Skocz do zawartości

Kurtka skórzana na miare w Polsce


Piatorr

Rekomendowane odpowiedzi

Strategia marketingowa nienowa, ale nieodmiennie urocza. "Skoro T-shirt kosztuje 2K, spodnie 3K a płaszcz 20K, to widocznie są tyle warte; jeśli tego nie widzisz, to widocznie się nie znasz". Facet który to wymyślił, powinien dostać Nobla z ekonomii (chyba że już dostał, w takim razie przepraszam za ignorancję).

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andells napisał:

 

Buty rtw Phillip Plein są po 6000 euro/para, więc idąc tokiem rozumowania kol. @Andells są zapewne lepsze niż buty John Lobb, edward green, czy gaziano & girling, bo Ci ostatni "nie są premium +" i kosztują tylko 1000-2000 euro/para. Serio? Chciałbym poznać merytoryczne powody, dla których produkty Zilla są lepsze, niż AE, ale używanie pustosłowia o "zjadaniu na śniadanie" nic wartościowego nie wnosi. Szkoda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andells napisał:

To akurat proste, roznica jest mniej wiecej taka jak miedzy poszetkami/technikami silk printu w Macclesfield a Hermesem. Ocena jest dosyc prosta co robia lepiej, sprzedaja klientom kurtki po 7-8k euro i nie maja z tym duzych problemow, wiec albo Aero nie potrafi w marketing (moze poprostu zatrzymali sie w rozwoju xx lat temu jak ich strona). Albo klienci sa idiotami i przeplacaja, albo Aero nie potrafi/nie chce wejsc w rynek premium+, bo produkt/design/cos sie nie spina. Zilli potrafilo, na rynku jest i sie trzyma. Wiec poprostu przyjmij do swiadomosci ze Zilli operuje na kompletnie innym rynku , duzo bardziej marzowym, przez co dla samej firmy zapewne lepszym. Sklep Zilli mozesz znalezc w Cannes, ew w Paryzu jak kiedys bedziesz maja swoja siedzibe, polecam odwiedzic i zapoznac sie z produktem, jakoscia, popatrzyc troche poza czubek KME, wtedy moze zobaczysz wartosc ktorej obecnie nie jestes w stanie dostrzec, 

PS. Mi sie bardzo kurtki Aero podobaja, zeby nie bylo, ale nie zapominajmy ze rynek to nie tylko kurtki w klasycznym nie zmiennym kroju, a klienci szukaja roznych rzeczy, maja rozne poczucie estetyki i rozne gusta, temat w tym miejscu z mojej strony ucinam, bo nie jestem tutaj zeby kogokolwiek przekonywac do czegokolwiek a tym bardziej sie o to klocic. MIlego dnia wszystkim, niech kazdy kupuje to na  co go stac i do czego jest przekonany

Czyli sprzedają "przynależność do elitarnego klubu", "nasze kurtki nosili...", "mamy siedziby na prestiżowych ulicach w" itp.  marketingowy bełkot za fizycznie istniejące pieniądze. Super, szanuje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Velahrn napisał:

Czyli sprzedają "przynależność do elitarnego klubu", "nasze kurtki nosili...", "mamy siedziby na prestiżowych ulicach w" itp.  marketingowy bełkot za fizycznie istniejące pieniądze. Super, szanuje.

Z jednej strony masz trochę racji. Z drugiej strony sam dajesz się nabierać na wątpliwej wartości stwierdzenia (nie chcę używać słowa "bełkot") z fedora lounge i innych tym podobnych forów, że jak to określasz "top topów" to casualowa kurtka ze skóry z Horween, że jak jeansy to raw selvedge denim, koniecznie na szelki i koniecznie z super wysokim stanem... Po czym okazuje się, że te super jeansy po dwóch latach użytkowania wyglądają jak szmaty, które mogą być dobre do prac w ogródku, ewentualnie gdybyś chciał w grupie rekonstrukcyjnej odgrywać poszukiwacza złota (bez urazy, ale tak wyglądały na zdjęciach które pokazałeś), kurtka wygląda fajnie, ale wygodna to robi się po dwóch latach intensywnego użytkowania, bo wcześniej trzeba ją rozchodzić itp. 

