Jump to content

Torby Solier


Bruut
 Share

Recommended Posts

Moja krótka recenzja torby Aberdeen.

Materiał:
Skóra gładka i błyszcząca, stosunkowo delikatna w dotyku. Sprawia miłe wrażenie. Pasek na ramię wykonany z innego rodzaju skóry, sprawia mniej przyjemne wrażenie, sztywny i trochę „sztuczny”.

Jakość wykonania:
Właściwie nie ma się do czego przyczepić. Nie zauważyłem żadnych większych niedoróbek. Szycia precyzyjne, bez wystających nitek. Plastikowe zamki zapinające dwie główne kieszenie sprawiają wrażenie tandetnych (to właściwe słowo), jednakże działają płynnie i póki co nie mam z nimi problemu. Ostatnio używałem tej torby jako bagażu podręcznego do samolotu, była mocno wypchana i zamki wytrzymały.

Detale:
Torba wykonana minimalistycznie. Nie ma tutaj nic co by pobudzało zmysły. Na przykład mocowania paska na ramię – mogłyby być wykończone w innym, bardziej fantazyjnym kształcie. Uchwyty zamków mogłyby być skórzane.

Wymiary i ergonomia:
Wymiary torby zgodne z podanymi na stronie producenta. Długość rączek odpowiednia (+-45cm). Rączki są dobrze wyprofilowane i bardzo wygodne. Jest to jedna z większych toreb Soliera. W głównej kieszeni mieści laptopa 15,6” i zostaje sporo miejsca na akcesoria. W drugiej kieszeni również sporo miejsca na inne „przydasie”.

Funkcjonalność:
Zamki rozpinają się do samego dołu torby, jednakże wewnętrzne zakładki w podszewce głównych kieszeni sprawiają, że torba rozpina się do mniej więcej kąta 45 stopni. W kieszeni na laptopa jest specjalna przegródka zapinana na rzep, brak innych przegródek i mniejszych kieszeni. W drugiej kieszeni jest jedna mniejsza kieszonka zapinana na zamek oraz trzy przegródki, niestety dość płytkie, około 12 cm. Brak dedykowanych kieszonek na przybory do pisania.
Na zewnątrz jedna otwarta kieszonka. Brak mocowania do rączki walizki na kółkach (utrudnia wykorzystanie jako bagażu podręcznego).

Branding:
Wytłoczone logo Solier w dolnej części torby jest dyskretne i nie rzuca się w oczy. Loga Solier są jeszcze umieszczone na uchwytach zamków.

Inne:
Na spodzie torby są 4 metalowe stopki, według producenta mają „zapobiegać niszczeniu się torby”. Gdyby dodać jeszcze dwie na środku, to ta ochrona byłaby lepsza. Przy czterech stopkach środek torby dotyka podłoża. Torba, nawet pusta, zachowuje swój kształt. Postawiona na płaskiej powierzchni nie przewraca się, stoi mniej lub bardziej prosto.

Podsumowanie:
Producent daje 5 lat gwarancji, więc nie zawracam sobie głowy zamkami. Torba jest praktyczna i stosunkowo dobrze zaprojektowana. Mała liczba wewnętrznych przegródek oraz ich niska funkcjonalność. Cena 449zł.

SAbe_01.jpg

SAbe_02.jpg

SAbe_03.jpg

SAbe_04.jpg

SAbe_05.jpg

SAbe_06.jpg

SAbe_07.jpg

SAbe_08.jpg

  • Like 4
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.