Jump to content

Marlon Koszule


Pan Janusz
 Share

Recommended Posts

Kiedyś na forum wspominany był zakład szycia MTM przez internet: 

 

Orchidea zrobiła rebranding na Marlon Koszule (http://sklep.marlonkoszule.pl/) i postanowiłem dać jej ponownie szansę. 

Strona oferuje 3 sposoby wprowadzenia wymiarów:

 • Pobranie wymiarów ciała
 • Wskazanie dokładnych wymiarów koszuli
 • Wybór standardowych rozmiarów RTW i ich zmiana w konfiguratorze

Ja wybrałem drugą opcję, posiadając już jednak parę koszul MTM, których wymiary mam sprawdzone. Zebranie wymiarów z istniejącej koszuli nie jest takie proste (potrzeba drugiej osoby by np. na pewno dobrze zebrać szerokość ramion po łuku), czasami też nie jest do końca jasne (jak np. jak zmierzyć otwór pachy). Jakoś sobie poradziłem i złożyłem zamówienie na w miarę tani, testowy materiał (około 170zł). 

Nie byłem informowany (i nie było zmian statusów na stronie) o przyjęciu płatności, więc lekko zaniepokojony, około 4 dni po wpłacie pieniędzy napisałem do nich maila, czy wszystko ok. Dostałem dość szybko odpowiedź, że tak, standardowy czas to około 2 tygodnie i koszula zostanie wysłana 20.07.

21.07 była już u mnie. Pierwsze wrażenie na pewno pozytywne, koszula zapakowana naprawdę PRO, opakowanie jest bardzo solidne:

20160721_210800.jpg

W środku jest dość fajna mini-książeczka reklamowa i list

20160721_210909.jpg

Sama koszula (zdjęcie przed praniem):

 • Poprosiłem o łamany karczek i został on zrobiony
 • Jak dla mnie kołnierzyk button down hidden mógłby być o 1,5cm dłuższy
 • Mankiety i kołnierz mają odpowiednią sztywność 
 • Wymiary przeze mnie podane zostały dotrzymane 
 • Wybrany materiał to popelina (niestety), całkiem przyjemna w dotyku, jednak trochę gruba, pewnie będzie raczej na chłodniejsze dni, mam też wątpliwości co do jej oddychalności. Przynajmniej nie widać po niej zagnieceń 
 • Pod kątem wymiarów to chyba jedynie nie trafiłem do końca z szerokością w klatce o 2-3 cm. Co widać przy lekkim nadmiarze materiału w okolicy pach. Reszta ma optymalne dla mnie wymiary - koszule zamawiam głównie pod marynarki, więc np. w przypadku mankietów zależy mi na tym, by zostawała w tym samym miejscu w przypadku wyciągania ręki przed siebie. 
 • Jest sporo możliwości konfiguracji
 • Wykończenie jest jak w średniej półce koszul - szwy jak widać na zdjęciach są dość gęste, jednak oddalone od krawędzi. Na dole, po bokach, na łączeniu przodu z tyłem koszuli nie ma bawełnianej tasiemki zapobiegającej uszkodzeniom i wzmacniającej kosntrukcję. 
 • Kryta plisa robiona jest szkołą podszywania materiału z dołu, a nie wywijania nadmiaru na bok (tutaj osobiście nie mam zdania, czy któraś z metod jest lepsza od drugiej - nie znalazłem różnić w codziennym użytkowaniu

20160721_212339.jpg

20160721_212500.jpg

Z oceną końcową wstrzymam się do 3-4 prania - jednak na pierwszą koszulę wybrałem jeden z tańszych materiałów, więc zobaczymy czy będą niespodzianki jakieś :)

 • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Osobiście jestem bardzo ciekaw twoich wrażeń - szczególnie na dłuższą metę. Mijam ich salon codziennie po drodze z pracy i z powrotem, ale z uwagi na raczej negatywne doświadczenia z Orchideą powstrzymywałem się od zamówień. Jak już wypracujesz sobie opinię daj koniecznie znać :) Nie zaobserwowałeś wstępnie jakiś wad szycia czy kroju? Moja krawcowa, która ponoć zna ich z autopsji dość negatywnie wypowiadała się co do ich umiejętności w tym zakresie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.