Jump to content

Cena marynarki i spodni a garnituru w krawiectwie miarowym


zaki
 Share

Recommended Posts

Robiąc badanie rynku natknąłem się na taką prawidłowość. Przypuśćmy że garnitur kosztuje 1600 zl za igłę ( marynarka i jedna para spodni, bez kamizelki), ale zamawiając je oddzielnie zapłacimy 1200 zł za marynarkę i 200 zł za spodnie co nam daje 1400zl!! Podobne różnice oscylujące w granicach 150-200 zl pojawiły się u trzech różnych krawców. Jaka jest tego przyczyna? Chodzi o to że trudniej uszyć garnitur z jednego kuponu materiału niż marynarkę i spodnie z dwóch kuponów?

Po drugie nie ma sensu obstalowywać marynarkę i spodnie odd trousers (z innego materiału) u jednego krawca bo ten policzy jak za garnitur, a to de facto garniturem nie jest. Krawiec u którego byłem właśnie tak potraktował moje zamówienie i nie jestem z tego tytułu zadowolony. Jak jest u Waszych mistrzów igły?

Link to comment
Share on other sites

U mnie podobnie. Może wynika to z faktu, że zamawiając oddzielnie, mamy dwa różne produkty, które nie muszą być idealnie do siebie dopasowane? Albo też może to wynikać z tego, że szyjąc cały garnitur potrzebujemy mniej materiału, a co za tym idzie, krawcowi trudniej zrobić wykrój?

Chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby tak naprawdę taki rozdział nie miał kompletnie technicznego i finansowego wytłumaczenia, a po prostu "taka tradycja" ( bądź bardziej trywialnie - "tak wszyscy robią" ) ;)

Link to comment
Share on other sites

Może dlatego, że dawniej w skład garnituru wchodziła kamizelka, więc było drożej niż marynarka + spodnie.

I tak już zostało w świadomości krawców, niezależnie, czy zamówienie obejmuje kamizelkę, czy nie.

No nie wiem Bartek, cena igły u większości krawców wyróżnia garnitur 2- i 3-częściowy tak więc ja skłaniałbym się jednak ku sugestii Caporegime dotyczącej idealnego spasowania spodni i marynarki. Łatwość tworzenia wykroju z dwóch niezależnych belek materiału, którego kupuje się wtedy jednak mimo wszystko nieco więcej też może mieć znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.