Mily
Użytkownik-
Postów
56 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Mily
-
@mgnsWydaje mi się, że masz więcej luzu niż ja w mojej powyżej - a większość osób twierdziła, że moja w talii leży w porządku :). Ale to @mosze jest bardziej doświadczony, jak uważasz?
-
@dragonekJest to Havana. Jak wyżej wspominałem, mierzyłem ostatnio inną Havanę z Susu, która była o 1 cm szersza w ramionach (niby ten sam rozmiar, a różnie to bywa z wymiarami) i okazało się, że całkiem dobrze leżała. Także ja już trochę zgłupiałem, bo czasami 1 cm mniej, a czasami o 1 cm więcej wygląda lepiej. Na szczęście mam możliwość przymierzenia rozmiaru 44, zobaczymy jak będzie leżał w ramionach (bo spodziewam się, że cała reszta będzie dużo gorsza). Z kolei wrócę do mojego pytania odnośnie porady, którą otrzymałem w innym miejscu - mowa tu o zaszewce z tyłu kołnierza. Ktoś robił coś podobnego? Orientuje się jak to wygląda i czy w ogóle warto?
-
Cześć, @Gocławianin dziękuje za odzew. Twoja opinia odnośnie przodu i tyłu marynarki upewniła mnie tylko, że mój rozmiar to 46 i nie ma co kombinować z mniejszymi. W nawiązaniu do kołnierza, to otrzymałem też poradę, że można go skorygować zaszewką z tyłu kołnierza. Prawdę mówiąc nie wiem jak miałoby to wyglądać i czy moja krawcowa się tego podejmie. Być może ktoś mógłby coś więcej powiedzieć na ten temat - nadal mam możliwość odesłania marynarki (choć będzie mi szkoda). Jeśli chodzi o ramiona, to miałem możliwość przymierzyć marynarkę Susu z ramionami o 1 cm szerszymi i o dziwo, wydaje mi się, że lepiej leżała. Także już trochę zgłupiałem i w tym momencie jest mi już ciężko ocenić jakie wymiary ramion powinna mieć moja marynarka (42/43 (na zdjęciu)/44 cm) - a nie ukrywam, że byłaby to bardzo pomocna wiedza na przyszłość. Czy Twoim zdaniem marynarka na zdjęciach ma za szerokie ramiona?
-
Cześć, od dłuższego czasu szukam granatowego blezera i w końcu udało mi się znaleźć coś sensownego. Padło na blezer od Suitsupply w rozmiarze 46. Jednak, żeby nie było tak różowo to zauważyłem dwa problemy (moja postawa z pewnością nie pomaga): 1. Przede wszystkim lekko odstający kołnierz, szczególnie po bokach (mam nadzieję, że widać to na zdjęciach). Mam wrażenie, że jest to spowodowane szerokością barków i gdyby marynarka była o 1 cm węższa, to problem by zniknął lub był praktycznie niewidoczny (przynajmniej tak mi się wydaje). Wybór mniejszego rozmiaru (44) raczej nie wchodzi w grę, bo być może poprawię barki, ale cała reszta będzie o wiele gorsza. 2. Talia – wydaje mi się, że marynarka jest lekko za wąska w talii, choć nie jestem na 100% przekonany. Oczywiście są to tylko moje laickie przypuszczenia, dlatego bardzo proszę o pomoc i fachowe doradztwo (na ile to możliwe po samych zdjęciach). Będę wdzięczy za wszelkie porady, oddać czy zostawić? Wymieniać na mniejszą? A być może co poprawić (tu będe zobowiązany za kontretne sugestie). PS. Przepraszam za poświatę - chyba szwankuje mi aparat.
-
@mosze Myślę, że masz sporo racji. To jest chyba taki syndrom osoby, która powoli wkręca się w jakiś temat, zaczyna coraz więcej czytać i wymagać, aż dochodzi do tego, że człowiek szuka na siłe wszelkich niedoróbek i traci radość z tego wszystkiego. To trochę jak szukanie idealnej marynarki z wieszaka :). Ale wracając do tematu. @mosze nie ściągałbyś materiału z pleców i przedrabienia? Zostawiłbyś w spokoju tak odstające klapy? Marynarkę kupiłem z drugiej ręki i miała już skrócone rękawy.
-
@tryhp3 Mierzyłem kilka marynarek od Milera i wydaje mi się, że rozmiar 96 to mój rozmiar. Mniejszy jest już zdecydowanie za ciasny. Ta konkretna jest jeszcze trochę opięta w talii (na zdjęciu widać nawet lekki "X"). O ile moja krawcowa powinna poradzić sobie z zebraniem materiału z pleców i przedramienia (podejrzewam, że poprzedni krawiec skopał coś przy skracaniu rękawów górą), to obawiam się o klapy. Czy istnieje jakaś możliwość poprawy, aby klapy przelegały do klatki? Jeśli tak, to będę wdzięczny za wszelkie wskazówki - muszę naprowadzić moją krawcową :), a szkoda mi marynarki. Informacyjnie dodam, że marynarka ma całkiem sporo wypełnienia w klatce. Czy to też może potęgować ten efekt?
