Skocz do zawartości

Jak założyć forum?


wolezozole

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, potrzebuje założyć forum dla 30-40 członków. Prywatne z podgladem tylko dla członków z opcja głosowania (jeżeli to problem to może być bez) i zalacznikami.

Ponieważ jestem laikiem w temacie i nigdy czegoś takiego nie robiłem to dobrze zeby było to cos prostego i user friendly.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku takich raczej niewielkich projektów, w których istotne jest dostępność treści tylko dla członków grupy, dobrym rozwiązaniem są Grupy Google. Usługa jest jeszcze lepsza jeśli masz własną domenę i zdecydujesz się na od jakiegoś czasu wyłącznie odpłatną usługę Google Apps. Aczkolwiek o opcji głosowania nic nie wiem (wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego).

 

Dodam, że dokładnie w ten sposób -- na udostępnionej przeze mnie usłudze w mojej domenie -- komunikuje się ze sobą grupa studentów jednej z wrocławskich szkół wyższych; plusem rozwiązania jest to, że nie trzeba nigdzie dodatkowo się logować, cała treść spływa na pocztę elektroniczną każdego z subskrybentów grupy (nie jest to zatem "forum www", lecz "forum oldschool" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupy Google znam, ale opierają sie wlasnie bardziej na korespondencji mailowej i bieżącej komunikacji jakiejś grupy. Mi raczej chodzi o wyeliminowanie ogromnej ilości wiadomości mailowych i prowadzenie w ten sposób dyskusji, i na przerzucenie tego na jakieś forum. Nie wszyscy chcą i mogą brać czynny udział w dyskusjach, a ilość otrzymywanych maili jest męcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punBB to najprostszy i najlżejszy skrypt forum, ale do jego instalacji potrzebna jest i tak podstawowa wiedza w tym temacie. Jeśli chcesz założyć tymczasowe forum to skorzystaj z któregoś z portali to umożliwiających - fora.pl / pun.pl / phorum.pl Choć ostrzegam, to raczej nic specjalnego pod każdym względem. Jeśli oczekujesz czegoś więcej, to jedynie instalacja CMS z prawdziwego zdarzenia - phpBB / IPB

 

…Nie lepiej założyć grupę na facebooku? Można pisać tematy, dodawać załączniki, głosować na posty.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.