Nie każdy jest fanatykiem rekonstrukcji, niektórzy chcą mieć po prostu wygodne od pierwszego założenia, ładne i współcześnie skrojone rzeczy i nie ma w tym nic złego. Dla niektórych ważne też są takie duperele, jak ilość ręcznej pracy, jakość wykończenia itp. na co zwrócili uwagę @eye_lipi @Andells. Nie wiem skąd to oburzenie na to, że @Andellsośmielił się napisać, że dobra skórzana kurtka może kosztować więcej niż Aero. Wiele marek sprzedaje swoje (dobrej jakości) skórzane kurtki drożej i takie są fakty. 

Jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do skórzanych kurtek, ale jeżeli kiedyś najdzie mnie ochota na zakup to po prostu kupię Belstaff Outlaw/ V Racer, strona Aero Leather mnie przeraża i szkoda mi czasu na jej dokładne zgłębianie :) 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam wniosek, by wątek oczyścić z trollingu (w tym mojego) i wkleić do wątku "kurtka skórzana"; tam można znaleźć ciekawe dywagacje na temat zasadności kupowania gotowych kurtek skórzanych i szycia ich na miarę.

Jeśli ktoś w ogóle szyje cokolwiek na miarę, robi to z różnych powodów, z których najistotniejszym zapewne jest dopasowanie. W kurtce skórzanej jest to również istotne, ale gruba skóra wybacza więcej błędów niż wełna czesankowa. Problem w tym, że po zmianie wymiarów garnitur można przerobić, zaś z kurtką jest to dużo trudniejsze, właściwie niemożliwe. Ponadto proces szycia kurtki skórzanej jest mniej sexy niż proces szycia marynarki: nie ma pośrednich przymiarek, podczas których klient przymierza pokrytą fastrygami kurtkę, zaś krawiec/kuśnierz upina ją szpilkami. Z tego powodu, jeśli już ktoś chce mieć fajną kurtkę, chyba najwięcej sensu ma taki system MTO, jaki proponuje m. in. Aero - dobieramy wzór, rozmiar, ustalamy indywidualnie długość, ew. dostosowujemy szerokość w pasie, mankietów itp. Po ustaleniach z obsługą klienta i wydatnej, nieskrępowanej i pozbawionej typowego dla Nas cynizmu pomocy wyśmianego powyżej The Fedora Lounge, wszystko powinno pójść jak najlepiej.

Dla porządku uprzejmie wyjaśniam, że "oburzenie" postem Kolegi @Andells nie wynika z faktu, że "ośmielił" się On zauważyć, że istnieją droższe kurtki. To jest oczywiste. Istnieją także droższe buty niż Yanko i mogą to być buty Yohei Fukudy albo wspomnianej powyżej firmy Phillip Plein. Na moje oko, przynajmniej sądząc po prezentacji oferty na stronie, firma Zilla idzie drogą firmy Phillip Plein. W mojej ocenie Kolega @Andells chciał Nam przekazać, że firma Zilla jest droga, bo jest w Cannes, a jeśli nie bywamy w Cannes, to już Nasz problem.