-
Panowie potrzebuje pomocy z marynarką Turin od Milera (2018 r. Half Canvas). Dodaje trochę zdjęć, żeby jak najlepiej zobrazować problem. Mam dwa pytania: 1. Po zapięciu klapy marynarki trochę się łamią i odstają od tułowia (w zależności od koszuli kołnierzyk też delikatnie odstaje). Jak widać na zdjęciu marynarka jest lekko ciasna – czy poszerzenie talii może coś pomóc? Czy to jednak kwestia złego balansu? 2. Na wysokości przedramienia rękaw jakoś dziwnie wygląda, jakby było za dużo materiału. Czy powinienem np. zwęzić to miejsce ok.0,5 cm. Co ciekawe na tej wysokości powstaje też fałdka na plecach. Dodam, że rękaw był skracany górą przez krawca i obawiam się, że mógł coś skopać :(. Z góry dziękuję za pomoc.
-
Cześć Panowie, niestety aktualna pora roku skutkuje toną soli na chodnikach, która dała się we znaki moim butom. Jednak na wstępie zacznę od innego pytania: Jaka jest różnica pomiędzy SAPHIR BDC Creme Renovateur a SAPHIR BDC Cleaning Lotion? Posiadam oba i powiem szczerze, że nie widzę jakiś większych różnic. Początkowo kupiłem Renovateur, a później dokupiłem Cleaning Lotion do zmywania lustra (średnio się sprawdza) z obawy o użycie mocnego Renomatu. Sól dopadła moje Berwicki (zdjęcia) i niestety poza plamami spowodowała wybrzuszenie skóry (jak u kolegi powyżej). Początkowo potraktowałem buty roztworem wody z octem i dwoma kroplami cytryny, a następnie pommadierem – nieznacznie pomogło. Z kolei wspomnianym Cleaning Lotionem nie zdziałałem nic. Czytałem na forum odpowiednie wątki, ale wylałbym dopytać. Czy w tej sytuacji jestem zmuszony dokupić Cleaner’a Tarrago, mydło, Tarrago De Salter oraz Nano Protector, żeby sytuacja się nie powtórzyła? Wolałbym ograniczyć koszty, ale jak mus, to mus. Czy może to pomóc na te wybrzuszenia?
- 1 311 odpowiedzi
-
- szkoda wyrzucić
- sztyblety
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@pablocito Też mi się wydaje, że skóra nie jest najlepszej jakości. A szkoda, bo całkiem fajna cena.
-
@Velahrn To wszystko co mam. Dla mnie marka zagadka - na Polskiej stronie po 400 zł, na stronie UK po 250 funtów. Wydaje mi się, że to ten model: https://www.russellandbromley.co.uk/southport/527999, ale głowy nie dam.
-
Cześć, mam możliwość okazyjnie zakupić Longwings od Russell & Bromley. Przyznam się, że jest to mój pierwszy kontakt z tą firmą. Na polskich stronach ciężko coś znaleźć o marce, zdecydowanie więcej na anglojęzycznych. Opinie raczej negatywne, choć pojawiają się i pozytywne. Być może ktoś coś więcej słyszał? ? Załączam zdjęcia konkretnego modelu. Co możecie powiedzieć fachowym okiem? Jako laik wydaje mi się, że jak na buty nieużywane (tak sądzi sprzedający) skóra wygląda średnio i na dość przesuszoną. Z góry dziękuje.
-
@Aras dziękuje Ci za wyczerpującą odpowiedź. Z pewnością wezmę Twoje rady pod uwagę. Martwi mnie to, o czym napisałeś w punkcie 2, czyli problem ze skorygowaniem barków i pach. Skontaktowałem się również z krawcem, który stwierdził, że rozmiar 46 daje więcej możliwości na poprawki. Zwrócił też uwagę na zszyte rozcięcia w 44, które po rozpruciu zapewne mocno się rozejdą. Tym samym jednoznacznie sugerował wybór większej, jednak martwi mnie głębsza pacha i może trochę za szerokie barki (a może są ok?). Poza tematem, zmuszony jestem szukać krawca poza moim miastem (Kielce), bo tu straszna posucha, a chciałbym oddać się w ręce kogoś z odpowiednim know-how ?. Dlatego uwagę skierowałem w stronę Krakowa, ale krawiec, który odpowiedział na moje pytanie wycenił poprawki rozmiaru 46 na kwotę 650 zł ?. Może ktoś jest w stanie kogoś polecić w promieniu 150 km od Kielc w rozsądnych pieniądzach ??.
