Jump to content

Jak założyć forum?


wolezozole
 Share

Recommended Posts

Panowie, potrzebuje założyć forum dla 30-40 członków. Prywatne z podgladem tylko dla członków z opcja głosowania (jeżeli to problem to może być bez) i zalacznikami.

Ponieważ jestem laikiem w temacie i nigdy czegoś takiego nie robiłem to dobrze zeby było to cos prostego i user friendly.

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Olgierd

W przypadku takich raczej niewielkich projektów, w których istotne jest dostępność treści tylko dla członków grupy, dobrym rozwiązaniem są Grupy Google. Usługa jest jeszcze lepsza jeśli masz własną domenę i zdecydujesz się na od jakiegoś czasu wyłącznie odpłatną usługę Google Apps. Aczkolwiek o opcji głosowania nic nie wiem (wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego).

 

Dodam, że dokładnie w ten sposób -- na udostępnionej przeze mnie usłudze w mojej domenie -- komunikuje się ze sobą grupa studentów jednej z wrocławskich szkół wyższych; plusem rozwiązania jest to, że nie trzeba nigdzie dodatkowo się logować, cała treść spływa na pocztę elektroniczną każdego z subskrybentów grupy (nie jest to zatem "forum www", lecz "forum oldschool" ;-)

Link to comment
Share on other sites

Grupy Google znam, ale opierają sie wlasnie bardziej na korespondencji mailowej i bieżącej komunikacji jakiejś grupy. Mi raczej chodzi o wyeliminowanie ogromnej ilości wiadomości mailowych i prowadzenie w ten sposób dyskusji, i na przerzucenie tego na jakieś forum. Nie wszyscy chcą i mogą brać czynny udział w dyskusjach, a ilość otrzymywanych maili jest męcząca.

Link to comment
Share on other sites

punBB to najprostszy i najlżejszy skrypt forum, ale do jego instalacji potrzebna jest i tak podstawowa wiedza w tym temacie. Jeśli chcesz założyć tymczasowe forum to skorzystaj z któregoś z portali to umożliwiających - fora.pl / pun.pl / phorum.pl Choć ostrzegam, to raczej nic specjalnego pod każdym względem. Jeśli oczekujesz czegoś więcej, to jedynie instalacja CMS z prawdziwego zdarzenia - phpBB / IPB

 

…Nie lepiej założyć grupę na facebooku? Można pisać tematy, dodawać załączniki, głosować na posty.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.