Trzeba też zrozumieć, że Aero to mała firma, którą założył facet prowadzący niegdyś w Camden Town stragan przy pomocy niejakiego Farrokha Bulsary (który nie odnalazł się jednak w branży odzieżowej i - szczęśliwie dla ogółu - wolał napisać Bohemian Rhapsody). Działo się to (stragan, nie Bohemian Rhapsody) w roku mojego urodzenia, a ja urodziłem się dość dawno. Ken Calder ma zatem wywalone na newslettery, bajery, zbieranie naklejek żeby dostać słodziaki, czarne piątki itp. On robi kurtki i to można szanować albo nie. Fatalna (przyznaję) strona nie przeszkadza im mieć wyznawców na całym świecie i kolejki oczekujących, której nie powstrzymał nawet Brexit. Zagadnienie dlaczego raw denim po dwóch latach wygląda jak szmata pomijam (chociaż zauważę, że one wcale nie muszą tak wyglądać, a gdybym robił w garniturze od @Ernestson to co robię w moich dżinsach, też wyglądałby po dwóch latach jak szmata); jakoś nie kojarzę na forum dyskusji o tym, jak to książę Karol jest chyba dziadem, bo ma od kilkudziesięciu lat te same połatane buty, a chyba stać go na nowe.

Podsumowując, jak napisał Kolega @Andells, dobrze że jest wybór. Ja wybieram i wybrałem Aero i wycieczkę do mglistej Szkocji; jeśli ktoś wybierze kilkukrotnie droższą firmę Zilla, bo pasuje mu ta estetyka i nie przeszkadza mu mnogość szwów (co musi wpływać niekorzystnie na trwałość kurtki, bo takie są prawa fizyki i materiałoznawstwa), chce natomiast mieć top shopping experience w słonecznym Cannes, niech ma na zdrowie:-)

  • Like 7
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gocławianin napisał:

 Chciałbym poznać merytoryczne powody, dla których produkty Zilla są lepsze, niż AE

Toż to bardzo klarownie wyjaśnione w ich opisach: the spirit of ZILLI. Singularity, audacity, hedonism, excellence, durability by expressing the quintessence. Czego jeszcze nie rozumiesz?

A tak bardziej serio, to myślę, że w "naszej" działce po prostu łatwo uwierzyć we własną propagandę. Ale dotyczy to wszystkich segmentów, np. gadka w rodzaju "klasyczny garnitur od dobrego krawca to świetna inwestycja, dzięki temu łatwiej znajdziesz pracę, bo będziesz świetnie wyglądał na rozmowach kwalifikacyjnych" jest piękną bajeczką, na którą nikt jeszcze nie dostarczył tutaj jednego przekonującego przykładu. 

W segmencie luksusu bardziej niż jakość sprzedaje się "magia" - to wielu tutaj zauważa, ale jest jeden trick - ta magia jednak czasem działa. Wiemy z badań, że np. bardzo drogie audiofilskie kable sprawiają, że użytkownik słyszy lepszy dźwięk - uwaga, nie oznacza to, że dźwięk z głośników jest obiektywnie lepszy (w sensie np. zwartości harmonicznej), ani też, że użytkowni kłamie. Użytkownik nie kłamie, bo jeśli w trakcie słuchanie zrobimy my badanie mózgu fRMI, to wyjdzie, że ma lepszą reakcję przy drogich kablach, bo mózg "skalibrował się" do ceny produktu. Stąd gadanie o "relacji jakości do ceny" w przypadku dóbr luksusowych nie jest do końca sensowne, bo postrzegana/odczuwana jakość nie jest niezależna od ceny. No ale, jak wspomniałem, we własną propagandę też nie powinniśmy wierzyć i upierać się, że "jeśli coś jest drogie to na pewno ma świetną jakość wykonania". Spór jednak, czy "kurtka rzemieślnicza za $1000 z małą magią" jest lepsza/gorsza niż "kurtka designerska za $5000 z duża magią" jest obiektywnie nierozstrzygalny :-) 

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze mocno nadinterpretujecie. Dobrze myslalem ze lepiej jest jak zwykle nic nie pisac bo pozniej trzeba elaboratu zeby dojsc do sedna i zacznie sie nadinterpetacja polaczona z ekstrapolacja. Aero jest super. Valeharn ma racje, ja sie myle. Ludzie sa glupi, marketing rzadzi. Dziekuje milego dnia.