-
@Gocławianin przeszło mi to przez myśl i będę miał to na uwadze. Jednak mam nadzieję, że uda się coś zrobić z Suitsupply. @tryhp3 zawsze sprawdzałem Lazio i Havane, jako fasony Slim. Nigdy nie przymierzałem regularów z Susu (Napoli czy Sienny) z obawy, że będą zbyt luźne. Inna sprawa, że dominują fasony slim, a regularów nie ma zbyt wielu. Miałem nadzieję, że przymierzę dwa rozmiary i z łatwością uda mi się określić, który będzie odpowiedni. Nie ukrywam, że bazuje głównie na zakupach z drugiej ręki, dlatego dla mnie to wiedza bezcenna :).
-
@Awopiotr bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, już się bałem, że nikt nie zabierze głosu?. Oczywiście będę wdzięczny za każdą opinię. Tak jak wspomniałem, na zdjęciach wydaje się, że rozmiar 44 jest bardzo opięty. Tym czasem w rzeczywistości wcale tak nie jest. Oczywiście nie jest luźny i przy skrętach tułowia lekko krępuje ruchy, ale daleko mi do odczuć zakładania marynarki na bezdechu w obawie przed pęknięciem. Mało tego, momentami wydaje mi się bardziej komfortowy niż 46, bo jest trochę jak druga skóra. Jednak nie ulega wątpliwości, że jest za ciasny i musiałbym go poszerzyć. W 44 na plus jest płytsza pacha. Rozmiar 46 wygląda dużo ładniej na zdjęciach, jest dłuższy, ale wydaje mi się trochę workowaty. Dodatkowo chyba ma luźniejsze barki (czy są w granicach do przyjęcia?) i niestety mniej komfortową pachę. Wniosek jest taki, że oba rozmiary są do poprawki. Pytanie, który będzie lepiej korygować? Sprawa jest dla mnie ważna, bo „upgraduje” swoją szafę i wymieniam pierwsze marynarki, w końcu na coś porządnego. Planuje większe zakupy (często też z drugiej ręki), dlatego zależy mi na wyborze odpowiedniego rozmiaru.
-
Cześć, mam prośbę o pomoc w wyborze odpowiedniego rozmiaru marynarki z Suitsupply 44 vs 46. Rozmiar 44 jest dopasowany w barkach, ma płytszą - komfortową pachą, ale jest trochę ciasny w talii i mam wrażenie, że przy skręcie tułowia lekko krępuje ruchy. Z kolei rozmiar 46 jest dłuższy, nie krępuje ruchów, ale z kolei pacha jest głębsza, trochę mniej komfortowa i wydaje się w większości miejsc zbyt luźny. Mam wrażenie, że na zdjęciach rozmiar 44 wygląda na mocno obcisły, a rozmiar 46 na lepiej dopasowany. Jednak w rzeczywistości rozmiar 44 nie jest taki ciasny, a wydaje mi się, że 46 jest delikatnie „workowaty”. Być może mam trochę wypaczone spojrzenie na „slimowanie” wszystkiego co się da i zaczynam już przesadzać. Który waszym zdaniem jest lepszy? Co lepiej zrobić – poszerzać rozmiar 44 czy zwężać 46 (jeśli w ogóle)? Zależy mi, aby wiedzieć, w który rozmiar powinienem celować, bo o ile przy zakupie w sklepie zawsze po przymiarkach mogę zwrócić, to przy zakupach z drugiej ręki jest już dużo gorzej. Z góry dziękuję za pomoc.
-
@pablocitoOk, dzięki. Jeśli chodzi o wygląd wkładki, to raczej wyszło tak tylko na zdjęciu. @papiez_Wielkie dzięki za rady. Teraz bedę polował już na nowe loafersy. @jaskokoz Pewnie, że lubię.
- 1 311 odpowiedzi
-
- 2
-
-
- szkoda wyrzucić
- sztyblety
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Cześć, na wstępie wybaczcie, jeśli wybrałem niewłaściwy dział, ale nie byłem pewien czy pytanie lepiej pasuje tu, czy do "Jak dbać o obuwie zamszowe". Kupiłem z drugiej ręki tassel loafersy z Berwicka (8491) - moje pierwsze zamszaki . Niestety, jako laik wydaje mi się, że w prawym bucie zewnętrzna część palców nieestetycznie wystaje poza ramę buta. W porównaniu do lewego skóra w tej części jest zdecydowanie miększa, jakby rozciągnięta. Co o tym myślicie, bardzo źle to wygląda? Da się coś z tym zrobić - np. utwardzić ją w jakiś sposób? Ponadto, pomimo, że buty są trochę za duże (pomagają wkładki), to prawy buty uciska w duży palec. Z góry dziękuje za wyrozumiałość i wszelką pomoc, bo szkoda mi je sprzedawać :).
