Skocz do zawartości

?Bo klient to idiota?


Yukon

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie skąd się bierze podejście różnych sklepów czy marek ubrań. Czy oni naprawdę myślą, że wszyscy ich klienci (byli, obecni, przyszli) to idioci? Bo trudno mi inaczej określić, sytuację w której koszulę poliestrową oferuje się w promocji za cenę 2-3 razy wyższą niż bawełniana w innym sklepie, torby ze sztucznej skóry za kwoty liczone jeśli nie w setkach euro to złotych, czy brak zmian w asortymencie, brak wyprzedaży, czekanie aż się sprzeda.

Nie będę wymieniał marek i sklepów, wszyscy forumowicze na pewno sobie coś skojarzą. Takich firm jest całkiem sporo, i co najlepsze nie są to przedsiębiorstwa zainteresowane klientem który chce kupić dużo i tanio, ale takim który ma większą ilość gotówki do wydania (a zdobycie tej zazwyczaj wymaga inteligencji). Pomijam już "markowość", bo wiadomo, że są przypadki gdzie gros ceny to opłata za logo. Ale czy warto szastać logo do tego stopnia? Rozmieniać się na drobne szukając zysku za wszelką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem duży wpływ ma tu żerowanie na nieświadomości klienta - większość nie zastanawia się nad materiałem z którego jest zrobiona dana rzecz. Ważniejszym dla klienta musi być np. fakt, że dana rzecz jest teraz modna, że widząc większa cenę kupi (bo przecież im droższe tym lepsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olbrzymia ilość kupujących ubrania w naszym kraju zwraca uwagę najpierw na kolor. Następnie tzw modny fason. Później jakie takie dopasowanie. A na samym końcu biorą pod uwagę użyty materiał. Zresztą facet mojej koleżanki jest na ten przykład święcie przekonany, że buty z tworzyw sztucznych są lepsze niż z naturalnej skóry, bo trwalsze..... I tak to wygląda :) Najpierw sami konsumenci musieliby się dopytywać/domagać lepszych gatunkowo ubrań, to może coś by się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.