Skocz do zawartości

Swatowski handmade - ręcznie szyta galanteria skórzana.


25kamil25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym się z Wami podzielić moją pasją, którą rozwijam od kilku lat.

Moja przygoda z kaletnictwem zaczęła się kilka lat temu od szycia pasków do zegarków i prostych portfeli pod zamówiene. Natomiast w ostatnim czasie zająłem się projektowaniem i szyciem większych form, głównie torebek i portfeli damskich oraz meskich. 

Wszystkie projekty są w 100% autorskie. Powstają na skrupulatnie przemyślanych wykrojach i prototypach w przypadku newralgicznych detali. W procesie projektowym stawiam przede wszystkim na trwałość produktu oraz ponadczasowość formy. Do szycia używam najwyższej jakości skór garbowanych roślinnie z polskich oraz włoskich garbarni. W moich wyrobach podszewki wykonuję ze skóry naturalnej bydlęcej, owczej lub koziej w zależności od wymagań zamawiajacego. Wypełnienia rączek albo profilowanych elementów toreb, także są wykonuję ze skóry dla zapewnienia najwyższej trwałości, podczas zużytkowania. Wszystkie szwy są wykonywane ręcznie, metoda szycia siodłowego, bez użycia maszyny do szycia, co zapewnia największą możliwą trwałość.

 

W kolejnych postach podzielę się z Wami moimi projektami, które ostatnio wykonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To projekt trochę starszy, ale jeden z moich ulubionych. Boczne paski nie są przyszyte do boków torby, dzięki czemu można włożyć między nie a torbę np. parasolkę. Wewnątrz dodatkowa duża kieszeń na laptopa. Skóra to cielak z polskiej garbarni, wnętrze jest także wykonane z tej skóry. Niestety dysponuje tylko jednym przyzwoitym zdjęciem tej torby ;).IMG_20220410_110743.thumb.jpg.86fbe80776930382898a14722510ff58.jpg

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Od dawna brakowało mi plecionego paska o szerokości 1 cala. Niestety w Polsce praktycznie nie do kupienia... Więc przy okazji zakupu brazowego kruponu, postanowiłem taki pasek sobie uszyć, a raczej wypleść :) Efekt możecie ocenić sami. Jedyne czego mi w nim brakuje to porządnej, okraglej klamry. Może ktoś z Was wie gdzie taka można kupić? 

IMG_20220502_141136.thumb.jpg.a5305cd8dc89393e4472951a66e9b8b3.jpgIMG_20220502_141148.thumb.jpg.3731951bad9e042918628a7813718d80.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.