Skocz do zawartości

Kolor garnituru i buty


Snejk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Bardzo serdecznie prosze o poradę dotyczącą zakupu garnitur.  Zastosowania: pare spotkań na rok w centrali firmy , ewentualnie jakieś uroczystości prywatne (wesela jako gość). Na codzień w firmie nie muszę chodzić w garniturze, nawet byłbym overdressed (dygresja poniżej). Wszelkie poradniki podają jako pierwszy garnitur: navy blue + czarne oxfordy.  Jednak jako ,że jestem na etapie transformacji z stylu casual na smart casual chciałbym kupić ubrania jak najbardziej uniwersalne.

 

Czy  garnitur troszkę jaśniejszy niż navy + brązowe (ewntualnie orzechowe)  lotniki dalej będzie spełniał wymagania formalności.  Jasne, że nie tak jak zestaw powyzej.

 

Kolor o jakim myślę to taki jak na stronie suit supply jest podawany jako blue.  Np Napoli blue plain, siena blue plain (nie wiem czemu, ale nie mogę wkleić linka).

 

Generalnie lubię minimalizm, dlatego lotniki.    Czy dobrze myślę, że brązowe nadadzą się też do zastosowań smart casualowych. Spodnie z bawełny, chinosy itp. Nie zamierzam ich nosić do jeansów.  Nie podobają mi się wcale połączenia elganckich butów i jeansów.

 

Chociaż to co się podoba a co nie  też jest bardzo płynne. Jeszcze pare tygodni temu nie darzyłem wielką symaptią  broguesów, ale troche bytnośc z tym forum i opinia się zmienia. Jednak do Loafers z frędzlami myślę , że nie predko sie przekonam.

 

 

Co do dygresji. Od kilku miesięcy i kilka następnych lat będe mieszkał we Włoszech.  Nie na głebokiej prowincji tylko w Turynie. Byłem też pare razy w Mediolanie. Szczerze to ja tego wspaniałego włoskiego stylu nie widzę :)  W mojej firmie 95% facetów chodzi w jeansach. Na ulicach też tego nie widać.. Jasne zdarzy się ktoś ciekawie ubrany, ale myślę że nie częsciej niż we Warszawie czy Krakowie.  Może tylko średnia jest na nieco wyższym poziomie, bo nie widać ludzi bardzo źle ubranych w jakiś butach potworkach, czy cicuchach o 3 numery za duże. Z drugiej strony widać za to mnóstwo młodych ludzi w badzo tandetnych stylizacjach. Diamenty w spodniach i tym podobne kwiatki. 

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.