Jump to content

Seuss

Użytkownik
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Seuss

 • Rank
  Początkujący
 1. Pytam, bo nigdy dotąd nie miałem takiego dylematu - w każdych butach rozmiar mniejszy był za krótki, za ciasny, więc zawsze pasował na mnie tylko jeden konkretny rozmiar. W tym przypadku mam wrażenie, że ten pierwszy jest na styk, a drugi już za duży i jestem ciekaw, czy brak luzu w bucie może być tak ogółem szkodliwy dla stopy?
 2. Mam pytanie odnośnie doboru prawidłowego rozmiaru butów wykonanych w technice Goodyear Welted. Szukałem na tym forum informacji i nie znalazłem zbyt jasnej wskazówki. Generalnie w butach zalecane jest dobieranie rozmiaru 5-10 mm dłuższego niż stopa. Niedawno jednak natknąłem się na buty (Dr. Martens 1460), które zdają się mieć w zasadzie taką samą długość, co moje stopy, ale mimo to nie są w ogóle ciasne, łatwo się je zakłada i ściąga i mógłbym w nich siedzieć przez kilka godzin bez odczucia dyskomfortu. Przypuszczam zatem, że mogą być np. 2-3 mm dłuższe od mojej stopy, ale czy to jest wystarczający margines? Czy takie buty nie byłyby szkodliwe dla stóp w trakcie chodzenia? Buty w następnym rozmiarze są o 1 cm dłuższe i wydają się z kolei już za duże.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.