 

PS. Dawno nie bylo na forum gownoburzy, kto by pomyslal ze kurtka to taki trigger

PS2. a Co do tego porownywania, to gdybym mial czas i moze wieksze checi wrzucilbym takie zdjecia, ale robilem juz to kilka razy i chetnie zawsze wrzuce czy to koszule, czy to odszycia spodni/marynarek. Finalnie nikt tego nie oglada.. kurtke jak bede mial wene tez wrzuce, co nic nie zmieni bo i tak nikogo to nie obchodzi - ten co kupuje Aero nadal ja kupi, a klienta Zilli na tym forum raczej nie ma. Pozycje w okopach juz sa zajete wiec nie ma co marnowac czasu, lepiej rozejsc sie w pokoju, napic sie wina i odpoczac, ladny dzien mamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andells, przypisujesz pozostałym uczestnikom tej dyskusji postawy, które głównie Ty tutaj prezentujesz.  Ja tutaj nie widzę żadnej gównoburzy a rzeczową dyskusję. Wygłosiłeś mocną tezę o tym, jak to Zilla zjada na śniadanie Aero. Czy nie uważasz, że wypadałoby ją w jakikolwiek sposób poprzeć?

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jak zobacze ranking gdzie Aero jest Topem Topow. 

Ktos zaczyna dyskusje od rzucenia absurdalnych sformulowan o cenie kurtki ktorej nie ma (ani kurtki ani ceny, ale jest juz hejt na Zarembe ze bedzie uber drogo i Aero jest najlepsze) a finalnie jak zwykle moja wina ze staram sie pokazac blad myslenia owego gentlemena, przerysowujac celowo niektore aspekty, jak widac trafiam w proznie, moze zwyczajnie nie pasuje do tego forum (biore to na siebie, widocznie faktycznie tutaj nie pasuje skoro uwazasz ze to ja tworze jakies gownoburze.. moge sie poprostu usunac i wam nie przeszkadzac).

Zreszta dyskusja z "W mojej ocenie Kolega @Andells chciał Nam przekazać, że firma Zilla jest droga, bo jest w Cannes, a jeśli nie bywamy w Cannes, to już Nasz problem." .. sczerze mowiac nie chce mi sie babrac w takich wypowiedziach. Jest ladny dzien, lepiej pojezdzic na rowerku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Andells napisał:

Dopiero jak zobacze ranking gdzie Aero jest Topem Topow. 

Taki ranking może zrobić " całkiem obiektywnie'' tylko TVP., Przez kilkanaście lat byłem delegowany na branżowe targi w Javits Center ( Premiere Vision) ,gdzie wystawiali się znaczący producenci konfekcji z całego świata i według mojej (subiektywnej opinii) w kategorii skórzanych kurtek reprodukcyjnych Top Topów to kilka manufaktur z Japonii i  Korei,.Japończycy "nie biorą jeńców" potrafią zajrzeć pod każdy kamień ,żeby zrobić  jak najwierniejsza rekonstrukcje., Osobiście (subiektywnie) najlepsze wrażenie zrobiły na mnie wyroby The Real McCoy's.  

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tę dyskusję z zainteresowaniem tym bardziej, że o skórzanych kurtkach wiem tyle, co nic i jedyne co o nich przeczytałem to relacja kolegi [mention]lubo69 [/mention] z wyprawy do Szkocji. Można powiedzieć, że dzięki ignorancji jestem obiektywny i dlatego ośmielę się wyrazić opinię, że koledze [mention]Andells [/mention] na prawdę rower dobrze zrobi.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, ciszej już nad tą trumną; temat do zamknięcia, a tu podsumowanie:

1. Firmy podobnej do Aero w Polsce nie ma, choć są różni kaletnicy i kuśnierze.

2. Można kupić tego typu kurtki w Polsce, stacjonarnie i online.

3. Krajowa oferta będzie się poszerzać dzięki Malton&Kielman x M. Zaremba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.