Jump to content

Kaletnik Warszawa - proszę o polecenie


Lajer
 Share

Recommended Posts

Witam,

kupiłem jakiś czas temu bardzo ładną skórzaną ręcznie szytą we Włoszech torbę na ramię w kolorze ciemno brązowym. Niestety w czasie użytkowania okazało się, że "dolna, wewnętrzna" krawędź jest bardzo "ostra" i podczas noszenia ociera o udo do tego stopnia, że przestałem z niej korzystać.

Krawędzie są uszyte w ten sposób, że dwa kawałki skóry są złożone ze sobą "na płasko" i z zewnątrz zszyte nicią, co w rezultacie daje wspomnianą ostrą krawędź.

Nie chcę rezygnować z tej torby, gdyż jest naprawdę piękna. Wymyśliłem, że można by na krawędź nałożyć od zewnątrz pasek skóry (tak jakby przykryć krawędź paskiem skóry) i wszyć go używając tych samych dziurek, tym samym tworząc gładką krawędź.

Moje pytanie dotyczy dobrego zakładu kaletniczego w Warszawie. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić dobrego kaletnika, który świadczy usługi wysokiej jakości i można na nim polegać? Przy okazji przydałoby się gdyby miał jako taki wybór skór, żeby dopasować odcień i rodzaj w miarę odpowiedni do mojej torby. Zależy mi na tym, aby był to fachowiec i specjalista, gdyż jakość wykonania jest najważniejsza. Dlatego proszę o propozycje osób sprawdzonych i poleconych, a nie "a przechodząc widziałem zakład kaletniczy tam i tam".

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.