Jump to content

elcaso

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

About elcaso

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @pmichal I szyje, i go mam, tzn jest gotowy - jeszcze nie odebrany - ostatnie poprawki, ergo nie było kiedy zrobić zdjęć, poza tymi które mam z pracowni telefonem, których - jak zostało wytknięte - nie ma sensu wrzucać. Odnośnie kryptoreklamy - nie chce mi się już ani tłumaczyć, ani udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Opisałem swoje doświadczenia, wystawiłem opinię pod postem kolegi który o to pytał, więc była to po prostu reklama w formie polecenia. Mam jedynie pecha być pierwszym polecającym tę pracownią na forum, choć wierzę, że nie ostatnim. Poza tym - jaki jest sens prowadzenia kryptoreklamy na forum na którym same pracownie mogą chwalić się swoimi realizacjami przed potencjalnymi klientami, którzy sami mogą ocenić ich prace? Zresztą nie ważne - nie będę już zaśmiecać tego wątku. Ode mnie tyle, pozdrawiam ciepło w ten zimny dzień.
 2. Zgodnie z obietnicą - dołączam zdjęcia garnituru. Zdjęcia wygrzebałem z prywatnego archiwum - uprzedzając pytanie - niestety nie mam żadnego od tyłu. Jeśli będzie okazja - mogę zrobić. Proszę wziąć pod uwagę, że zdjęcia są telefonem i żaden ze mnie model, choć starałem się, żeby nie wyglądać jak "robot" ;) Zdaje sobie też sprawę, że forma odbiega od forumowych standardów, ale zarówno długość marynarki jak i szerokość klap to mój wymóg - po prostu dobrze się w takiej formie czuje. Mam jeszcze płaszcz kaszmirowy z tej samej pracowni - niestety póki co bez sensownych zdjęć. Jak wróci ładniejsza pogoda to może uda się kilka zrobić, wtedy też się podzielę jeśli będzie zainteresowanie.
 3. Chętnie bym to zrobił - co zresztą proponowałem, ale sam nie mam profesjonalnych zdjęć, więc chyba nie ma sensu.
 4. Ciężko mi określić na podstawie zdjęcia adhoc na jakimś innym kliencie. Sam byłem bardzo zadowolony z usługi i produktu - i tyle - stąd też moje polecenie dla kolegi który pytał. Cóż, forum przeglądałem już od jakiegoś czasu, aczkolwiek nie powiem - zadowolony z usługi widząc zapytanie o dobrego krawca w Krakowie - chciałem polecić firmę z którą miałem do czynienia i z której byłem zadowolony. Nie mam zamiaru toczyć batalii, tym bardziej, że, jak widzę, przeradza się to w coś zupełnie odwrotnego. Po prostu polecam umówić się i sprawdzić samemu - to akurat nic nie kosztuje
 5. Zanim zdecydowałem się na szycie na miarę - trochę zainteresowałem się tematem i z góry byłem nastawiony, że nie szukam jedynie kogoś kto dostarczy mi ładnie - na pierwszy rzut oka - wyglądający produkt. Za swoje pieniądze oczekuje kompleksowej usługi, do tego lubię "powybrzydzać". Na wszystkich spotkaniach, ustaleniach i przymiarkach (których było 3) spędziłem łącznie grubo ponad 3,5 godziny. Garnitur był szyty od podstaw, na formach robionych dla mnie (bo co to za bespoke na gotowych formach?), na pierwszej przymiarce widziałem nawet marynarkę "w środku" gdzie mam włosiankę zamiast typowej klejonki (ponoć ewenement w skali kraju, ale tu muszę wierzyć na słowo - mój research tak daleko nie sięga ;) ), wpływ absolutnie na każdy szczegół to oczywistość, ale cieszył też fakt, że nie zostałem z tym ogromem opcji sam. Dodatkowo - w cenie, szkolenie z wizerunku i masę wiedzy o samym ubiorze, jego konstrukcyjnych smaczkach, no i trochę z historii mody. Dla mnie to jest właśnie sens bespoke - kompleksowość obsługi i perfekcyjny produkt wg oczekiwań. Co do innych pracowni krawieckich - ja miałem szczęście do Vratelli trafić z polecenia znajomego, więc obyło się bez zdobywania doświadczenia u innych na "własnej skórze", natomiast z wizyty w 2-óch innych zakładach czuć było tę "myszkę" w konstrukcji - co często wynika z faktu, że doświadczony krawiec jest jednocześnie konstruktorem, co owocuje brakiem orientacji w aktualnych fasonach. We Vratelli jest trochę inaczej, bo doświadczony krawiec i pani konstruktor do dwie różne osoby. Trochę mnie dziwi fakt, że nic na tym forum nie ma o Vratelli. W każdym razie na pewno warto się wybrać na spotkanie i zobaczyć czy taka forma komuś odpowiada. Ja w każdym razie bardzo polecam.
 6. Hmm to ciekawe, nie znam produktów Zaremby, ale wydaje mi się, że każde dobre bespoke będzie lepsze niż MTM. Ja w tym budżecie zmieściłem sie w 2-częściowce z wełny merynosów razem z koszulą też szytą na miare i jeszcze starczyło na dobre krawaty ;) Chyba, że ogólnie mówimy o kondycji bespoke w Polsce - to się zgodzę - z tym niestety cieżko, ale to w sumie temat na inny wątek.
 7. Ja ze swojej strony mogę polecić firmę Vratelli z Krakowa właśnie. Ja tam szyłem swój garnitur na miarę - też ze względu na swoje wymiary (ale akurat z powód odwrotnych niż Ty - wzrost poniżej średniej ). Dodatkowo p. Dorota przekazuje ogrom teoretycznej wiedzy i robi to w świetny sposób. W sumie to też dzięki niej zgłębiam ten temat dalej i m. in. trafiłem jakiś czas temu na te forum. Teraz szyje tam płaszcz z kaszmiru. Mogę z czystym sercem polecić - na pewno warto się umówić. Jeśli będziesz zainteresowany to mogę wrzucić coś więcej przez weekend (większa relacja, jakieś zdjęcia) - choć ja akurat nie szyłem na ślub.
 8. Cześć wszystkim! Jakiś czas już przeglądam forum, ale myślę, że najwyższy czas się zarejestrować. Męską elegancją zainteresowałem się głębiej odkąd miałem okazję uszyć sobie garnitur na miarę i tak sobie już od roku zgłębiam te tajniki Pozdrawiam wszystkich!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.