniu, więc może któryś z bardziej doświadczonych forumowiczów w tym temacie by dołączył. Kilka numerów dalej jest sklep z kapeluszami Cieszkowskiego do którego również warto zajrzeć.

Zajrzałem jeszcze raz. Pan Radzicki powiedział, że zacznie robić buty na miarę jeśli znajdziemy mu cholewkarza. Ceny na pewno będą konkurencyjne w porównaniu z resztą szewców warszawskich.

Zakład istnieje tym miejscu od 1901 roku ale pan Radzicki wprowadził się tam w 1978 r. Jeszcze 5 lat temu robił buty miarowe, ale ostatni cholewkarz mu zmarł i nie ma dostępu do innych cholewkarzy. Podobno jest to bardzo hermetyczne środowisko i bez własnego cholewkarza nie da rady zrobić buty na miarę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.