Skocz do zawartości

[Warszawa] Król Garnitury MTM


Non Vid

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.moda-krol.pl/

Niedawno zdecydowałem się wybrać do salonu Król w Warszawie. Od początku zachęcała mnie cena. Garnitur MTM od 2000 zł brzmi naprawdę dobrze — jest to sporo taniej, niż w bespoke. A ja uznałem, że opcja totalnego projektowania od zera nie jest mi potrzebna, jeśli mam za to płacić znacząco wyższą kwotę.

Na miejscu okazało się, że w tym samym biurze zarówno przyjmują zamówienia do szycia ubrań, jak i... udzielają porad prawnych. Ciekawe połączenie. Król specjalizuje się w męskich garniturach i było to widać. Większość biura wypełniona była garniturami i spodniami, było też sporo kamizelek. Projekty od konserwatywnych po bardziej unikatowe. (Następnym razem, jak ich odwiedzę, zrobię kilka zdjęć.) Moją uwagę przyciągnęła marynarka z dużym czarno-białym motywem houndstooth. Ponoć tworzą też płaszcze. Niestety, z morning dress / frakiem (który też rozważam) nie mają doświadczenia.

Niestety, okazało się, że mój projekt — trzyczęściowy garnitur jednorzędowy z fresco — będzie kosztował znacząco drożej, niż minimum, bo aż ~5000 zł (marynarka 3150, spodnie 1350, kamizelka 600). Powód — nie mieli akurat na stanie fresco, więc musieliby osobno zamawiać i sprowadzać tkaninę. Pani z salonu wyjaśniła, że mogą sobie pozwolić na bardzo niskie ceny w przypadku tkanin, które zakupili w promocjach i mają na stanie.

Kiedy przedstawiłem moje cele i oczekiwania, pani w salonie potrafiła dobrze doradzić w kwestiach wizualnych. Nie obawiała się dzielić swoimi spostrzeżeniami. Dzięki temu dowiedziałem się, że kamizelka optymalna dla mojej postury będzie znacząco inna, niż na początku zakładałem. Wizyta była owocna w cenne spostrzeżenia i wspólne przemyślenia.

Uznałem, że cena 5000 zł jest nadal do rozważenia. Będę jeszcze odwiedzał biuro Król i oglądał ich tkaniny. Jeśli zdecyduję się skorzystać z ich usług, podzielę się też doświadczeniami.

A jakie Wy macie doświadczenia z Królem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.