- 1 311 odpowiedzi
-
- szkoda wyrzucić
- sztyblety
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@mosze Dzięki za pomoc.
-
@Koval i @mosze Dziękuje za pomoc. W takim razie odsyłam i spróbuje dwurzędową opcję z Poszetki.com. Czy buty ze zdjęcia są zbyt jasne do takiego zestawu? Rozumiem, że zestaw koordynowany raczej odpuścić .
-
Cześć, Panowie potrzebuje pomocy w ocenie garnituru i ewentualnej podpowiedzi co robić dalej, bo znalazłem się w kropce. Kupiłem dwurzędowy garnitur z SuSu w rozmiarze 44 (brak 46) i niestety jest lekko ciasny. Ponieważ wielkimi krokami zbliżają mi się wesela (w tym jedno w roli partnera świadkowej), więc muszę działać dosyć sprawnie. Czy warto poszerzać spodnie (krawiec twierdzi, że spodnie da się poszerzyć aż o 7 cm!) i marynarkę z Susu? Czy lepiej oddać i spróbować dwurzędowy garnitur z poszetka.com? Problem jest taki, że zazwyczaj noszę spodnie w rozmiarze 46, a marynarkę 44 (choć ta z Susu jest trochę przyciasna). Dlatego myślałem też nad zestawem koordynowanym (niekoniecznie z dwurzędówką), ale przyznam się szczerze, że jako laik nie czuje się na siłach, aby stworzyć coś odpowiedniego. Jak oceniacie zdjęcia garnituru 44 z Susu? Co byście radzili? Z góry dzięki.
-
@pablocitoDziękuję za odpowiedź, nie tylko tu, ale także za pomoc w innych wątkach :). @Velahrn Odetchnąłem z ulgą, dzięki za odpowiedź! Powiem szczerze, że jak zauważyłem zerwany szew, to trochę zgłupiałem, bo pewnie normalnie pobiegłbym do szewca zelować, ale tu...
- 1 311 odpowiedzi
-
- 2
-
-
- szkoda wyrzucić
- sztyblety
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Cześć, mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni wątek. Niedawno zauważyłem, że w moich Berwickach 4170 i 3637 na podeszwie Dainite zaczęły przedzierać się szwy. W 4170 szwy na czubkach zostały już całkowicie zniszczone. Czy jest się czymś martwić? Jakie kroki warto podjąć? Z góry dziękuję za pomoc .
- 1 311 odpowiedzi
-
- szkoda wyrzucić
- sztyblety
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
@john220 Bardzo dziękuję za radę - kupiona :). @pablocito Dzięki, zdecydowałem się na tabakową Saphir MDOR Pate de Luxe. W przyszłości dokupię jeszcze koniakową/jasny brąz do jaśniejszych butów (czarnej na razie nie potrzebuje ).
-
@pablocito Dziękuję za odpowiedź. Chyba się nie zrozumieliśmy. Miałem na myśli zdejmowanie nadmiaru kremu po jego nałożeniu jak w kroku 5: http://pastadobutow.pl/04_podstawy-pielegnacji-butow.html. Naprawdę do brązowych butów wystarczy jedna brązowa pasta, poczynając od jasnobrązowych, przez koniakowe, na kasztanowych/bordowych kończąc? Jeśli tak, to bardzo mnie to cieszy. Czy mógłbyś polecić jakiś produkt lub w przypadku Pate de Luxe jakiś konkretny, uniwersalny kolor?
-
Cześć, jako amator mam dwa pytania do doświadczonych kolegów: 1. Do zdjęcia nadmiaru kremu i wypolerowania butów po nałożeniu Saphir BDC Creme Pommadier używałem szmatki, jednak proces jest dość czasochłonny. Zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby użycie szczotki z końskim włosiem np.: https://multirenowacja.pl/tarrago-horse-hair-wooden-brush.html https://multirenowacja.pl/szczotka-do-butow-oval-saphir.html 2. Przymierzam się do mojego pierwszego zabiegu z wybłyszczaniem nosków. Na tym etapie nie chciałby wydawać większej sumy pieniędzy, więc zapytam czy warto kupować Saphir MDOR Pate de Luxe w odpowiednim kolorze do poszczególnych butów, czy lepiej kupić bezbarwny (uniwersalny)? Domyślam się, że Pate de Luxe z kolorem pozwala łatwiej uzyskać końcowy efekt, jednak wolałbym się upewnić. Pozdrawiam
