Jump to content

okulary Kraków


Riwohi
 Share

Recommended Posts

Gdzie do okulisty, ogólnie po wybór modnych okularów w Krakowie? Możecie doradzić coś sensownego? Proszę o pomoc, bo moje pierwsze okulary i zupełnie nie mam pojęcia, jak podejść do tematu, żeby kasy nie stracić.

Link to comment
Share on other sites

Nie do okulisty, a do optometrysty - okuliści obecnie zajmują się chorobami oczu a nie wadami, przez co część z nich przy próbie umówienia badania odeśle cię co optometrysty. Z optyków mogę polecić Aurum Optics na Stradomskiej - porównując ceny oprawek + szkieł z kilkoma sieciówkami w Bonarce wyszło mi tam zauważalnie taniej. Szkła mają od Seiko i po prawie 2 latach użytkowania i przy niezbyt starannym dbaniu wyglądają prawie jak nówki - są dwie małe ryski, ale to musiałby być szafir aby ich nie było. Ja brałem szkła z fotochromem i kilkoma powłokami (ochronna, UV i oleofobowa), przy korekcji -0,5 na obu i braku dodatkowych wad zapłaciłem wtedy coś koło 1200 zł, z czego oprawki to było ok 300 zł.

Pamiętam, że na stronie internetowej większej sieciówki, bodajże kodano bardzo tanio wychodziło zamówienie okularów przez internet (wpisywałeś dane z recepty w zamówienie), ale nie chciałem wtedy ryzykować.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Co do soczewek, mam obecnie od 2,5 roku marki Szajna (ciekawostka - jedyna w pełni polska marka). Jakiś w miarę cywilny model. Rys w zasadzie nie ma, pod ostre światło można się czegoś doszukać. Ale obchodzę się z nimi w miarę ostrożnie, ponieważ moje ostatnie marki Rodenstock, model bardzo zaawansowany z bardzo dużą ilością powłok, jakieś trzy razy droższe od obecnych, bardzo szybko spłowiały, odprysków na powłokach było tyle co gwiazd na niebie, a rys jak na przedniej szybie po zimie w nowych autach. 

Link to comment
Share on other sites

O, to ciekawa informacja.

Gdzie można nabyć takie soczewki? Na stronie producenta znalazłem dwa gabinety w Krakowie:

Lornion na ul. Kniaźnina, oraz
OPTYK Karolina Koczorowska na Długiej

Kojarzycie tych optyków? Polecacie? Odradzacie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.